O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 25 Maj 2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Co nowego?

Kelis - Tasty

Minęły już cztery długie, chaotyczne lata od czasu, kiedy Kelis zawładnęła po raz pierwszy wyobraźnią, wzrokiem i słuchem fanów na całym świecie po tym, jak w teledysku do "Caught Out There', singla promującego jej debiutancką płytę Kaleidoscope (1999), pobiła chłopaka, który ją zdradzał i poprowadziła ulicami armię rozwścieczonych kobiet wykrzykując "I hate you so much right now! Aaaargh!' (Jak ja cię teraz nienawidzę!). Ta zuchwała i wielce oryginalna dwudziestoczterolatka wydaje właśnie nową, niecierpliwie oczekiwaną płytę Tasty.
Album Tasty opiera się na solidnych fundamentach, które tworzą doskonałe kompozycje autorstwa samej producenckiej śmietanki współczesnego hip-hopu i R&B (w tym the Neptunes, P. Diddy'ego, Timbalanda i Raphaela Saadiq) i jest dla Kelis swego rodzaju przełomem. Jej dwie pierwsze płyty (druga, Wanderland z 2001 roku, nigdy nie ukazała się w USA) powstały pod pilnym okiem Pharrella Williamsa i Chada Hugo z the Neptunes, których Kelis zna już od wielu lat. Chociaż ich obecność daje się również odczuć na pięciu utworach na Tasty, w tym również na doskonałym "Milkshake', to jednak trzecia płyta odzwierciedla z wielką siłą wyraźnie feminizującą wizję świata według Kelis, z charakterystyczną otwartością na kwestie seksualności. Kelis przypisuje tę pewność siebie głównie romansowi ze swoim narzeczonym, Nasem (pojawia się na "Attention' i z pewnością był inspiracją dla bardziej namiętnych momentów na Tasty), a także swej ogromnej popularności w Europie, gdzie grała całe rundy koncertowe podczas festiwali przez cały niemalże rok 2000 i 2001.
Nagrane w Nowym Jorku, Los Angeles i Atlancie Tasty prezentuje dojrzałą, choć nadal tryskającą młodością Kelis, która uwodzi, a jednocześnie jest bardzo pewna siebie, arogancka, a przy tym bezbronna. Tym razem liczbę występujących na płycie gości ograniczono do prawdziwego minimum: pojawia się tu tylko Nas i Pharrell Williams. Wierni fani będą niewątpliwie zdziwieni brakiem zdecydowanego piętna twórczego the Neptunes, jednak ich ograniczona obecność pozwala wreszcie lepiej poznać i usłyszeć samą Kelis, która jawi się tu w całkiem nowym, intymnym świetle dzięki ostremu zestawowi uwodzących bitów, dostarczonych przez Rockwilder, Dame Grease, Dallas Austin i Wyclef Jeana.
Tasty to nieprzerwana seria delikatnie prowokujących perełek, które są równie dobre, a często nawet lepsze niż kuszący smakiem "Milkshake".
Do najlepszych momentów na płycie należy niewątpliwie wyprodukowane przez P. Diddy "Guilty Girl', które opiera się na hipnotyzującej linii basu zaczerpniętej z "'93 'Til Infinity' Souls of Mischief. Kelis, która napisała większość materiału na płytę, wyznaje tu, nękana wyrzutami sumienia: "I'm about to make you hate me / 'Cause my eye's been roaming lately / My heart is guilty, baby / I know, I'm dead wrong." (Zaraz sprawię, że mnie znienawidzisz/moje oczy ostatnio błądziły/moje serce nie jest bez winy, kochany/wiem, że bardzo się mylę).
"Już nie jestem tą dziewczyną z tęczą na głowie, która wykrzykuje coś z głośników" - twierdzi Kelis. I rzeczywiście, ta niezwykła, zbuntowana dziewczyna z dobrej dzielnicy dorosła. A Tasty jest najsmaczniejszym albumem w jej dotychczasowej karierze! (tasty = smakowity, gustowny).


Tracklista:
Intro
Trick Me
Milkshake
Keep It Down
In Public (feat Nas)
Flashback
Protect My Heart
Millionaire (feat Andre 3000)
Glow (feat Raphael Saadiq)
Sugar Honey Iced Tea
Attention (feat Raphael Saadiq)
Rolling Through The Hood
Stick up
Marathon

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.12.2003

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Kelis : Tasty

Opinia: No ta płyta jest świetna, b.dobra , wyśmienita, klawa, rześka, wciągająca, wypaśna, zajeb***a, itd. ....obowiązkowo jej posłuchaj ! TY ! JUZ !! Do sklepu !! chyba ze wolisz b.spear... FUJ !!!!

Podpis: "TG"

Adres e-mail: mzg@mzg.pl

dodano: Czwartek, 19 Luty 2004 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020