O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 25 Wrzesień 2020 r. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Wywiady

AUDIOSLAVE - wywiad z zespołem - listopad 2002 r.. STRONA: 3

- Co oznacza - dość tajemnicza przyznacie - okładka płyty Audioslave?
- (TM) Kiedy przygotowywaliśmy się do nagrywania tej płyty, chcieliśmy by była tak ambitna, jak dzieła, które dotychczas sami podziwialiśmy. Zaczęliśmy zastanawiać się, którym z nich chcielibyśmy dorównać. Do głowy przyszły nam "IV" Led Zeppelin, "Wish You Were Here" Pink Floydów. Dlatego już na samym początku, do wykonania okładki na płytę zatrudniliśmy gościa, który projektował okładki na obie te płyty! Spędziliśmy mnóstwo czasy rozmawiając z tym człowiekiem przez telefon o rzeczach, które czasem nie miały najmniejszego związku z muzyką. W końcu zaproponował nam kilka pomysłów, o których dyskutowaliśmy wewnątrz grupy przez kolejne mnóstwo czasu. Wreszcie zdecydowaliśmy się na jeden z nich. Polegał na wyrzeźbieniu na Islandii gigantycznego płomienia i sprowadzenie do na jedną z afrykańskich wysp tylko po to, żeby zrobić mu zdjęcie w odpowiednim otoczeniu. Efekt jest na tyle frapujący, że powala każdemu kto się z nim zetknie, wyrobić sobie o nim własne zdanie.
- (TC) Ten artysta to Storm Thorgeson, który zaprojektował okładki do 'Dark Side Of The Moon' i 'The Wall' Pink Floydów, a także kilka okładek Zeppelinów. Specjalnie dla nas wykonał gigantyczną rzeźbę, którą umieściła na jednej w powulkanicznych wysp Afryki, stanął obok niej i zrobił zdjęcie całej tej sytuacji. Za każdym razem, kiedy widzę to zdjęcie, drapię się w głowę i zastanawiam, o co w nim chodzi. Ten płomień może jednocześnie służyć za nasze logo. Już, gdy widziałem biało-czarne projekty tej okładki, wiedziałem, że będzie niesamowita.
- Tom, powołałeś ostatnio do życia organizację Axis Of Justice. Czym się zajmuje?
- (TM) Jestem osobą. która przy wszelkich możliwych okazjach angażuje się politycznie. Dlatego razem z Serjem z System Of A Down powołaliśmy do życia organizację Axis Of Justice (Oś Sprawiedliwości), która skupia wokół siebie muzyków i fanów walczących o sprawiedliwość społeczną. Efekty działania tej organizacji widoczne były na ostatnich festiwalach Ozzfest, gdzie stawialiśmy namioty, w których o pomoc zwrócić mogły się do nas wszyscy potrzebujący, od ofiar przemocy fizycznej po wykorzystywanych seksualnie. Pomagamy im nawiązać kontakt z innymi organizacjami, które specjalizują się w pomaganiu w tych konkretnych przypadkach. Coraz częściej jestem pytany przez młodych ludzi, co konkretnie mogą oni zrobić dla innych i wtedy kieruję ich na stronę www.axisofjustice.com , gdzie mogą znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Zaangażować w pomóc innych można się nawet dzisiaj wieczorem.
- Czy wydarzenia 11września miały na was wpływ podczas nagrywania tej płyty?
- (TM) Wszystkie utwory na płytę powstały przed 11 września. Wydarzenia tamtego dnia nie mogły więc wywrzeć żadnego wpływu na tą płytę. Ale oczywiście dotknęły nas osobiście i zmobilizowały do działania także Axis of Justice. To trochę śmieszne, że teraz nasz prezydent opowiada o 'osi zła', która przebiega podobno przez bogate w ropę tereny. Centralnym zadaniem naszej organizacji po 11 września jest uświadomienie ludziom, że nie tylko w wieżach World Trade Centre mógł znajdować się każdy z nas. My albo nasi krewni moglibyśmy żyć także w tej części świata, którą z dnia na dzień ktoś określił sobie jako 'oś zła' i która może przestać istnieć w każdej chwili. Jeżeli uświadomimy sobie, że może tam przebywać nasza żona, mąż czy dzieci, to decyzja o wymordowaniu mieszkających tam ludzi nie jest już taka łatwa.
- Podczas pracy nad płytą, niektóre jej fragmenty przedostały się do internetu...
- (BW) Czy kiedykolwiek mieliście taki sen, w którym idziecie do szkoły w samej bieliźnie albo po prostu nago? To przecież cały czas wy, ale może akurat nie życzycie sobie, żeby widziano was w takim właśnie stroju. To samo uczucie pojawiło się w nas, kiedy do internetu przeniknęły wersje demo utworów, nad którymi właśnie pracowaliśmy. Rozmawiałem nawet przez telefon ze znajomymi, którzy twierdzili, że maja już naszą najnowszą płytę. Mówiłem, że to niemożliwe, a ci się upierali, że tak właśnie jest. I to ciekawe, że nawet twoi bliscy znajomi nie rozumieją, że demo to jest zaledwie szkicem utworu, który dopiero potem trafia na płytę. Materiał, który trafił do internetu, to bardzo nas zasmucił. Praca wymaga pełnego wykonania i nikt nie chce, żeby mu ją zabierać nieskończoną. Ale tak naprawdę, co można z tym teraz zrobić? Po prostu nic.
- (TM) Materiał, który swego czasu dostał się do sieci to demówki z okolic lata 2001 roku. Przesłaliśmy je z domu Rubina do studia w Seattle, w którym Chris pracował nad wokalami. Były to zupełnie pierwotne wersje kawałków, z których część trafiła potem na płytę, a część nie. Jakiś dzieciak rozprowadził je przez internet kilka miesięcy później i było to bardzo nieprzyjemne uczucie, bo wiedzieliśmy, że pracujemy nad czymś wielkim, a nie było powodów, żeby chwalić się akurat tym, co wyciekło do sieci. Miało to tyle wspólnego z płytą, co kawałek węgla z diamentem. Ale to już nieistotne. Mamy wreszcie całą płytę, możecie z nią robić co chcecie - słuchać, kraść, przegrywać. Najważniejsze, że będziecie słuchali już takich kawałków, jakich powinniście byli słuchać od początku. Nie tak dawno pojechałem z wizytą do swojej mamy i kilka osób po drodze mówiło mi, że mają już naszą nową płytę. Mówiłem: nie macie niczego, co znajdzie się na naszej płycie! Macie tylko jakieś dziadowskie demówki sprzed półtora roku. Co możecie więc wiedzieć cokolwiek o płycie?!

Dodatkowe informacje: www.axisofjustice.com

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020