O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 18 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Co nowego?

Richard Marx - My Own Best Enemy

Zapracowanym kompozytorom, producentom - zdobywcom Grammy czas płynie bardzo szybko. Dla Richarda Marxa ostatnie siedem lat było nieprzerwanym pasmem sukcesów zawodowych i osobistych. Jednak w tym samym czasie, artysta pracował nad cyklem piosenek, które były zbyt mroczne i zbyt intymne, aby mogły długo pozostać w ukryciu. Richard postanowił podzielić się nimi na albumie "My Own Best Enemy" - pierwszej solowej płycie od siedmiu lat.
Powrót tego współczesnego amerykańskiego mistrza piosenki z pewnością ucieszy wielbicieli.
Kiedy piosenki na płytę były już gotowe, Richard i współ-producent albumu David Cole natrafili na problemy z nagraniami. "Nie byłem w stanie wygospodarować kilku wolnych godzin na nagrania," mówi Richard. "Pracowaliśmy wtedy nad wieloma różnymi projektami, więc swoją płytę musiałem wciskać na siłę, gdzie się dało." Richard wykorzystywał kilka różnych sekcji rytmicznych - w Nashville, Los Angeles, w swoim własnym domowym studiu w Illinois i stworzył niezwykle dopracowane brzmienie, które sprawia wrażenie, że nagrania zostały dokonane przez zespół w pełnym składzie. Wśród muzyków, którzy użyczyli mu swojego talentu znaleźli się m.in. gwiazda country/gitarzysta Keith Urban, gitarzyści Michael Landau, Michael Thompson i Shane Fontayne, basista Glen Whorf i perkusista Matt Laug.
W przeszłości Richard słynął ze swego słuchu absolutnego i doszlifowanego do perfekcji brzmienia - z czego obecnie artysta otwarcie się śmieje. "Perfekcjonizm jest nudny," stwierdza. "Najbardziej intryguje mnie to, co prawdziwie ludzkie i niedoskonałe."
Właśnie ten swego rodzaju humanizm jest cechą charakterystyczną muzyki Richarda Marxa. Jego debiutancki singiel "Don't Mean Nothing" i płyta ("Richard Marx") stały się w 1987 roku błyskotliwym początkiem solowej kariery artysty. Przez lata pozostawał stałym gościem w wielu, nie tylko w popowych rozgłośniach, i to nawet wtedy, gdy z wielkim powodzeniem zajął się produkcją płyt najbardziej znanych nazwisk w branży muzycznej. Znaleźli się wśród nich: *NSYNC, Barbra Streisand, Josh Groban, Vince Gill, 98 °, Luther Vandross, Kenny Rogers, Sarah Brightman, Lara Fabian, Sister Hazel, The Tubes i SHeDAISY. Ostatnio Richard napisał i wyprodukował płyty takich artystów, jak Emerson Drive, Natalie Cole, Keith Urban, Paulina Rubio, Kenny Loggins, Chris Botti, Michael Bolton, Chely Wright, Meredith Edwards, Hugh Jackman czy Sissel.
W lutym 2004 roku Marx zdobył nagrodę Grammy dla najlepszej piosenki roku, za utwór "Dance With My Father," który napisał wspólnie z Lutherem Vandrossem.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.09.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019