O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 20 Listopad 2019 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Co nowego?

The Vines - Winning Day

Nowa płyta The Vines pod koniec marca. Debiutujący albumem "Highly Evolved" (2002) muzycy The Vines szybko stali się chlubą Australii. 22 marca 2004 światło dzienne ujrzy najnowszy album formacji z Sydney, zatytułowany "Winning Days".
"Winning Days" to płyta, na której udało się The Vines osiągnąć niezwykle trudne zadanie - przy wykorzystaniu szerokiej gamy stylów muzycznych na albumie zachowana jest jednorodność tematyczna. Od imponujących piosenek o bogatej harmonii ("Autumn Shade 2", "Amnesia") przez ciepłe, akustyczne kompozycje ("Sunchild", Rainfall") po brawurowe kawałki rock'n'rollowe ("Ride", "She's Got Something To Say") płyta "Winning Days" zawiera klasyczne utwory stworzone przez czwórkę przyjaciół. Produkcją albumu zajął się Rob Schnapf (Beck, Guided By Voices, Elliot Smith).Historia The Vines to dobrze udokumentowana seria szalonych, poruszających wydarzeń muzycznych. Splot tych wydarzeń sprawił, że czwórka nikomu nie znanych fanów muzyki z Sydney, którzy tworzyli własne piosenki i nagrywali je na stare kasety, stała się jednym z najpopularniejszych zespołów roku 2002. W lutym 2002 muzycy The Vines opuścili Sydney i kolejne półtora roku spędzili występując w klubach, salach koncertowych i podczas festiwali przed tysiącami fanów w USA, Wielkiej Brytanii, Europie i Australii. W tym czasie pojawili się na okładkach niezliczonych czasopism, poczynając od NME, przez The Face po amerykańskiego Rolling Stone'a, a co ważniejsze, po drodze sprzedali ponad półtora miliona egzemplarzy swojej debiutanckiej płyty, "Highly Evolved".
występy telewizyjne przeszły już do historii. Podczas The Letterman Show i Later with Jools Holland widzowie ujrzeli zespół, który podczas występu, delikatnie rzecz biorąc, poddał się całkowicie urokowi chwili. Ich fantastyczną wersję koncertową "Get Free" podczas rozdania MTV Video Music Awards obejrzało na całym świecie ponad miliard telewidzów.
ędzyczasie trwające półtora roku światowe tournee The Vines zakończyło się triumfalnym, wyprzedanym koncertem w londyńskiej Brixton Academy, po którym zespół prawie natychmiast rozpoczął przygotowania na nagrań swojej kolejnej płyty.
Premiera albumu "Winning Days" została zaplanowana na 22 marca 20004, a płytę promuje singiel "Ride".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 20.03.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019