O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 27 Maj 2020 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Wywiady

INXS - Styczeń 2006. STRONA: 3

Praca nad albumem rozpoczęła się prawie natychmiast po ogłoszeniu wyników...
Tak. Uwinęliśmy się w trzy i pół tygodnia. Wyszło niewiarygodnie... Nasz album jest taki... taki...uzależniający. Słucham go właściwie bez przerwy. Jednocześnie zdałem sobie sprawę, że podczas prac nad tą płytą spędzałem w studiu codziennie po piętnaście, szesnaście godzin, cały czas śpiewając. Odpukać (puka) mam nadzieję, że wielkiej krzywdy mojemu głosowi nie wyrządziłem.
A czy w tym szaleństwie choć raz sobie pomyślałeś: Cholera, w co ja się wpakowałem?
Codziennie! Codziennie myślałem - no, J.D., w jakie kłopoty wpakowałeś się tym razem?
A piosenki już czekały na ciebie? Napisane i gotowe do zaśpiewania?
To prawda, czekało mnóstwo piosenek, myślę, że około setka. Ja współtworzyłem trzy piosenki, z czego jestem dumny. Gdy już dołączyłem do zespołu, zaczęła się praca, jak z tej setki wybrać jedenaście, które wypełnią album.
Wybraliście sobie niezwykle popularnego w Europie producenta. Guy Chambers to twórca wielkiego sukcesu Robbiego Williamsa...
To chyba Andrew Farriss poznał Guy'a w Londynie. Był świadkiem, jak Guy grał na gitarze z przyjaciółmi. Pomyślał wtedy, że byłoby dobrze, gdyby ktoś taki produkował kolejną płytę INXS. A gdy jeszcze okazało się, że Guy jest fanem INXS... Nie było już żadnych przeszkód.
Zareklamuj proszę płytę Switch.
To bardzo innowacyjny album. Łączący jazz, rock, pop, heavy rock... Jest kilka pięknych ballad. Jest tam wszystko co niezbędne. Jest piękny. Najbardziej dumny jestem z piosenki Afterglow. To w tym utworze po raz pierwszy usłyszałem siebie śpiewającego "naprawdę". Po raz pierwszy usłyszałem, jak w rzeczywistości brzmi mój głos. Pomógł mi w tym zespół. Pracowali nade mną, bym był w stanie śpiewać całym sobą.
Obraz na okładce to...
Prosty i czytelny przekaz. Dokładnie tak, jak muzyka. Taka, którą możesz po prostu usłyszeć. Interesująca, z ważnym przekazem tekstowym, przekazem o pokoju na świecie, miłości, nadziei. A z drugiej strony - dająca niezłego kopa. Mam nadzieję, że fani pokochają ten album tak jak ja. Jak już wspomniałem, słucham tej płyty jakieś osiem razy dziennie.
A czy jest na albumie piosenka, która w jakiś sposób odnosi się do poprzedniego wokalisty grupy? Czy też to już zamknięty rozdział?
To właśnie wspomniana Afterglow. To piosenka o Michaelu. Jest też zamykająca album piosenka God's Top Ten napisana dla jego córki, Tiger Lily. Ale myślę, że przez cały album przewija się gdzieś szacunek dla Michaela, przede wszystkim w sposobie muzycznej ekspresji...
Jesteś teraz częścią najbardziej pożądanej machiny świata. Co ciebie, człowieka wciąż w niej nowego, najbardziej zaskoczyło?
To, ilu jest tu miłych ludzi, jak często panuje prawie rodzinna atmosfera. Myślałem, że będzie się tu szerzyła próżność i pustota, a poznałem wielu wspaniałych ludzi. Ale najbardziej chyba zaskoczyło mnie to, że to dużo cięższa robota niż się wydaje. Wiesz co? Porównam to do kaczki na wodzie. Na zewnątrz niby nic - widzisz sobie kaczuszkę jak dryfuje na powierzchni wody. A nie widzisz jak tam pod spodem nóżki pracują, żeby się na tej powierzchni utrzymać.
Bardzo trafna metafora. I ostatnie pytanie - jesteś już muzykiem INXS?
O tak! Zdecydowanie! Czuję się jakbym grał w tym zespole od co najmniej dziesięciu lat!
Na podstawie materiałów promocyjnych Sony BMG Music

Dodatkowe informacje: www.sonymusic.pl

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020