O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 24 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Co nowego?

Matt Bianco - Matt's Mood

"To niesamowite, że my wszyscy ciągle myśleliśmy o sobie", mówi Mark. "Pewnego dnia Danny wpadł do mojego studia na pogawędkę i tak się znowu zaczęło." Po zarażeniu Basi pomysłem reaktywowania Matt Bianco w oryginalnym składzie, powstało to CD, które oddajemy w wasze ręce, a które wielu może uznać za drugą płytę Matt Bianco.
"Kiedy przesłuchiwaliśmy nasz debiutancki album, nie mogliśmy wyjść z podziwu jak świeżo i bezpośrednio on nadal brzmi. On nawet wydaje się bardziej pasować do obecnych klimatów, niż w okresie kiedy powstał", mówi Mark. Dzięki takim artystom jak Jamie Cullum, Diana Krall i Norah Jones brzmienie nowego jazzu plasuje się wysoko na angielskich listach przebojów. Można uznać, że Matt Bianco miał kiedyś falstart, będąc zbyt progresywnym na swoje czasy.
Inspirującym wątkiem w przygotowywaniu nowego albumu Matt's Mood było włączenie solówek saksofonisty barytonowego Ronniego Rossa, którego gra stała się integralną częścią brzmienia debiutującego niegdyś zespołu, a który to muzyk zmarł przeszło dekadę temu. "Ronnie miał przepiękne jazzowe doświadczenia za sobą i kiedy odszedł na zawsze, zdaliśmy sobie sprawę jak mocno był niedocenionym za życia. Chociaż wielu ludzi mogło go podziwiać, jak na Walk on the Wild Side Lou Reeda, twierdzimy stanowczo, że zasługiwał na znacznie większe uznanie. Posiadaliśmy kilka jego niewykorzystanych nagrań, które wpasowaliśmy w 3 nowe piosenki: Ronnie's Samba, La Luna i Slip & Sliding", wyjaśnia Danny. Ronnie's Samba jest niesłychanie lekką jazzową sambą, podczas gdy Slip & Sliding przypomina współpracę Antonio Carlosa Jobima z aranżerem Nelsonem Riddlem, a La Luna jest upajająco promiennym koktajlem cha-cha i popu.
Niniejszy kompakt zawiera mający się wkrótce ukazać singiel Ordinary Day. "To dla mnie stanowi esencję Matt Bianco", mówi Mark. "Piosenka posiada mocno wciągające kołysanie bossa novy, a śpiew Basi wprost przykuwa uwagę. Ten utwór sam wykreował się na singla."
Dla kontrastu Wrong Side of the Street, blues w nastroju Niny Simone, posiada mroczny i szorstki charakter. "Jak na filmie, polski tekst dodaje tajemniczości a jego przesłanie jest mocne. Nic na to nie poradzę, że wzruszam się kiedy to słyszę", komentuje Basia.
W dalszych propozycjach jest równie fascynująco, Matt's Mood III jest relaksującym utworem instrumentalnym w szybkim tempie, gdy Kaleidoscsope czaruje nastrojem zadymionego jazzowego klubu rozbrzmiewającego pięknymi piosenkami o niespełnionej miłości, natomiast Golden Days przypomina Georgie Fame'a w ostatnim okresie.
Grupa planuje tourne - będzie to pierwszy raz, gdy cała trójka pojawi się na scenie jako Matt Bianco. "To będzie z pewnością bardzo ekscytujące doświadczyć wykonywania naszych piosenek zaszczepionych energią jaka daje występ przed publicznością", entuzjastycznie wypowiada się Basia, "bo chemia między nami dobrze na nas działa". Gdy posłuchacie tego albumu, będziecie wiedzieli, że ona ma rację.
Tracklista:
1 Ordinary day
2 I never meant to
3 Wrong side of the street
4 La luna
5 Say the words
6 Golden days
7 Ronnie's samba
8 Kaleidoscope
9 Slip & sliding
10 Matt's mood III.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 22.05.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019