O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 19 Luty 2020 r. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Wywiady

PEARL JAM - wywiad z Jeffem Amentem, basistą listopad 2002 r.. STRONA: 3

- Powiedz mi czy Matt już definitywnie jest w kapeli? Kiedy myślę o waszych perkusistach przypomina mi się taki żart o zmienianiu żarówki.
- Taaa (śmiech). Tak, sądzę że Matt już zdecydowanie jest u nas, jest już stałym członkiem formacji i na dodatek nie jest tylko perkusistą, ale sam też tworzy piosenki.
- Tak więc raz jeszcze Pearl Jam nic nie zmienia.
- Tak (śmiech)
- Nagraliście też numer "Bu$hleaguer", w aspekcie muzycznym - super utwór z cudną, zawodzącą gitarą. Moje pierwsze wrażenie, kiedy usłyszałam tę piosenkę było mniej więcej takie: hmmm, czyżby było to coś w stylu ,Push Me Pull Me"? Eddie znowu zamiast śpiewać melorecytuje tutaj tekst...
- Tak, jest tu wyczuwalny element z ,Push Me" Stone napisał muzę do tego numeru, a jak dla mnie było to znowu coś nowego, coś innego. Stone sam miał kilka pomysłów na wokale w tej piosence, ale sposób w jaki zrobił to Ed, był genialny. To pewnie jeden z moich ulubionych numerów na tej płycie.
- Czy ta piosenka poważnie jest wymierzona przeciwko Bushowi? Nigdy wcześniej wasze piosenki tak wyraźnie nie nawiązywały do polityki. No i sam tekst jest dość ironiczny.
- Tak, myślę, że ten numer to po prostu znak naszych czasów. Ciężko jest nie być dotkniętym przez sposób w jaki lider twojego kraju nie sądzę, żeby on reprezentował kogokolwiek z nas. Ponoć dorastaliśmy w wolnym kraju. Myślę, że sposób w jaki pokazał to Ed, z jego poczuciem humoru jest całkiem ok. To bardzo fajny numer.
- Jednym z moich faworytów na tej płycie jest "Love Boat Captain" . Wydaje mi się, że piosenka ta bezpośrednio dotyczy się tego, co wydarzyło się w Roskilde.
- Wiesz, Roskilde to było dla nas jedno z najcięższych przeżyć. Ale wydaje mi się, że w tym numerze Ed tekstowo spojrzał na to z takiego magicznego, pozytywnego punktu widzenia. Sądzę, że nie ma lepszego sposobu, na mówienie o tym jak bardzo nas dotknęło. Ciężko taką tragedię przełożyć na słowa.
- Moim, jak dotychczas, absolutnym numer 1 jest numer ,Save You" - jedyna piosenka pod którą podpisał się cały zespół. Również tekst jest bardzo interesujący. Jakie są Twoje odczucia odnośnie tego numeru?
- Sądzę, że wszyscy byliśmy w sytuacji, kiedy starałeś się pomóc swojemu przyjacielowi, ale on po prostu nie chciał przyjąć pomocy. Starałeś się jak mogłeś, ale nic z tego nie wyszło. Myślę, że każdy, kto ma rodzinę albo przyjaciół choć raz znalazł się w takiej bezsilnej sytuacji, kiedy pomoc zostaje odtrącona.

Dodatkowe informacje: www.tenclub.com

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020