O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 11 Grudzień 2019 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Co nowego?

Macy Gray - The Trouble With Being Myself

Są głosy. Są i głosy: oszałamiające, seksowne, zostające w głowie na długo po skończeniu się piosenki. Macy Gray posiada właśnie jeden z takich głosów - jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i wyjątkowych artystek, jakie pojawiły się na rynku muzycznym w ostatnim czasie.
Płyta The Trouble with Being Myself to kolekcja niezwykłych historii opowiedzianych w rytm pulsującego, porywającego beatu. Każda linijka, każde słowo czy nuta pochodzą prosto z serca kobiety, która nie boi się podejmować życiowych wyzwań. Znajdują się więc tu historie o miłości, o nienawiści czy o chwilach, w których docenia się wartość życia. Są też dowcipne opowieści Macy o tym, jak zachować zdrowy rozsądek w dzisiejszym zwariowanym świecie.
Otwierający album kawałek "When I See You" to prawdziwy muzyczny promyk nadziei. Pogodne, zabawne słowa opowiadają o tym, jak przekonać tą drugą osobę o swojej miłości. Przy delikatnym akompaniamencie fortepianu, Macy po raz kolejny otwiera przed nami swoje serce. I chyba każdy, kto kiedykolwiek był zakochany, odnajdzie w jej słowach swoje przemyślenia...
Ale to nie koniec piosenek o miłości - pierwszy utwór jest jedynie zaczątkiem tego, co czeka nas dalej na płycie. W "She Ain't Right For You" Macy przygląda się jak jej mężczyzna zadaje się z inną kobietą. W utworze tym, jednym z najciekawszych na albumie, oddaje w głosie emocje, jakich nigdy jeszcze nie doświadczyliście.
Podobnie "She Don't Write Songs About You" dedykowany jest kochankowi, który zdaje się nie rozumieć, przed kogo i jak bardzo jest kochany. "Ona tylko gotuje albo czyta książki" rozwodzi się Macy płaczliwym tonem. "Ale to ja piszę o Tobie piosenki!". Dodatkową jakość do utworu wnosi żywe brzmienie gitary akustycznej, czyniąc z piosenki prawdziwy klasyk 'á la Macy".
"Happiness" to lekki i utrzymany w średnim tempie kawałek, będący ucieleśnieniem wszystkich namiętności wokalistki. Charakterystyczne brzmienie, które w ciągu dnia pomaga nam sprzątać, idealnie sprawdza się też choćby podczas kolacji 'we dwoje'. Wyprodukowana przez Macy i Darryla Swana piosenka mówi o tych drobiazgach, które decydują o naszym szczęściu każdego dnia.
Docenianie tego, co się ma, zawsze było ważnym wątkiem w twórczości artystki. Na nowej płycie temat ten powraca wręcz ze zdwojoną siłą. Zarówno w "Screamin'", jak i w "Speachless" Macy wyjaśnia, dlaczego miłość jest niezbędna, żeby przeżyć. I nie sposób wątpić w jej szczerość, kiedy zaraz potem podkreśla wartość rodziny w dzisiejszych czasach.
Macy Gray zawsze umiała bezbłędnie przekazać i ujmować emocje towarzyszące zakochaniu. Ale świetnie celuje też w zgryźliwych dowcipach i gorzkich refleksjach. Tak i teraz rozpętuje prawdziwą burzę w ostrym "My Fondest Childhood Memories" - przywołując ponure i makabryczne czasem doświadczenia ze swojego trudnego dzieciństwa. Przy pierwszym przesłuchaniu kawałek ten brzmi jak niezły dowcip - jednak uważne wsłuchanie się odkrywa przerażające refleksje osoby 'po przejściach'. W "Jesus For A Day" jej głos dźwięczy niczym dzwonek ponad wypracowanym przez Macy i Dallasa Austina łagodnym, płynnym brzmieniem. Tym razem wokalistka udziela nam lekcji moralności, jednocześnie zastanawiając się co zmieniłaby, gdyby na jeden dzień przejęła władzę nad światem.
"Come Together" z całym wachlarzem smyków i trąb, to doskonały przykład utworu, dzięki któremu Macy Gray zaledwie w ciągu kilku miesięcy zyskała status 'supergwiazdy'. Piosenka gromadzi w sobie elementy hip-hopu, jazzu, R&B, soul i rocka. Zaś artystka gromadzi wokół siebie wielbicieli wszystkich tych gatunków.
Macy zyskała uznanie fanów i krytyków już za swój debiutancki album On How Life Is. Płyta zachwyciła wszystkich, nie zależnie od miejsca zamieszkania, koloru skóry czy upodobań muzycznych.
Przebojowe single "Do Something", "I Try" czy "Why Didn't You Call Me" umocniły jej pozycję w światowej czołówce, przynosząc w 1999 roku nominacje do nagród Grammy w kategorii "Najlepszy Debiut" i "Najlepsza Wokalistka R&B". Pod koniec następnego roku, album On How Life Is był już Platynową Płytą w kilkunastu krajach.
W każdym utworze z The Trouble with Being Myself artystka otwiera przed nami swoje wnętrze. Powiedzieć, że ta płyta to 100-procentowa Macy Gray, byłoby stanowczo za mało. Ale od pierwszego przesłuchania zrozumiecie, że problem z Macy Gray... tak naprawdę nie istnieje!

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 26.04.2003

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019