O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 18 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Co nowego?

Catch Up - Catch Up Vol.1

Wytwórnia Crippled Dick Hot wax po raz kolejny zaskakuje nas reedycją muzyki jazzowej z lat 70-tych, tym razem wybór padł na słynne w jazzowych kręgach niemieckie (???) trio Catch Up. Trzej znakomici multiinstrumentaliści Max Greger Jr, Milan Pilar i Charly Antonioni poznali się na początku lat 70-tych w orkiestrze Maxa Gregora Seniora, potem założyli właśnie grupę Catch Up, która do dziś jest uznawana za jedną z ważniejszych na niemieckiej scenie jazowej.
W 1975 roku w legendarnych Munich Studios nagrali album śCatch Up 1ś, wydany wtedy przez wytwórnię Calig. Dwa utwory z niego były wykorzystane na składance śCompost Glücklich? i śGilles Peterson ? Talkin Jazzś. Uznawany za absolutny klasyk wśród tzw. Rare-Grooves-Addicts.
Po raz pierwszy jednak od tamtego czasu wydano ten materiał w całości na CD i winylu (niestety wersja winylowa już jest niedostępna ? została wyprzedana w bardzo krótkim czasie).
Max Gregor Jr., urodzony w Monachium, już w wieku 5 lat zaczął grać na pianinie. Studiował na monachijskiej Akademii Muzycznej, nigdy nie krył fascynacji mistrzami gatunku (Oscar Peterson, Herbie Hancock, Mc Coy Tyner), teraz zajmuje się głównie grą na pianinie, komponowaniem i aranżacją. Od 1991 roku jest dyrygentem gościnnym SWR Big Band.
Milan Pilar, urodzony w Pradze w rodzinie z tradycjami muzycznymi, studiował w praskim Konserwatorium i Akademii Muzycznej klasę kontrabasu. Pierwsze doświadczenia orkiestrowe zebrał u Gustava Broma, Karela Vlacha i Karela Krautgartnera. W Niemczech kontynuował studia muzyczne w Kolonii. Swój muzyczny talent potwierdził Pilar w róznych orkiestrach symfonicznych, bawarskiej operze i jak wzięty jazzowy basista. Jako kompozytor i aranżer wymyślił całą koncepcję Catch Up.
Charly Antonioni to bez wątpienia światowej klasy perkusista, urodzony w Zurychu, studiował na tamtejszej akademii muzycznej, grał z wieloma sławami jazzu, min. z Wolfgangiem Daunerem, Artem Farmerem, Barbarą Dennerlein, Dusko Goykovichem, Albertem Mangelsdorfem... Jego album śKnock Out? z 1979 zrobił furorę w Europie i zyskał status płyty kultowej.

Tracklista:
Catch Up
Bordun
Onkel Joe
Moonlight On A Baldhead
Lydia
Blues For The Kaiser
A Night Without Dreams / The Little Things that make us happy
Spinning Wheel.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 06.09.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019