O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 24 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Co nowego?

Yellowcard - Ocean Avenue

Droga do sukcesu zespołu Yellowcard w USA, od czasu premiery albumu "Ocean Avenue", trwała aż 9 miesięcy. Debiutancka płyta wydana pod skrzydłami dużej wytwórni płytowej (Capitol) ukazała się w lipcu 2003. Obecnie sprzedaż albumu zbliża się w USA do 1 miliona kopii i wkrótce płyta osiągnie status Platyny. Muzyka Yellowcard wkrada się powoli również do Europy, budząc coraz większe zainteresowanie mediów.
Miarą sukcesu Yellowcard w USA są między innymi nominacje do 2 nagród Teen Choice Awards, w kategoriach "Choice Rock Group" i "Choice Breakout Artist", wykorzystanie singla "Only One" w filmie "Spiderman 2" (Intro), jak również fakt, że pierwszy utwór z albumu "Ocean Avenue" - "Ocean Avenue", był #1 w radiach alternatywnych w USA. Muzycy Yellowcard wystąpili we wszystkich liczących się programach telewizyjnych w Stanach - zostali znakomicie przyjęci między innymi u Jay 'a Leno i Conana O'Briana.
Kim zatem jest piątka dwudziestolatków kryjąca się pod pseudonimem Yellowcard ? Obecnie ów kwintet stał się guru punka z południowej Kalifornii. Zespół dzięki niekończącym się trasom koncertowym i setkom żywiołowych występów zdobył sobie ogromną rzeszę fanów w całych Stanach. Jest to jedna z nielicznych formacji punkowych, w której szeregach można znaleźć dyplomowanego skrzypka - Seana Mackina.
Grupa Yellowcard powstała w 1997 roku. Po kilku szybkich roszadach w zespole, muzycy przenieśli się z rodzinnego Jacksonville do południowej Kalifornii, gdzie mieli lepsze perspektywy dla realizacji własnych ambicji. Kiedy w ramach kolejnych tras koncertowych pokonywali Amerykę wzdłuż i wszerz, udało im się wydać najpierw krążek "One for the Kids" (Lobster Records) w 2001 roku, a później kolejny, "The Underdog EP" w 2002 roku.
Producentem "Ocean Avenue" - pierwszej płyty nagranej dla światowego koncernu fonograficznego - jest Neal Avron, a remixów dokonał Tom Lord-Alge. Trzynaście piosenek z albumu "Ocean Avenue" prezentuje żywiołowego, melodyjnego i zarazem trochę nietypowego punka.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 04.07.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019