O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 25 Maj 2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Co nowego?

Jane's Addiction - Strays

Jane's Addiction, zespół, który własnoręcznie rozniecił na nowo rockową fuzję w latach dziewięćdziesiątych powraca w najbardziej odpowiednim momencie. "STRAYS" pierwsza płyta Jane's Addiction od ponad dziesięciu lat ukazała się 21 lipca 2003. Kierowany przez lirycznego Perry'ego Farrella, z wiruozem gitary, Davem Navarro, inspirującym perkusistą, Stephenem Perkinsem oraz nowym basistą, Chrisem Chaney, zespół Jane's Addiction wraz z płytą "STRAYS" osiągnął prawdziwe wyżyny twórcze.
"To było tak jak z winem," mówi o powrocie zespołu Farrell. "Jeszcze nigdy nie byliśmy tak silni jako grupa. Nasze cele są znacznie poważniejsze. Pojawiła się również pewna konieczność, więcej jest bowiem na świecie desperacji, stąd, w zupełnie niezrozumiały sposób, rzeczywistość okazuje się bardziej ekscytująca i stawia znacznie większe wyzwania."
Jane's weszli do legendarnego studia Jima Hensona w Los Angeles w marcu 2002 i rozpoczęli prace nad nowym materiałem. Chociaż wiedzieli mniej więcej jakich szukają dźwięków, pracę rozpoczęli jednak nad zupełnie pustą kartką.
"Nigdy nie mieliśmy jedynego wypracowanego sposobu tworzenia muzyki," mówi Navarro. "Pod wieloma względami jest to dla mnie proces bardzo tajemniczy. Opiera się w dużej mierze na intuicji i z jakiś względów się udaje. To bardzo trudno wyjaśnić. To się po prostu dzieje."
Nie do końca tajną bronią na sesjach do albumu "STRAYS" okazał się legendarny producent, Bob Ezrin, znany ze swej pracy z takimi artystami jak Alice Cooper czy Pink Floyd, i jego wieloletni pomocnik, inżynier dźwięku Brian "Gummo" Virtue. Obaj wnieśli na płytę ogromne doświadczenie i wiedzę.
"Nie znam nikogo, który ma tak szeroką perspektywę muzyczną," mówi Farrell. "Dlatego było to dla mnie tak niezwykłe doświadczenie. Tworząc muzykę zawsze wiedziałem, skąd się coś bierze i dokąd coś zmierza. Dlatego na początku miałem do Boba duży dystans, coś w stylu: "Słuchaj no koleś, nie będziesz mnie uczył, jak się pisze piosenki". Ale kiedy tylko Bob coś sugerował, myślałem: "O kurczę, że też nie przyszło mi to do głowy! Ale i tak myślę, że jestem od niego mądrzejszy" - dodaje na koniec Farrell.
Po kilku miesiącach nagrań z grupy odszedł basista LeNoble. Jego miejsce zajął wkrótce Chris Chaney, którego Navarro nazywa "prawdopodobnie najbardziej impulsywnym muzykiem, z jakim kiedykolwiek pracował". Basista, w którego cv znalazła się m.in. współpraca z takimi artystami jak Alanis Morissette i Rob Zombie, od razu przypadł reszcie muzyków do gustu i szybko stał się ważnym czynnikiem twórczym w zespole.
"Teraz znacznie większą wagę przykładamy do kompozycji," zauważa Navarro. "Nie ma już ośmiominutowych dzieł. Choć nie ukrywam, że niektóre piosenki są dosyć epickie, to jednak osiągamy to nie dlatego, że trwają dziesięć minut. Nauczyliśmy się, jak zawrzeć epicki przekaz w trzy i półminutowym kawałku, a jest to znacznie trudniejsze zadanie."
"Jane's Addiction jest jak jazda Porsche albo Ferrari," mówi Perkins. "Wsiadasz i wiesz, że czeka cię szybka jazda. Weszliśmy do studia z konkretnym, mocnym nastawieniem na szybkość."
Jane's Addiction zawsze odważnie wypowiadali się w kwestiach politycznych. Również tym razem pragną podnieść poziom społecznej świadomości.
"Staram się, żeby wszystko było maksymalnie pozytywne," mówi Farrell. "Dla mnie najważniejsze jest to, żeby wszyscy dobrze się bawili, ale w tej sielance jest też chwila na poważniejszą refleksję. Promujemy na przykład alternatywne paliwa. O tym jest właśnie utwór tytułowy. Grozi nam utrata wszystkich praw chroniących środowisko w tym kraju, a głos, który ma szanse dotrzeć do jak największej liczby odbiorców w tej sprawie to właśnie muzyka !"

Tracklista:
True Nature
Strays
Just Because
The Price I Pay
The Riches
SuperHero
Wrong Girl
Everybody's Friend
Suffer Some
Hypersonic
To Match The Sun

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.07.2003

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020