O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 20 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Co nowego?

V/A - From Earth to Sirius

Syriusz - psia planeta - najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba, położona w gwiazdozbiorze Wielkiego Psa. Znana od starożytności. W wielu kulturach odcisnęła szczególne piętno na kształtowanie światopoglądu, wierzeń, tworzenie ośrodków religijnych. Już starożytni Egipcjanie czcili Syriusza jako bóstwo, stworzyli własny kalendarz w oparciu o jego cykl, związany ściśle z wylewami Nilu przed przesileniem letnim. Dlatego też budowali własne świątynie tak, aby światło gwiazdy było widoczne z ołtarza.
W XX wieku zainteresowanie magicznym aspektem Syriusza nie osłabło. Za sprawą grupy Dyskordian z R.A. Wilsonem i T. Learym na czele mit wciąż ożywa.
Kompilacja "From Earth to Sirius", dedykowana R. A. Wilsonowi - jednemu z największych naukowych filozofów przełomu wieku - mądremu, przenikliwemu, pełnemu poczucia humoru i optymizmu człowiekowi, to próba reinterpretacji mitu znanego człowiekowi od tysiącleci.
Każdy z występujących na kompilacji projektów prezentuje nieco inny charakter i styl muzyczny, a jednocześnie przedstawia inny aspekt kosmicznej tematyki, jej silnego związku z cyklem ziemskim i życiem człowieka.
Muzyka zawarta na albumie oscyluje od psychotycznego drone, dark ambientu, po tribal i downtempo. Niektóre z projektów podchodzą do tematu w sposób właściwy muzyce rytualnej, inne realizują się poprzez kosmiczne dźwięki i brzmienie głębokiej mrocznej przestrzeni. Nie brakuje również elementów humorystycznych, znamiennych dla R.A. Wilona. Szeroki wachlarz stylistyczno-tematyczny ukazuje jedynie słuchaczowi, jak szerokim i wielowarstwowym pojęciem jest kosmos, jego znaczenie i jaki wpływ ma on na ludzkie życie.
'From Earth to Sirius' to forma komunikacji, sygnału wysyłanego z Ziemi do najjaśniejszej z gwiazd. Na dwóch płytach znalazły się specjalnie przygotowane na tę publikację utwory w wykonaniu 20 projektów.
Wydanie w ekskluzywnym digipacku. Na okładce wykorzystano grafiki autorstwa Rafała Koseli - polskiego artysty ezoterycznego, przedstawionego m.in. w albumie Chaosmos.pl

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Zoharum.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 08.06.2011

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019