O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 21 Luty 2020 r. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Wywiady

FAITHLESS - FOREVER FAITHLESS - 14 maja 2005. STRONA: 2

Mówiłaś, że nie zależy Wam na pozyskiwaniu pop gwiazdeczek. Co w takim razie powiesz o Dido? Jakie jest Twoje zdanie na temat jej solowej karierze?
Nadzwyczajna. Dido jest jedną najlepiej sprzedającą się artystek na świecie, a zaczynała karierę robiąc chórki dla Faithless. Błagała nas wręcz abyśmy pozwolili jej śpiewać. Droga na szczyt zajęła jej bardzo dużo czasu. Z zewnątrz wygląda tak, jakby nagle rozbłysnęła jako gwiazda, ale ona na to strasznie ciężko pracowała. Dido potrafi w znakomity sposób opowiadać historie, które do głębi poruszają ludzi. Dodatkowo ma cudowny głos, bardzo czysty i delikatny. Nie używa zbyt wielu ozdobników, co jest przekleństwem amerykańskich wokalistek takich jak Mariah Carey. Melodie Dido są proste, jednak bardzo chwytliwe i zawsze towarzyszą im dobre teksty. Dzięki nim właśnie, jest nieco ponad innymi. Ma do zaoferowania coś więcej niż "baby, baby, baby", niż całe to popowe gówno. Dlatego ludziom tak podobają się jej piosenki, jest w niej coś prawdziwego, autentycznego.
Dlaczego środowisko DJów zdominowane jest przez mężczyzn?
Nie wiem, ale może podłożem tego, jest wykształcenie. Kiedy chodziłam do szkoły, była tylko jedna dziewczyna, która wybrała kierunek informatyczny. Teraz prawdopodobnie sytuacja wygląda nieco inaczej, ale dawniej dziewczęta nie były zachęcane do nauki przedmiotów związanych z technologią czy komputerami, w ogóle przedmiotów ścisłych. Ponadto, aby być DJem trzeba mieć w sobie pewien pierwiastek obsesyjności, żeby czytać niezliczone strony instrukcji i cały czas dowiadywać się, jak to wszystko działa. Niezbędna jest oczywiście pasja do muzyki i to pozostaje raczej też domeną mężczyzn. Dziewczyny zazwyczaj lubią muzykę, ale ich zainteresowania nią ogranicza się do wielbienia idola. Tymczasem, aby być DJem musisz mieć głód odnajdywania coraz to nowych brzmień i dźwięków. Nieustannie szukać i kolekcjonować. Musisz także wykazać się sporą pewnością siebie, aby móc stanąć przed tłumem i dostarczyć ludziom rozrywki, której się domagają. Zdarzało mi się jeździć samej po nocach po kraju, żeby zagrać na jakiejś imprezie. W grę wchodzą, zatem nieustanne podróże i częsta samotność, dlatego musisz mieć jaja, żeby się tym zajmować.
Czy bycie kobietą pomaga Ci przy pracy w Faithless? Chyba na swój sposób uzupełniacie się będąc przedstawicielami przeciwnych płci.
To bardzo ciekawe zagadnienie. Nie wiem do końca, czy jest to kwestia płci, czy może raczej osobowości. Każde z nas ma zupełnie inną osobowość. Mamy jednak dla siebie wiele szacunku, co wcale nie oznacza, że się nie sprzeczamy. Czasami bardzo się kłócimy i wtedy wcale nie odgrywam typowej, żeńskiej roli. Jestem raczej despotyczna. Mam jednak coś, co można nazwać kobiecą intuicją, przynajmniej, jeśli chodzi o Rollo. Znam jego gust na wylot, dokładnie wiem, co mu się, spodoba, a co zupełnie nie przypadnie mu do gustu. W przypadku Maxi'ego nigdy nie jestem pewna. Jak już wspomniałam nie odgrywam typowej żeńskiej roli. Ja jednak myślę trochę jak chłopak, kiedy pracuje z komputerami, samplami i całą tą technologią. Dziewczyny, z którymi współpracowaliśmy są w porównaniu ze mną bardziej artystyczne, wręcz liryczne.
Jak wygląda przeciętny, wolny od pracy dzień Sister Bliss.
Normalnie, raczej nudno. Spędzam cholernie dużo czasu na prasowaniu. (śmiech). Poza tym lubię sobie poczytać, trochę popisać, dodatkowo ćwiczę boks, żeby mieć dobrą kondycję na czas koncertów. Robię to, co wszyscy, odwiedzam znajomych, chodzę do kina. Z ciekawostek, kosiłam któregoś dnia trawnik i niemal pokopał mnie prąd, co jest niebywałe, zważywszy, że jestem osobą, na co dzień pracującą z najrozmaitszymi urządzeniami.
Brytyjska scena rockowa przezywa swój największy rozkwit od ery Brit popu. Jak wygląda sytuacja na scenie elektronicznej?
Moim zdaniem w tej dziedzinie dzieje się mnóstwo nowych, fantastycznych rzeczy. Absolutnie genialny jest Mylo, artysta, który wspierał nas w czasie ostatniego tournée po Wielkiej Brytanii. Poza tym jest masa, młodych wykonawców, którzy grają muzykę elektronicznej w najróżniejszych odcieniach. Teraz, kiedy my staruszkowie, zaczynamy być zmęczeni nieustannym koncertowaniem, pojawia się młoda gwardia, która może zająć nasze miejsce (śmiech). Nadal, kiedy wchodzę do sklepu z płytami jestem podekscytowana propozycjami z półki z muzyką taneczną i elektroniczną. Nawet twórczość zespołów rockowych, takich jak na przykład Franz Ferdinand ma silną wibrację taneczną. Grają oni w klubach, co jest niezwykle odświeżające dla gatunków elektronicznych. Wszystko układa się w pewien cykl, który właśnie zatacza swój krąg. Obserwujemy powrót elementów acid house'owych, czyli tego, od czego wszystko się zaczęło, wzbogaconych gitarami w stylu indie oraz punkową motoryką. Całość daje bardzo brytyjskie, ekscytujące, nieco funkowe brzmienie. Koniec końców, muzyka taneczna nigdy nie zginie, ponieważ ludzie uwielbiają tańczyć. To po prostu leży w ludzkiej naturze.

Dodatkowe informacje: www.faithless.com

<< Poprzednia strona | 1 | 2 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020