O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 20 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Co nowego?

Alcazar - Alcazarized

Muzyka dance to strefa, gdzie rządzą nowatorstwo i pomysłowość. Jednak ponieważ znakomitą większość nagrań w tym stylu firmują różni didżeje lub zaproszeni gościnnie wokaliści, przemysł muzyczny skupił się raczej na łatwiej wpadających w oko zespołach rockowych, czy też popowych nastoletnich boys- i girlsbandach. Tymczasem ALCAZAR to pomost między tymi dwiema tendencjami: eklektyczna i nowatorska muzyka dance plus konkretny wizerunek zespołu, który bynajmniej nie boi się kontaktu z publicznością i chętnie gra swoją muzykę na żywo, dając imponujące wręcz przedstawienia.
nijmy jednak od początku: ALCAZAR powstał w 1999 roku, kiedy Andreas Lundstedt odnosił już sukcesy jako wokalista solowy, Tess była dyrektorem teatru muzycznego, a Annikafiore dostała właśnie swoją pierwszą rolę sceniczną (grała Fridę w musicallu o ABBIE). Kiedy Andreas omawiał ze swoimi producentami (Alexandrem Bardem i Andersem Hanssonem) koncepcję swojej kolejnej płyty, na której zamierzał zrezygnować ze śpiewania po szwedzku i przerzucić się na angielski, narodził się pomysł, by razem ze swoimi przyjaciółkami, Tess i Annikafiore, stworzyli zespół. Zaledwie w kilka tygodni później grupa podpisała kontrakt ze szwedzkim oddziałem wytwórni BMG.
kę tej formacji często umieszcza się gdzieś między disco i popem, jest to jakby wypadkowa Abby, Daft Punk oraz Army of Lovers - mentorów i serdecznych przyjaciół ALCAZARu. Widać to w teledyskach grupy - są zabawni i oryginalni, co najwyraźniej jest ważniejsze od tradycyjnych zagrań i manipulacji stosowanych zwyczajowo w wizualnych produkcjach tego stylu. Zresztą Skandynawia ma na swoim koncie imponującą liczbę popowych zespołów na literę A - i ALCAZAR nie tylko świetnie wpisuje się w tę tradycję, ale jest też prawdopodobnie najoryginalniejszym z nich wszystkich, a w każdym razie na pewno pierwszym, który jest bezpośrednio zakorzeniony w zachodzącej obecnie rewolucji w świecie muzyki dance.
ukazujący się wkrótce debiutancki album 'Casino' to godzinna wędrówka przez przeróżne odmiany współczesnego dance'u. ALCAZAR bez trudu udowadniają, że są w stanie nie tylko odnaleźć się w każdym z nich, ale również do każdego podejść w bardzo osobisty sposób. Na tej płycie znajdziemy oczywiście kawałki taneczne, jak: 'Crying At The Discoteque' (gdzie z dużym powodzeniem wykorzystano sample z francuskiego przeboju disco 'Spacer' Sheili B Devotion), 'Paris In The Rain', drum'n'bassowa 'Salome', 'Stars Come Out At Night', 'Baby Come Back', czy łatwo wpadający w ucho 'etniczny' 'Ritmo Del Amor', ale również przepiękną balladę 'Tears Of A Clone', oraz rewelacyjny cover przeboju Jacques'a Brela 'Seasons In The Sun'.
ak ALCAZAR to nie tylko różne oblicza disco, świetne głosy i ciekawe harmonie, ale również niebanalna tematyka tekstów. Ich główny temat to różne style życia na obrzeżach współczesnych miast.
noc, a Alcazar to miasto, w którym tej jednej nocy dzieje się tysiące różnych rzeczy...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 12.09.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019