O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 21 Luty 2020 r. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Co nowego?

Courtney Love - America's Sweethearts

Muzyk. Kompozytorka i autorka tekstów. Aktorka. Aktywistka. Sława. Prowokatorka. Niewielu jest artystów, do których pasowałyby wszystkie powyższe określenia, niewielu artystów, których życie i praca nie dałyby się w żaden sposób zaszufladkować. Courtney Love jest tylko jedna.
"AMERICA'S SWEETHEART" to niecierpliwie oczekiwany solowy debiut Love, który poprzedziły dwa platynowe albumy z Hole, klasyczny już "LIVE THROUGH THIS" z 1994 roku oraz nominowany do nagrody Grammy "CELEBRITY SKIN" z 1998 roku. Premiera nowej płyty została zaplanowana na 9 lutego 2004 roku, a więc w samą porę na Walentynki.
"AMERICA'S SWEETHEART" to jak na razie najbardziej porywający album w karierze artystki, prezentujący Courtney w najczystszej postaci, surową, nieposkromioną, inteligentną i wyzywającą, szczerą i nie znającą kompromisu. Materiał na płytę napisała sama Courtney, częściowo przy wsparciu Lindy Perry (Pink, Christina Aguilera). "All The Drugs In The World", czy też niezwykle osobiste "Uncool," napisane wspólnie przez Love i legendarnego autora tekstów, Bernie Taupina, wszystkie te piosenki w niezwykle bezpośredni sposób wyrażają wyjątkowy światopogląd ich twórczyni. Pierwszy singiel z płyty, dość agresywne "Mono" to wyzywająca deklaracja, okrzyk wojenny Love wzywający do New Rock Revolution - "Is this the part in the book that you wrote where I gotta come save the day?/Did you miss me?"(Czy to ten fragment książki, gdzie napisano, że przychodzę i ratuję całą sytuację?/Tęskniliście za mną?)
Wśród wielu niezapomnianych kompozycji na płycie znalazło się również subtelne "Hold On To Me," którego producentem jest prezes i dyrektor generalny Virgin, zdobywca Grammy, Matt Serletic. Utwór znacznie odbiega od muzyki, do jakiej przyzwyczaiła nas Courtney, ale jest niewątpliwie jej ogromnym sukcesem. Za punkt kulminacyjny na płycie "AMERICA'S SWEETHEART" należy chyba uznać epicki "Sunset Strip." W tej sugestywnej piosence Courtney przeprowadza wnikliwą analizę marzeń rodem z LA o szybkich czasach i krótkim życiu: "Look at me for the very last time/see if you find the life in my eyes/I won't fade, no way, not from sorrow." (Spójrz na mnie po raz ostatni/sprawdź, czy widzisz w mych oczach życie/nie zniknę, o nie! na pewno nie ze smutku).
"AMERICA'S SWEETHEART" zostało wyprodukowane przez trzech doskonałych producentów: Josha Abrahama (Staind), Matta Serletica (matchbox twenty, Santana, Aerosmith) oraz współpracującego z Love od wielu lat Jamesa Barbera (Ryan Adams). Na płycie Love śpiewa i gra na gitarze. Wsparcia udziela jej zespół w gwiazdorskim składzie: gitarzyści - Wayne Kramer (MC5), Scott McCloud (Girls Against Boys), Jerry Best (Dio), na perkusji Samantha Maloney (Hole, Motley Crue) oraz Kim Deal (Pixies, Breeders).
Love planuje stworzyć nowy, żeński zespół. W skład zespołu wejdzie gitarzystka i basistka odkryte dzięki całostronicowemu ogłoszeniu zamieszczonemu w The Village Voice, w którym poszukiwano muzyków, którzy "wyglądają jak bogini. Lubimy Emily the Strange, Lolitę Goth, perkusję Patty Schemel, Nuggets oraz film Przedstawienie.
Oprócz działalności związanej z muzyką (np. pełne poświęcenia zaangażowanie w prawne potyczki rozmaitych artystów), Courtney poświęca się również swojej pasji aktorskiej. Love zadebiutowała na dużym ekranie w 1986 roku w niewielkiej roli w filmie Alexa Coxa, Sid i Nancy, a następnie zyskała sobie uznanie dzięki występom w kilku produkcjach kina niezależnego, m.in. w filmie Basquait (1996) i Feeling Minnesota. Przełomem w jej karierze aktorskiej okazała się rola tragicznej postaci Althei Flynt w filmie pt. Skandalista Larry Flynt (1996). Courtney otrzymała za nią nominację do nagrody Golden Globe, a także nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej od Towarzystwa Nowojorskich Krytyków Filmowych (New York Film Critics Circle) i Stowarzyszenia Bostońskich Krytyków Filmowych (Boston Society of Film Critics), dla najlepiej zapowiadającej się aktorki od Stowarzyszenia Krytyków Filmowych w Chicago (Chicago Film Critics Association) oraz dla drugiej najlepszej aktorki drugoplanowej od Związku Krytyków Filmowych z Los Angeles (Los Angeles Film Critics Association).
Kontynuacją kariery aktorskiej były dobrze przyjęte role Love w filmach 200 Papierosów (1999), Człowiek z księżyca (1999), który był okazją do ponownej współpracy z reżyserem Larry'ego Flynta, Milosem Formanem, a także w filmie Cios (Beat, 2000), Julie Johnson (2001) oraz 24 Godziny (Trapped, 2002). Love wystąpiła również w kilku produkcjach na prestiżowym Shakespeare Festival w Ashland w Oregonie.
Zainteresowanie Love sztuką obejmuje również grafikę, poczynając od szaty graficznej własnej płyty po graficzną powieść, w której sama występuje. Okładka oraz większość szaty graficznej "AMERICA'S SWEETHEART" została stworzona przez Olivię, (www.eOlivia.com) jedną z najlepszych plakacistek na świecie. Inspiracją dla niej jest twórczość Vargasa. Ma na swoim koncie wystawy w całych Stanach Zjednoczonych i w Japonii.
Również Courtney jest silnie związana z Japonią. Jest bohaterką serii japońskich komiksów manga, rysowanych przez najlepszego japońskiego twórcę mangi, Ai Yazawę, a napisanych wspólnie przez Love i DJ Milky. Courtney została przedstawiona tu jako "Princess Ai"(Księżniczka Ai). "Princess Ai" to historia mądrej, utalentowanej, ale dość kontrowersyjnej młodej kobiety, dla której scena i życie publiczne jest nie tylko miejscem artystycznego wyrazu, ale również kryjówką przed prześladowcami. Jest to księżniczka z tajemniczego, nieznanego kraju, która uciekła do naszego świata i ukrywa się w tętniących życiem, nocnych klubach Kabushiki-cho.
W międzyczasie Courtney Love nagrała najlepszy album w swojej i tak już imponującej karierze. "AMERICA'S SWEETHEART" porywa i zaskakuje. Jednocześnie zaś przypomina, dlaczego świat tak bardzo pokochał Love.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.02.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020