O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Marit Bergman - Baby Dry You Eye

Abba, Cardigans i punk rock - to muzyczne miłości Marit Bergman - najnowszej - sensacji, jaka dociera do nas z Kraju Trzech Koron.
Abbę w Szwecji kocha chyba każdy - dla 28-letniej Marit to wspomnienie z dzieciństwa, nic więc dziwnego, że swój album "Baby Dry Your One" zaczyna intro przypominającym najlepsze momenty tego słwanego kwartetu.
Kolejne numery to jednak już zupełnie inna Marit - punkowo przebojowa, młodzieńczo rozkrzyczana, gitarowo melodyjna.... Marit przyznaje, że zaraz po kreskówkach, jej pierwszą dziecięcą miłością byli The Clash. W szkole miałą też swój punkowy band Candysuck, i w hasaniu z gitarą nie przeszkodziło jej nawet, to, że na co dzień pilnie kształciłą się w High School of Musical Art w mieście Vasteras. Marit z Candysuck zjechałą kawałek kraju, nagrała nawet z nimi album "Score" (1997). Grupa jednak się rozpadła, a Marit przeniosła się z rodzinnej miejscowości do gwarnego Sztokholmu.
Początki kariery solowej nie były łatwe, zwlaszcza, że młodziutka Bergman miała na głowie rozwód (jak widać, ze słynnym reżyserem "Scen z życia małżeńskiego" łączy ją nie tylko nazwisko).
Jej debiutancki album "3 AM Serenades" wydany w 2002 roku przyjęto jednak niezwykle ciepło - Program 3 szwedzkiego radia przyznał jej nagrodę "Artystki roku", a płyte nominowano do Grammis Awards (tamtejsze Grammy), co z pewnością osłodziło jej życiowe tarapaty.
Konsekwencją sukcesu było tournee ze wspomnianymi już Cardigans, które Marit wspomina niezwykle ciepło, no i komfort pracy nad najnowszym albumem.
Płyta "Baby Dry Your Eye" okazała się strzałem w dziesiatkę - od razu zadebiutowała na szczycie list sprzedaży i pozostawała szwedzkim Number One przez kilka tygodni. Nic dziwnego - wszak to niezwykle energetyczny, pełen przebojowych melodii a przy tym przejmujący album pop. Jak mówi sama Marit "sporo tu piosenek o miłości, troszkę wylewania żalów", wszystko to jednak, jak podkreśla, ze sporą dawką humoru i młodzieńczej przekory.
Jeśli podobało Wam się "Lovesick" Cardigansów, wzruszacie się przy "Dancing Queen" i skaczecie przy punkujących hitach Avril Lavigne czy Off Spring - tu znajdziecie to wszystko w jednej energetycznej pigule.

Tracklista:
Intro - Love For Sale
Tomorrow Is Today
Adios Amigos
Can I Keep Him ?
Shame On Me
I Will Always Be Your Soldier
Let's Just Fall In Love
Come Back An Haunt Me
Mystery
Place Your Bets
You're With Me
Miss You
Outro

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 28.09.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019