O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 3 Grudzień 2021 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Wywiady

CELINE DION - wywiad z artystką, marzec 2003 r.. STRONA: 2

- Jak udaje ci się pogodzić pracę zawodową z życiem prywatnym?
- Staram się wieść jak najbardziej normalne życie. Jestem w domu, bawię się z synkiem, gram w golfa - no może ostatnio niezbyt często mi się to zdarza - ale pilnuję, żeby zachować właściwe proporcje jeżeli chodzi o bycie matką, a wokalistką. I nie mam oporów, żeby dzielić się tym życiem z moimi fanami. Moja prywatność jest jak otwarta książka, do której zajrzeć może każdy - wystarczy posłuchać tylko którejkolwiek z nagranych przeze mnie piosenek.
- Czym różniła się praca nad tą płytą od pracy nad poprzednimi?
- Wydaje mi się, że emocje uchwycone podczas pracy w studio są tym razem szczególnie surowe. Na poprzednich płytach ballady były bardzo naładowane emocjonalnie, zawierały wysokie nuty i fragmenty szczególnie trudne do zaśpiewania. Na albumie "One Heart" obok kilku takich retrospekcji, dominują utwory bardziej osobiste, coś jak wewnętrzne wyznania - w których nie wszystkie dźwięki są może perfekcyjne, ale to właśnie czyni je bardziej naturalnymi.
- Płytę "One Heart" promuje kawałek "I Drove All Night". Co możesz o nim powiedzieć?
- Uważam, że "I Drove All Night" to wspaniały kawałek. Wykonując go, czuję się prawie jak David Bowie. Wokół obserwuje mnie kilku przystojniaków w typie Jamesa Bonda, a ja przeżywam każdą nutę, każdy dźwięk utworu. No i te rewelacyjne gitary! Całość idealnie dopełnia teledysk w reżyserii Petera Arnella - mimo że jest to piosenka miłosna, ma w sobie pewnego rodzaju 'pazur'. Dla mnie to nowość, więc uważam ją za jedną z ostrzejszych, jakie śpiewam. To jeden z moich ulubionych utworów na płycie.
- A czy masz na płycie jakieś inne ulubione utwory?
- Przepięknym utworem jest na przykład "Have You Ever Been In Love?". Niezwykły tekst, wzruszająca melodia. Kiedy śpiewam "Czy kiedykolwiek byłeś zakochany?" cudowne jest to, że mogę odpowiedzieć sobie na to pytanie twierdząco: tak, znam to uczucie. Wystarczy, że raz zasmakuje się tego stanu, a zapada on w pamięć już na zawsze - tylko pod jego wpływem ludzie sięgają gwiazd, dotykają księżyca. To silna piosenka, ale pozbawiona zbędnego dramatyzmu. Brzmi, jakbym śpiewała ją unosząc się na obłoku i opowiadała dookoła: gdybyście tylko znali to uczucie... Kocham ten utwór. Kocham je wszystkie, w końcu to ja wybrałam je na płytę - oznacza to, że musiały mnie czymś zachwycić. Można śmiało powiedzieć, że każda z nich ma swoją własną osobowość.
- Skąd wziął się pomysł na występy w Las Vegas aż przez trzy lata?
- Był to początek 2000 roku. Wówczas razem z mężem Rene postanowiliśmy odnowić nasze śluby małżeńskie i całe nasze rodziny zaprosiliśmy do Las Vegas. Któregoś wieczoru wybraliśmy się wszyscy razem na przedstawienie "O" i zmieniło ono całe moje wyobrażenie o występach scenicznych. Powiedziałam wtedy do Rene: "Kiedy wrócimy z powrotem do show-biznesu, to interesować mnie będą już tylko takie występy. Widzę siebie na tej scenie, chcę tego spróbować." Nie wiem czy wziął to wtedy na poważnie, bo ze względów technicznych wyjazd w trasę z tak skomplikowanymi występami nie było możliwy. Ale uparłam się, że chcę grać koncerty tylko z taką oprawą - nie interesuje mnie już zwyczajne śpiewanie jednego utworu za drugim. Jestem w branży na tyle długo, że mogę sobie pozwolić na luksus takich występów. A jeśli nie - oświadczyłam - to zostaję w domu, zajmuję się rodzeniem dzieci, spotkaniami z koleżankami i chodzeniem do kina. Prawda jest taka, że w życiu robiłam już wiele rzeczy i nie chcę powtarzać już w kółko tego samego. Potrzebuję ciągle nowych bodźców, nowych wyzwań. Po tamtym koncercie spotkałam się z artystami w garderobie i wyznałam im, jak wiele nowych pomysłów wnieśli w moje życie, jak bardzo wzruszył mnie ich występ. Franco Dragone usłyszał później moje słowa i niezwłocznie napisał do mnie list, w którym przyznał, że chciałby ze mną pracować. Ja oczywiście też tego chciałam więc szybko skontaktowaliśmy się ze sobą i tak narodził się pomysł występów w Las Vegas. Potem jednak zaszłam w ciążę i przez pewien czas zastanawiałam się nawet, czy bardziej nie odpowiada mi spokojna rola matki. Jednak wróciłam do pracy zawodowej i dzisiaj z powodzeniem łączę karierę z życiem prywatnym.

Dodatkowe informacje: www.celinedion.com

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021