O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 18 Sierpień 2019 r. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Co nowego?

The Beatles - Let It Be... Naked

Ukończona po ponad 30 latach płyta The Beatles, "Let It Be...Naked", prezentuje światu surowe brzmienie płynące z samego serca zespołu.
"Let It Be...Naked" to powrót do podstaw, płyta bez żadnych ulepszeń, taka, jaką zamierzali wydać Beatlesi jeszcze w 1969 roku, czego jednak nigdy nie udało im się zrealizować.
Teraz, dzięki dostępnym technologiom cyfrowym w studiu Abbey Road, niepublikowane wcześniej nagrania z oryginalnych sesji zespołu ukażą się na całym świecie w połowie listopada, nakładem wytwórni EMI Records.
"Let It Be...Naked" to "Let It Be" przeniesione w teraźniejszość i zmiksowane na nowo, pozbawione chórów i innych efektów, prezentujące w najczystszej postaci to, co było w Beatlesach najlepsze: doskonały zespół.
"Gdybyśmy wtedy mieli do dyspozycji dzisiejszą technologię, właśnie tak brzmiałaby ta płyta. Taką muzykę graliśmy wtedy w studiu." - powiedział Paul McCartney - "Dokładnie to słychać było w sali podczas nagrań. Jakbyś przenosił się w czasie".
"Kiedy usłyszałem nagrania po raz, nieomal wróciłem do czasów, kiedy byliśmy tamtym zespołem - Beatlesami" - mówi Ringo Starr.
Kiedy Beatlesi rozpoczynali pracę nad płytą w 1969 roku, chcieli nagrać album, który byłby powrotem do nagrań 'na żywo', wyłącznie z użyciem instrumentów, na których sami grali, bez żadnych studyjnych sztuczek i dogrywania wokalu. Jednak w całym zamieszaniu związanym z rozpadem grupy, produkcją płyty zajął się Phil Spector, dlatego też album nie ukazał się w kształcie zamierzonym przez The Beatles. Aż do dziś.
Zestaw utworów na "Let It Be...Naked" różni się od płyty z 1970 roku, z albumu usunięto dialogi, "Dig It" i "Maggie Mae", natomiast dodane zostało 'Don't Let Me Down'. Aktualny zestaw utworów na płycie to: Get Back, Dig A Pony, For You Blue, The Long And Winding Road, Two Of Us, I've Got A Feeling, One After 909, Don't Let Me Down, I Me Mine, Across The Universe, Let It Be.
"Let It Be...Naked" ukaże się razem z nagraną na żywo płytą-bonusem, na której znalazły się fragmenty taśm The Beatles, zarejestrowane podczas nagrywania płyty i filmu 'Let It Be' w latach sześćdziesiątych.
Ten dwudziestominutowy dodatek daje wyjątkową okazję do przyjrzenia się, jak wyglądały próby i praca Beatlesów w studiu w styczniu 1969 roku.
Do "Let It Be...Naked" zostanie również dołączona wkładka, na której znajdą się historyczne fotografie wykonane podczas sesji nagraniowych, a także fragmenty dialogów między członkami zespołu, które były dołączane do pierwszych kopii płyty z 1970 roku.
Premiera "Let It Be...Naked", planowana na 17 listopada, zaprezentuje światu brzmienie The Beatles tak, jak chciała tego natura.
"Muzyka zawsze była ponad wszystko inne, co nam się w życiu przytrafiało. W studiu zawsze stawaliśmy się na powrót braćmi - muzykami."
RINGO STARR
"To bardzo szczere nagranie, słychać nas tu w doskonałej formie wokalnej, po prostu gramy swoją muzykę i tyle". GEORGE HARRISON
"Pomijając wszystkie nasze sukcesy, The Beatles zawsze było bardzo dobrą, małą kapelą. Kiedy zbieraliśmy się, żeby pograć, graliśmy naprawdę świetnie".
PAUL McCARTNEY
"Mimo wszystko The Beatles potrafili dobrze razem zagrać." JOHN LENNON

Tracklista:
Dics 1:
Get Back
Dig A Pony
For You Blue
The Long And Winding Road
Two Of Us
I've Got A Feeling
One After 909
Don't Let Me Down
I Me Mine
Across The Universe
Let It Be
Disc 2:
Fly On The Wall - płyta bonus.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 16.11.2003

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019