O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 2 Czerwiec 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Co nowego?

Ne-Yo - Libra Scale

Ne-Yo jest laureatem nagrody Grammy, wokalistą, autorem, kompozytorem, producentem i jednym z najbardziej utalentowanych i płodnych artystów. Po kilkuletniej przerwie, poświęconej na występy w kilku filmach, Ne-Yo powraca ze swoim czwartym albumem "Libra Scale".
"Libra Scale" to koncept album, opowiadający historię kariery super grupy R&B - The Gentleman, której po spotkaniu na swojej drodze pewnej tajemniczej postaci - spełniają się marzenia, ale spotykają również niezwykłe przygody. "Każdy mój album niesie jakieś przesłanie" - wyjaśnia Ne-Yo. - "Podstawową kwestią poruszaną na tej płycie jest konflikt między pieniędzmi i sławą a miłością. Kładzione są one na szalach wagi. To, co wybierzesz, to kwestia twojej etyki. Chciałbym, żeby słuchacze zadali sobie pytanie jak przeżywają swoje życie. Pokazuję im plusy i minusy obu tych wyborów."
Napisanie historii, która legła u podstaw "Libra Scale", zajęło Ne-Yo trzy miesiące. Główne inspiracje czerpał z komiksów i literatury science-fiction. "Mam olbrzymią kolekcję komiksów" - mówi z dumą. - "Zbieram je od dzieciństwa - Spider Man, japońskie anime. Uwielbiam wszystkie. Wydawało mi się, że wraz z pojawieniem się i sukcesem filmów takich jak "Iron Man" i "Wolverine", nadszedł odpowiedni czas, by stworzyć tego typu projekt."
Gdy historia była już gotowa - piosenki powstały bardzo szybko. W ciągu niecałych czterech miesięcy napisał i nagrał 60 utworów, z których 12 trafiło na płytę.
"Libra Scale" to przede wszystkim Ne-Yo jakiego znamy: wyrafinowane kompozycje, piękne melodie i głos - silny i delikatny.
"W trakcie pracy nad albumem, słuchałem dużo klasycznych nagrań Steviego Wondera." - mówi. - "Płyt "Talking Book", "Inner Visions", "Music Of My Mind". Słuchałem też sporo Michaela Jacksona. "Victory", "Off The Wall", "Bad", "Dangerous" - Michael nie tylko tworzył piosenki i klipy. Jemu udawało się tworzyć prawdziwe arcydzieła. Ja też chciałbym kiedyś osiągnąć taki poziom."
Przy pierwszym singlu z płyty - "Beautiful Monster", Ne-Yo ponownie współpracował ze StarGate, producenckim duetem z Norwegii, który wcześniej pomógł mu stworzyć takie klasyki jak "So Sick" i "Miss Independent". "Ci faceci są jak moi przyrodni bracia" - mówi o Torze Eriku Hermansenie i Mikkelu S. Eriksenie. "Posiedli umiejętność tworzenia czegoś, co można określić mianem skomplikowanej prostoty. Odkryli, jakie melodie poruszają serce, jakie brzmienie sprawia, że chce się słuchać muzyki." We wspaniałej, gitarowej balladzie "She Is" Ne-Yo współpracował z weteranem muzyki country Lukiem Lairdem. "Jestem fanem country" - mówi - "To ostatni gatunek muzyczny, w którym opowiadanie historii to wciąż świętość."
"Tą płytą chciałem udowodnić, że jestem artystą. To jest właśnie to, co chciałem od dawna zrobić - i nie zamierzam się z niej tłumaczyć, przepraszać. Zaryzykowałem."

Tracklista:
1. Champagne Life2. Makin' a Movie3. Know Your Name4. Telekinesis5. Crazy Love (featuring Fabolous) 6. One in a Million7. Genuine Only8. Cause I Said So 9. Beautiful Monster10. What Have I Done?

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 02.11.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020