O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 28 Wrzesień 2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Wywiady

Wywiad z członkami zespołu Bomfunk MC's. STRONA: 3

- Naprawdę uważacie, że swoją muzyką zmienicie profil komercyjnych stacji radiowych w waszym kraju?
- (R) Oczywiście! Już udało nam się otworzyć oczy radiowym szefom muzycznym na kilka undergroundowych projektów i uznajemy to za swoje osiągnięcie. Dopiero po sukcesie w radiach zaproponowano im kontrakty na wydanie płyt, więc choć trochę to trwało, wysiłek się opłacił. Dzięki temu wytwórnie nie kopiują już swoich własnych pomysłów, a wydają to, czego ludzie chcą słuchać.
- Czy wśród waszych znajomych są artyści czy zespoły, którzy właśnie szykują się do ataku na listy przebojów, bo dzięki wam wreszcie udało im się zaistnieć, podpisać kontrakt?
- Tak, na przykład Mighty 44. Na razie pojawiają się w jednym kawałku na naszej płycie ("Where's The Party At") , ale niedługo możemy spodziewać się ich własnej produkcji. Podobnie ma się sprawa z fińską grupą Rakkina Posse - to kolektyw siedmiu raperów, z którego co chwilę któryś wydaje w innej wytwórni solowy album, i w którego nagraniu pomaga mu cała reszta. Tak właśnie znaleźli sposób na utrzymanie się na rynku. Liczą się pomysły, ale czasami niezbędne jest też wsparcie.
- A jak potoczyły się losy Marco - słynnego chłopaka z dreadami z klipu do "Freestylera"? Kiedyś widziałem teledysk do jego solowego projektu, ale nie odniósł z nim chyba wielkiego sukcesu.../b>
- Na początku zaskoczył wszystkich tym, że nie poszedł na łatwiznę i zamiast śpiewać chwytliwe i melodyjne piosenki pop, nagrał drum'n'basowy kawałek "Dust". Nie zdobył specjalnej popularności, ale nie przeszkodziło mu to w dalszym zajmowaniu się muzyką i DJ'owaniu na rozmaitych imprezach. Ma jeszcze czas - w momencie wydania tego singla miał zaledwie 14 lat.
- Podobny problem jest chyba z innym małoletnim wykonawcą - Lil' Bow Wow. Ten rapujący dziesięciolatek sprzedał w Stanach całkiem sporo płyt, ale poza Stanami nikt z raperów, i co gorsza także słuchaczy rapu, nie traktuje go poważnie. A jego rówieśnicy słuchają na razie Britney Spears. A propos Stanów - słyszałem, że szykowana jest tam dla was spora promocja...
- Niestety, z powodu wydarzeń związanych z 11 września, amerykańska promocja naszej nowej płyty musiała zostać wstrzymana. Swego czasu "Freestyler" stał się w Ameryce sporym hitem, więc na pewno będziemy starali się powtórzyć tam ten sukces z nowym materiałem. Jednak jeszcze nie teraz.
- Znów pomyślałem o waszej ewentualnej kolaboracji z HIM, tym razem w kontekście jakiegoś singla charytatywnego...
- Tak czy inaczej - pomysł nagrania duetu z HIM jest teraz raczej czystą fantazją - chłopaki stali się obecnie bardzo popularni i nie sądzę, żeby zdecydowali się na takie naruszenie swojego wizerunku, jak nagranie wspólnego utworu z Bomfunk MC's. A kiedyś niewiele brakowało, by do tego doszło...

Rozmawiał: Maciek Rychlicki

Dodatkowe informacje: www.bomfunks.com

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020