O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 19 Październik 2019 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Co nowego?

Amos Lee - Mission Bell

Amos Lee ogłosił, że jego czwarty - jak dotąd najbogatszy muzycznie i najpełniejszy pod względem formy - album wydany przez EMI Blue Note Records, Mission Bell, ukaże się 25 stycznia 2011 roku (Polska 14 lutego). Mission Bell, wyprodukowany przez Joeya Burnsa - członka lubianego przez publiczność zespołu Calexico - zachwyca niebywałą gamą dźwiękową oraz spójnością i skalą emocji zjednoczonych dzięki eklektycznemu gustowi oraz wyróżniającemu się wokalowi Amosa Lee. Niezwykli goście pojawiający się na płycie - Lucinda Williams, Willie Nelson, Sam Beam (Iron & Wine), Priscilla Ahn, Pieta Brown oraz James Gadson - a także tło muzyczne w wykonaniu Calexico ukazują Amosa Lee jako dojrzałego artystę stale poszukującego własnych muzycznych i tematycznych zainteresowań.
"Wiele z tych piosenek zawiera element poszukiwania", twierdzi Lee, który rozwinął się w jednego z najważniejszych i najbardziej płodnych twórców piosenek naszych czasów, co potwierdza 12 nowych oryginalnych utworów z albumu Mission Bell oraz udział legend muzycznych, takich jak Williams oraz Nelson, które z entuzjazmem zaśpiewały piosenki Lee.
Najbardziej oczywista zmiana na płycie Mission Bell to intymne a zarazem pełne przestrzeni brzmienie, które przypisywane jest przez Lee wkładowi Joeya Burnsa oraz Johna Convertino z Calexico. Po przypadkowym spotkaniu Lee wpadł na pomysł, aby wybrać się do Tucson, gdzie mieści się studio Wavelab zespołu Calexico, i spróbować nagrać kilka kawałków. "Muzykalność, którą wnoszą ci kolesie jest wprost zadziwiająca," twierdzi Lee. "Szczególną przyjemność sprawiła mi praca z Johnem i osiągnięcie zupełnie nowej struktury rytmicznej. Chłopcy są mistrzami w budowaniu atmosfery - wprowadzili wspaniały wymiar dźwiękowy do wielu piosenek, rozbudowali je i tchnęli w nie nowego ducha."
Lee jest w trasie od początku lata po raz pierwszy prezentując zachwyconym fanom nowe piosenki podczas najważniejszych festiwali, w tym podczas Denver's Mile High Music Festival, San Francisco's Outside Lands Music Festival oraz Minnesota State Fair w Minneapolis. Tej jesieni, oprócz kolejnych koncertów z Dave Matthews Band, Lee będzie także występował 2 października podczas Farm Aid 25 w Milwaukee, 8 października na Austin City Limits Music Festival oraz w Nowym Jorku z okazji specjalnego przedpremierowego eventu prasowego w Hiro Ballroom, 28 września.
Amos Lee to pochodzący z Filadelfii wokalista i twórca piosenek, którego trzy albumy wydane przez Blue Note Records - Amos Lee z 2005 roku, Supply And Demand z 2006 oraz Last Days At The Lodge z 2008 - zostały docenione przez krytyków i publiczność. The New York Times okrzyknął jego muzykę mianem "hymnicznej" a Vanity Fair nazwał ją "zniewalającą", natomiast Philadelphia Inquirer rozpisywał się o "zwartych, dobrze skonstruowanych utworach, o nieco południowym brzmieniu i subtelnym przekazie utrzymującym równowagę pomiędzy jazzującym wokalem a próbą odnalezienia białej duszy pośród klasycznych archetypów". Associated Press pochwalił "cudownie seksowny głos" Lee a magazyn People ogłosił go "jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic muzyki pop".
Lee odbywał trasy koncertowe z takimi legendami muzyki jak Bob Dylan, Merle Haggard czy Elvis Costello. Wystąpił w The Tonight Show With Jay Leno, Late Show With David Letterman, Late Late Show With Craig Ferguson, The Today Show, Live From Abbey Road, Austin City Limits oraz w Tavis Smiley Show. Magazyn Rolling Stone poświęcił mu artykuł z cyklu dotyczącego sylwetek znanych twórców. Lee pojawił się także w programach radiowych NPR All Things Considered oraz w Weekend Edition.

Tracklista:
1. El Camino
2. Windows Are Rolled Down
3. Violin (featuring Sam Beam)
4. Flower
5. Stay With Me (featuring Priscilla Ahn)
6. Out Of The Cold (featuring Pieta Brown)
7. Jesus (featuring James Gadson)
8. Hello Again
9. Learned A Lot
10. Cup Of Sorrow
11. Clear Blue Eyes (featuring Lucinda Williams)
12. Behind Me Now / El Camino Reprise (featuring Willie Nelson)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 08.02.2011

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019