O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Martin Medeski & Wood - End Of The World Party

Pionierzy downtown jazzu - Medeski Martin & Wood oraz John King z The Dust Brothers zapowiadają album "End Of The World Party (Just In Case)" - premiera 20 września 2004.
Nowa płyta tria Medeski Martin & Wood jest efektem współpracy pionierów "downtown jazzu" z jednym z najbardziej nowatorskich producentów we współczesnej muzyce. Płytę "End Of The World Party (Just In Case)" wyprodukował John King z The Dust Brothers, który na dwunastu premierowych piosenkach tria postawił na prostotę, wybierając podejście, które Billy Martin określił jako "groove - minimalizm".
"Postanowiliśmy zacząć wszystko od zera," tak John Medeski wspomina pierwsze sesje w Shacklyn, studiu znajdującym się w dawnych halach na brooklyńskim nabrzeżu. Na początku była seria luźnych jam sessions, podczas których muzycy nagrywali swe improwizacje na taśmę i zwolna kompozycje zaczęły nabierać konkretnych kształtów.
King zdobył uznanie dzięki nowatorskiemu podejściu do samplowania, które zaprezentował na tak znaczących płytach jak choćby "Paul's Boutique" Beastie Boys, jego obecność dodała niezwykłej energii sesjom MMW.
"Spodziewałem się samych loopów, a tymczasem on (John King) głównie siedział i słuchał," przyznaje Medeski. "Dzięki temu powstała chyba najbardziej naturalna i bezpretensjonalna płyta w całej naszej karierze," dodaje Chris Wood.
"End Of The World Party (Just In Case)" rozpoczynają futurystyczne brzmienia "Anonymous Skulls," które płynnie przechodzą w tytułowy utwór na płycie, oparty na agresywnej partii fortepianu elektrycznego w wykonaniu Medeskiego. "Curtis" i "New Planet" zostały zbudowane na funkowej sekcji rytmicznej charakterystycznej dla tria MMW, zaś skłaniający się dyskretnie w stronę estetyki latino "Mami Gato" to popisowy pasaż fortepianu akustycznego.
Tworząc nowy materiał grupa postawiła na atmosferę, co najlepiej słychać na takich utworach, jak wschodnio-brzmiące "Bloody Oil" i subtelne "Ice".
"Wielokrotnie pojawiało się określenie 'ścieżka dźwiękowa'," wspomina Medeski, "ale ta płyta to de facto wynik świadomej próby stworzenia pewnego klimatu, próby porwania słuchacza w muzyczną podróż."

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.09.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019