O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 19 Luty 2020 r. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Wywiady

FINGER ELEVEN - wywiad ze Scottem Andersonem, wokalistą zespołu - październik 2003 r. . STRONA: 2

W jaki sposób ustalacie brzmienie nowej płyty - czy wygląda to tak, że przynosicie producentowi stos swoich ulubionych płyt i mówicie: chcemy brzmień właśnie w ten sposób?
Podczas naszego pierwszego spotkania z Johnnym wdaliśmy się w długą konwersację na temat naszych ulubionych płyt rockowych i to chyba były podwaliny pod cały album. Nie mieliśmy w głowie konkretnych brzmień, wiedzieliśmy tylko, że chcemy nagrać fajny album hard-rockowy. Nie posiadaliśmy żadnej płyty wzorcowej, choć mamy w swoich głowach tysiące inspiracji. Zadaniem Johnny'ego było pilnowanie, żeby wyłowić z nich wszystko, co najlepsze.
A czy są jakieś współczesne zespołu, które bardzo cenicie?
Chłopaki z zespołu przepadają ostatnio za formacją Mars Volta. Sądzę, że to bardzo świeże spojrzenia na rocka, ale osobiście cenie sobie brzmienie trochę łagodniejsze. Jednak jeżeli chcemy przetrwać jako zespół, nie wolno nam się oglądać za tym, co robią inni. Inspiracje inspiracjami, ale trzeba robić swoje.
Na jakim koncercie ostatnio byliście? Wiem, że aktualnie jesteście w trasie, więc pewnie nie często macie okazję oglądać inne zespoły...
W tym rzecz - wyjeżdżając na trasę zawsze traci się najlepsze koncerty! Ostatnio będąc w domu w Detrid poszedłem na koncert Jasona Moliny grającego jako Songs: Ohia. Grał w muzeum i wywarło to na mnie niesamowite wrażenie. Ale - jak już mówiłem, to dość spokojna muzyka.
Powszechnie wiadomo już, że rock'n'roll nie umarł. A co z hasłem "sex, drugs & rock'n'roll" - sądzisz, że nadal jest jeszcze aktualne wśród muzyków grających rocka? Jak to jest w waszym przypadku?
Chodzi o niebezpieczny tryb życia? No cóż, nie powiem że byśmy byli najbardziej niebezpiecznie żyjącym zespołem świata... (śmiech) Ale poważnie: nie wiem czy na świecie są jeszcze zespoły pokroju Mötley Crüe, ale odrobina tej niepokornej natury jest jeszcze w każdym z nas. W dużej mierze rozmiar twojego buntu zależy od twojego rozkładu zajęć... Jako wokalista w zespole, czuję ciążącą na sobie odpowiedzialność. Jeżeli każdą noc będę spędzał pijąc po imprezach, to mój głos będzie do dupy i publiczność wcale nie będzie z tego zadowolona. Już sama trasa koncertowa jest czymś rock'n'rollowym. I nie ma w tym żadnego obciachu, że czasami człowiekowi chce się w nocy spać! (śmiech).
Supportowaliście na trasie Ozzy Osbourne'a. Co sądzicie o tak mało rock'n'rollowym zachowaniu, jak występowanie w reality show z własną rodziną? Zgodzilibyście się na takie przedsięwzięcie?
Zastanawiam się, który z nas byłby na tyle interesujący, żeby poświęcić mu reality show... Prawdopodobnie taką osobą jest nasz basista Sean - oprócz grana w zespole zajmuje się tak ogromną ilością spraw, że tylko jemu poświęcony program dało by się oglądać. Co do Ozzy'ego, uważam że nadal bardzo rock'n'rollowe było z jego strony granie co wieczór prawie 3-godzinnych koncertów. I to w jego wieku! Nie wiem, czy ma okazję tracić energię na cokolwiek innego, poza graniem, ale i tak obserwując go byłem pod dużym wrażeniem.

Dodatkowe informacje: Oficjalna strona Finger Eleven.

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020