O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Duran Duran - Singles Box 1986 - 1995

Oto drugi zestaw singli Duran Duran, który będzie obejmował twórczość zespołu z lat 1986 - 1995. Box zawiera wszystkie utwory z oryginalnych siedmiocalowych brytyjskich singli oraz serię bonusów pochodzących z 12-calowych płyt analogowych. Większość z nich po raz pierwszy znajdzie się na CD.
Druga połowa kariery Duran Duran w EMI zaowocowała doskonałym materiałem studyjnym obfitującym w oryginalne single, które z łatwością powtórzyły sukces ich poprzednich dokonań. Single te szybko podbiły serca fanów i cieszą się wielkim uznaniem po dziś dzień.
Wśród utworów zawartych w zestawie znajduje się m.in. singiel 'Notorious', który w 1986 roku dotarł na siódme miejsce na liście i stał się wielkim koncertowym przebojem. Tu można usłyszeć go w rozszerzonym miksie z 12-calówki, co przypomina o stale odradzającym się flircie Duran Duran z klubowymi setami w takich lokalach jak Trash czy Nag Nag Nag.
Znalazł się tu ponadto przejmujący 'Ordinary World', który był swego czasu zwiastunem wielkiego powrotu zespołu (przypomniany później przez grupę Aurora), oraz 'Come Undone'. Dzięki tym dwóm singlom zespół wdarł się przebojem na listy prezentując na płycie Wedding Album w 1993 roku nowe, bardziej dopracowane, bogatsze brzmienie połączone z doskonałym warsztatem kompozytorskim.
Warto również wspomnieć o zamieszczonym na płycie niezwykle namiętnym 'All She Wants Is', który dotarł do pierwszej dziesiątki na liście w 1988 roku.
W 1995 roku Duran Duran postanowili wziąć na warsztat swoich największych idoli i wydali płytę Thank You, z której pochodzą dwa słynne single- 'White Lines' Grandmaster Flasha i 'Perfect Day' Lou Reeda. Oba można usłyszeć na niniejszej składance.
Wydawnictwo ukaże się w formie podobnej jak wydany w ubiegłym roku pierwszy Singles Box Set '81 - '85': szata graficzna będzie przypominać pierwotne single, całość zostanie wzbogacona o dwunastostronicową książeczkę.
Pięciu członków-założycieli Duran Duran znów wyrusza do boju. W ubiegłym roku ich dorobek twórczy zyskał sobie serię wyróżnień na całym świecie (zespół otrzymał m.in. nagrodę za całokształt twórczości podczas rozdania Brit Awards i MTV Music Awards). Niedawno Duran Duran zagrał 17 wyprzedanych koncertów w Wielkiej Brytanii, co świadczy dobitnie o ich obecnym statusie. Planowana premiera nowej płyty zespołu należy do najbardziej oczekiwanych wydarzeń w muzycznym kalendarzu.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 12.09.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019