O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 23 Lipiec 2019 r. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Co nowego?

Velvet Revolver - Contraband

VELVET REVOLVER to rockowa kapela. Debiutancki album CONTRABAND wychodzi z rąk już doświadczonych muzyków - można by powiedzieć - legend rock'n'rolla.
woiste odrodzenie, jak mówi wokalista Scott Weiland. "Chcemy wrócić do czasów gdy zaczynalismy i robienie muzyki było frajdą samą w sobie. Mamy kupę energii i cholernie chce nam się grać - agresywnie i z jajem."
h (gitarzysta legendarnego Guns 'n' Roses) gra taką muzykę jakiej sam chciałby słuchać, a to już duży atut - szczerość zawsze dobrze wypada na dłuższą metę. Poza Slashem, pierwsze kroki w G'n'R stawiali także basista Duff McKagan oraz perkusista Matt Sorum. Razem z charyzmatycznym frontmenem Stone Temple Pilots - Scott Weilandem oraz gitarzystą Dave Kushnerem (Wasted Youth, Electric Love Hogs and Dave Navarro's band) chłopaki założyli VELVET REVOLVER.
zkompromisowi, nie chcą grać pod radio, ani ładnie dla wszystkich. Mają swój styl i tego się trzymają. Nie chcą korzystać z etosu ich wcześniejszych zespołów. To prawdziwi rockendrolowcy - chcą narobić hałasu i wywoływać skandale.
sł na kapelę powstał zupełnie przypadkowo. Slash, McKagan i Sorum spotkali się razem, żeby zagrać hołd dla swojego przyjaciela Randy Castillo w 2002 roku. Szum medialny skłonił ich do zastanowienia. "to było coś naprawdę mocnego, wielkie przeżycie" - mówi Slash. "Nigdy nie zgubiliśmy tej chemii" - mówi McKagan.
and, były wokalista Stone Temple Pilots, mówi, że był już w pewnym sensie zmęczony Stone Temple Pilots i gdy usłyszał, że Duff, Slash, Matt oraz Dave Kushner grają razem od razu się zainteresował. Weiland był zawsze wielkim fanem Gunsów. "Apetite for destruction" miał na mnie taki sam wpływ jak Never Mind The Bollocks the Sex Pistols, Nevermind Nirvany czy Nothing's Shocking Jane Addiction. Apetite był dla mnie jak biblia - dzieki tej płycie uwierzyłem w siłę muzyki, ona mnie wiele nauczyła. W ten sposób chłopaki spotkali się razem i zaczeli nagrywać. Owocem ich pracy jest album CONTRABAND.
raband to z pewnością łakomy kąsek dla fanów rock and rolla, to klasyka którą powinni znać również młodsi jeśli chcą głosić jakiekolwiek sądy o tym gatunku. Coś dla siebie znajdą tu fani The beatels, Refused, Guns'n'Roses czy Stone Temple Pilots too.
Producentem albumu jest Josh Abraham. Początkowo VELVET REVOLVER planowali nagranie tego albumu z pod opieką jakiegoś sprawdzonego producenta, "ze starych czasów" jednak w końcu zdecydowali się na Josha, dzięki któremu na płycie jest tyle świeżości. Josh podkreślił surowe, charakterystyczne brzmienie muzyków, wydobył ich najlepsze cechy. Album promuje utwór SLITHER.

Tracklista:
Suckertrain Blues
Do It For The Kids
Big Machine
Illegal I
Spectacle
Fall To Pieces
Headspace
Superhuman
Set Me Free
You Got No Right
Slither
Dirty Little Thing
Loving The Alien.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 13.06.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019