O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 20 Maj 2019 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Co nowego?

The Orb featuring David Gilmour - Metallic Spheres

Znany brytyjski duet The Orb, gwiazdy muzyki house/ambient, połączył swoje siły z członkiem legendarnej grupy Pink Floyd - Davidem Gilmourem. Muzycy najpierw spotkali się przy pracy nad nową wersją utworu 'Chicago' dla charytatywnego projektu Grahama Nasha, ale praca szła im tak dobrze, że kawałek ten rozrósł się do rozmiarów całej płyty. Wówczas David zaproszony został do londyńskiego studia The Orb, gdzie dograł partię gitary na dwa 25-minutowe utwory: "Metallic Side" i "Sphere Side", które składają się na projekt "Metallic Spheres". Zawiera on w sobie różne style muzyczne, łączy gatunki a w drugiej połowie albumu uważni słuchacze doszukają się także fragmentów wspomnianego 'Chicago'. W nagrywaniu projektu wzięli udział David Gilmour - gitara elektryczna i lap steel, Alex Patterson (The Orb) - klawisze, gramofony, manipulacje dźwiękiem, Youth (The Orb, a także uznany producent m.in. Paula McCartneya i Dido oraz mikser - U2 i Marilyn Manson) - klawisze i gitara basowa, Tim Bran (klawisze, programowanie) i Dominique Le vac (chórki). W części nagrania usłyszymy też elektryczną gitarę Marcii Mello. Całość będzie promował trzy i pół minutowy fragment płyty zatytułowany 'Hyms To the Sun".
Płyta ukazuje się również w wersji 2 CD, gdzie drugi krążek zapowiadany jest jako 360-stopniowe doświadczenie akustyczne - nagrany w technice'3D60™' pozwala cieszyć się niezwykłymi wrażeniami bez konieczności nabycia specjalistycznego sprzętu - wystarczą zwykłe stereofoniczne słuchawki, żeby zabrać słuchacza w niezwykłą trójwymiarową podróż dźwiękową.
Dostępne wersje:
CD: dwa 25-minutowe utwory: "Metallic Side" i "Sphere Side" wraz z dostepem do strony Metallicspheres.com zawierającej bonusowy materiał
Deluxe 2CD: CD#1: "Metallic Side" i "Sphere Side", CD#2: specjalny 'trójwymiarowy mix' obydwu utworów i z dostęp do strony Metallicspheres.com 180-gramowy winyl: "Metallic Side" i "Sphere Side" wraz z kodem umożliwiającym bezpłatne ściągniecie obu utworów z sieci.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 26.10.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019