O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 9 Lipiec 2020 r. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Wywiady

OASIS - wywiad z zespołem, czerwiec 2002. STRONA: 3

- Naprawdę było w istocie?
- (N) Po prostu powiedzieliśmy Wizowi, naszemu reżyserowi: "Słuchaj, wszystko co będziemy robić, to tylko grać ten kawałek na żywo. Możemy to robić ile razy chcesz, ale nie zgadzamy się na nic innego. Jeżeli coś nie będzie pasowało, to już tylko twój problem. A kiedy się gra na żywo, często w telewizji wychodzi to nawet sztuczniej, niż gdy się gra z playbacku - bo wtedy mniej się ruszamy, mniej gestykulujemy itd. Ale kazaliśmy Wizowi przedstawić się ciekawie, nawet jeżeli byłoby to bardzo trudne. No i zaczęliśmy grać na żywo. Musieliśmy robić to chyba z 500 razy tamtego dnia. Niczego nie ułatwialiśmy reżyserowi, ale dzięki temu plan zdjęciowy był ciekawszy niż zwykle. A cały pomysł na zdjęcia pochodził od Wiza, zainspirowanego filmem o Stonesach "Charlie Is My Darling".
- A jaka historia stoi za tytułem całej płyty Heathen Chemistry (Pogańska Chemia)?
- Bardzo chciałbym, żeby kryła się za nim jakaś kosmiczna historia i w paru wywiadach próbowałem nawet wciskać kit na ten temat, ale ile można wymyślać głupoty?! Ten tytuł to po prostu napis z koszulki, którą kupiłem w sklepie z używanymi ciuchami. Nie wiem co tak naprawdę znaczy, ale był tam jakiś znaczek Society Of Heathen Chemists, który pierwszy przyszedł mi do głowy, kiedy trzeba było wymyślić tytuł płyty. Nawet nie wiem, czy miał jakąś konkurencję.
- A co takiego ujęło się w tym tytule?
- (N) To właśnie ściemniałem we wszystkich wywiadach - że w ciągu ostatnich lat wymyśliliśmy sobie jakąś wiarę, tylko że nie mamy czasu jej praktykować. To właśnie jest jedyne, co może łączyć nas z poganami, a płyta brzmi jak chemia między poganami.
- I ostatnie pytanie: jaką planujecie okładkę do tej płyty?
- (N) Polecieliśmy do Paryża, żeby tam w metrze zrobić sobie parę fotek. Cała zabawa polega na tym, że zdjęcie na okładkę jest bardzo niewyraźne, rozmazane i trudno nawet rozpoznać kto jest kim. Jeżeli się bardziej przyjrzycie, to zobaczycie tylko Liama i Gema, bo oni stali akurat najbliżej obiektywu. Reszta zespołu jest jakby mniejsza, gdzieś w tle. Do tej pory mieliśmy zawsze przekombinowane okładki, tym razem wszystko jest tylko w bieli i czerni. Wygląda jak odrzut z sesji, ale opiera się na naprawdę bardzo udanym zdjęciu, mimo że fotografa ktoś chyba szturchnął przy jego robieniu. Ale może inaczej nie wyszłoby tak fajnie?!

Na podstawie materiałów Sony Music.
Rozmawiał: Gary Crowley.

Dodatkowe informacje: sonymusic.pl

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020