O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 19 Luty 2020 r. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Wywiady

BLONDIE - wywiad. STRONA: 3

A CZEGO DOTYCZY UTWÓR "SHAKE DOWN"?
DEBBIE HARRY: To pierwszy utwór z nowej płyty. I jest to kawałek...hmmm....rapowy i bardzo interesujący. To coś na kształt satyrycznego żarciku o tym, jak się żyje w New Jersey.
CHRIS: Ten głos, który pojawia się na początku to Debbie. Wątpię, żeby ktokolwiek się zorientował, a na płycie chyba nie będzie o tym żadnej wzmianki. Wiedziałeś o tym? Nikt o tym nie wie. Myślę, że powinniśmy o tym powiedzieć, bo jest to zabawne, że to Debbie.
CHRIS: To specjalna maszynka, która zmienia wysokość głosu. Lubię ten utwór. To prawdziwy kawałek rapowy, nie tylko inspirowany tym stylem, bo lubimy dobry rap
DEBBIE HARRY: Tak jest.
JIMMIE: Doprawdy? Ja nic o tym nie wiedziałem.
DEBBIE HARRY: Czego nie wiedziałeś?
JIMMIE: Nie wiedziałem, że to jest twój przetworzony głos. Myślałem, że to głos jakiegoś gościa z radia.
DEBBIE HARRY: Nie, nie. Chciałam tam powiedzieć, że jeśli ten uliczny korek przytrafiłby się naprawdę, to można by w nim tkwić przez tydzień. Jeśli to, co opisałam w tym utworze zdarzyłoby się naprawdę.
JIMMIE: No tak, ty jesteś z Jersey. Nie wiedziałem tego.
DEBBIE HARRY: To byłby po prostu koniec.
JIMMIE: Super! Widzisz, cały czas coś odkrywamy.
DEBBIE HARRY: Opisałam coś, co właściwie mogłoby cię uwięzić, ograniczyć, wręcz zakneblować.
JIMMIE: To świetna piosenka.
CHRIS: I powinna spodobać się ludziom.
JIMMIE: Dla kogoś, kto siedzi w tym od 20 lat to prawdziwy hit.
DEBBIE HARRY: Szczególnie w tym kraju. Ludziom, którzy tu żyją to odpowiada. Bardzo przypomina to, co teraz wszędzie słyszy się w radiu, ale w trochę ostrzejszym wymiarze.
OPOWIEDZCIE TERAZ O PIOSENCE "END TO END"
DEBBIE HARRY: Wiem, że może kojarzyć się trochę negatywnie, ale w rzeczywistości jest to piosenka bardzo pozytywna. Opowiada o zachowywaniu totalnego optymizmu, odłożeniu na chwilę wszystkich spraw i powiedzeniu sobie: jeszcze nic się dla nas nie kończy, trzeba iść do przodu. To ostateczny sposób na przetrwanie dnia, czy nocy, albo zapomnienie o wszystkim i życie przez chwilę tak naprawdę.
CLEM: "End To End" to kolejna piosenka sprawdzona już na koncertach, gdzie świetnie dała sobie radę. Najwyraźniej ta również bardzo się spodobała naszym fanom.
JIMMIE: Została napisana w 1987 roku jako demo. Szukaliśmy z Chrisem materiału na płytę, ale Debbie ją schowała...
CHRIS: To jeden z moich ulubionych tekstów.
JIMMIE: To bardzo dobry tekst. Chodzi w nim o reinkarnację.
JAK WAM SIĘ UDAŁO TRZYMAĆ RAZEM TAK DŁUGO?
DEBBIE HARRY: Siedzimy w tym biznesie ładny kawałek czasu. Zdarzały nam się wzloty, upadki i znów wzloty. Myślę, że zanim jeszcze się spotkaliśmy wszyscy mieliśmy silną motywację do działania. Nasza motywacja nie wynikała ze współpracy tylko z indywidualnej potrzeby każdego z nas. Myślę, że miało na to wpływ połączenie naszych sukcesów i indywidualnej motywacji.
CHRIS: Granie muzyki jest mocno związane z oczekiwaniami ze strony fanów. Chcą otrzymać od nas coś bardzo konkretnego. Czują się z nami związani, a my chcemy wszystkich uczynic szczęśliwymi.
CLEM: Zanim to się wszystko zaczęło, zanim się nawet poznaliśmy, mieliśmy już ze sobą wiele wspólnego pod względem muzycznym.
JAK U WAS PRZEBIEGA PROCES TWORZENIA PIOSENEK?
CHRIS: Praca nad utworem jest dla mnie teraz raczej wewnętrznym procesem. Jest to bardziej projekcja tego, co się dzieje w mojej głowie niż tego, co słyszę na zewnątrz. Nie próbuję tworzyć czegoś, co jest podobne do tego co się teraz słyszy. Kiedy piszę piosenkę nie myślę zbytnio o konkretnym stylu. Zwykle dzieje się tak, że gdy coś dobrze brzmi to tak już zostaje.
DEBBIE HARRY: Sporo myślę o muzykach, którzy koncentrują się na tym, żeby nie słuchać muzyki kiedy pracują. To może poważnie zakłócać twoją pracę, a nawet w jakiś sposób do niej przeniknąć. Myślę, że wielu z nas zamyka się przed tym.
DLACZEGO CIESZYCIE SIĘ TAK WIELKĄ POPULARNOŚCIĄ WŚRÓD GEJÓW?
DEBBIE HARRY: Myślę, że nasza popularność w środowisku gejowskim ma wiele wspólnego z naszym statusem ikony popkultury i cała tą symboliką. To w jakiś sposób wyróżnia, taki łańcuch przypadków. Ja z początku byłam silnie związana ze sceną rockową. Był kiedyś taki utwór, który nazywaliśmy "Platinum Blond", który dotyczył wszystkich aktorek - platynowych blondynek ze srebrnego ekranu, tych wielkich gwiazd i zwykłych starletek. Myślę, że miał on na mnie ogromny wpływ. I nie tylko na mnie. Zdałam sobie sprawę, że jest to połączenie silnej seksualności z niewinnością i wrażliwością psychiczną. To powodowało, że wszystkim miękły serca.
CLEM: To było obustronne wspieranie się nas i środowisk gejowskich.
DEBBIE HARRY: Jeśli spojrzymy wstecz okaże się, że czasy, w których odnosiliśmy największe sukcesy obfitowały w różne wydarzenia. Jak choćby ruch wyzwolenia kobiet, czy walka o równouprawnienie mniejszości seksualnych. Chodziło o zachowanie własnych poglądów jako części samego siebie, tego co szanujesz i czujesz. Myślę, że stąd to się wzięło.
CLEM: Poza tym zawsze byliśmy outsiderami, a obnoszenie się z homoseksualizmem, szczególnie 20 lat temu, automatycznie czyniło cię outsiderem. Może właśnie dlatego gejom odpowiadało to, co robiliśmy. Tak jak kolesiom z Hells Angels.

Dodatkowe informacje: www.blondie.com

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020