O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 21 Luty 2020 r. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Wywiady

DEINE LAKAIEN - wywiad z wokalistą Alexandrem Veljanovem - kwiecień 2002. STRONA: 2

- W 1999 roku, po 14 latach grania w Deine Lakaien, podpisaliście kontrakt z Columbia Records, wytwórnią należącą do Sony Music. Co sądzicie o tym posunięciu w chwili obecnej? Czy współpraca z jednym z tzw. 'majorsów' jest dokładnie tym, czego się spodziewaliście i czy zmieniło to coś w waszym podejściu do muzyki?
- Nie opuściliśmy naszej niezależnej wytwórni Chrom Records - cały czas ściśle z nią współpracujemy, ale wykorzystujemy też możliwości, jakie daje nam praca dla Sony. Nie zmienił się także sposób, w jaki tworzymy naszą muzykę. Jedyna odczuwalna dla nas różnica, to większa i bardziej efektowna promocja naszych dokonań. Ale to jest OK, wiedzieliśmy na co się piszemy, po tylu latach zdążyliśmy już dogłębnie poznać zasady działania tego rynku. Podpisaliśmy się z majorsem, bo zagwarantowano nam pełną niezależność co do muzyki, którą nagrywamy. Nikt nie żąda od nas pisania przebojów. Mamy już na tyle wyrobioną markę, że np. pięć naszych ostatnich płyt trafiło na listy przebojów bez specjalnego wysiłku z naszej strony. Nie potrzebujemy więc hitów, które w następnym sezonie zostaną zapomniane. Nasi fani są bardzo oddani, więc cierpliwie czekają na każdą nową płytę. Nie musimy się martwić o ich względy.
- A jednak twoje solowe dokonania, jak i Helium Vola - projekt Ernsta, nie są wydawane przez Columbia Records?
- Moje solowe płyty ukazują się nakładem Motor Music (Universal), z którą to wytwórnią podpisałem się w 1997 roku. Ernst zdecydował, że najlepsze dla jego dokonań będzie Chrom Records i dlatego to oni dystrybuują płyty Helium Vola.
- Śpiewasz prawie wyłącznie po angielsku. Czy to znaczy, że język niemiecki nie pasuje do waszej muzyki, czy chcecie przez to dotrzeć do szerszej publiczności?
- Niemiecki nie jest moim ojczystym językiem, także tembr mojego głosu nie brzmi dobrze w twardej, niemieckiej intonacji. Ten język ciekawie odnajduje się w wielu stylistykach, ale niekoniecznie w naszej. Jest parę wyjątków - np. ''Lass Mich'' na albumie Kasmodiah czy ''Das Lied von einsamen Mädchen'' na moim solowym albumie The Sweet Life. Ale raczej nie śpiewam w tym języku, nie czuję się żadnych inspiracji ze strony niemieckich wokalistów.
- Byłem lekko zaskoczony, kiedy usłyszałem, ze pierwszy utwór na Generators - ''Wunderbar'' - jest pieśnią pijanego mężczyzny do latarni ulicznej. Co było waszą inspiracją w przypadku tak oryginalnej kompozycji?
- Nieraz faktycznie dobieramy sobie dość dziwne tematy… Ale czy nigdy nie zdarzyło ci się opuścić baru w środku nocy i zobaczyć pierwszy śnieg tej zimy w świetle latarni… która natychmiast staje się twoim najlepszym przyjacielem?!

Dodatkowe informacje: www.sonymusic.pl

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020