O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 26 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Co nowego?

Jane Monheit - Home

Nową płytą Jane Monheit składa hołd złotej erze jazzowych standardów. Kolekcja ukazuje się w dziesiątą rocznicę wydania przez Monheit pierwszej płyty. "Home" to pełen pasji powrót do jazzowych korzeni, szczery i bardzo dojrzały, którego produkcji podjęła się sama Jane. Wokalistce towarzyszy jej stały zespół oraz liczni zaproszeni goście: John Pizarelli, Mark O'Connor, Peter Eldridge i Larry Goldings.
"Czułam, że tylko ja będę miała jasną wizję tego, co chcę osiągnąć na tej płycie i nie będę potrzebowała przy jej nagraniu żadnej pomocy. O takim projekcie, złożonym z piosenek, które są dla mnie bardzo ważne, nagrane z muzykami, z którymi jestem związana emocjonalnie, myślałam już od dawna. Nie musieliśmy spierać się o to, które utwory znajdą się na płycie, i którzy muzycy powinni je zagrać - od razu to czułam. "Home" jest przepełniony moją miłością do współpracowników oraz moim uwielbieniem dla tych piosenek" - wyjaśnia Monheit. - "Chciałam powrócić do tego, co najbardziej kocham. Wrócić do moich korzeni. Według mnie nic nie może się równać z wykonywaniem jazzowych standardów. Swoją interpretacją można tchnąć w nie nowe życie. Ukazać je w innym świetle, przybliżyć nowej publiczności."
Na "Home" Jane towarzyszy jej stały zespół: Michael Kanan (fortepian), Neal Miner (kontrabas) i Rick Montalbano (perkusja) oraz zaproszeni goście John Pizzarelli (śpiew i gitara), Peter Eldrige (śpiew), Frank Vignola (gitara), Joe Magnarelli (trąbka i flugelhorn), Mark O'Connor (skrzypce) oraz Larry Goldings (fortepian).
"Home" to najpiękniejsza i za razem najlżejsza z płyt Monheit w całej jej dyskografii. Znalazły się tu perełki autorstwa duetu Arthur Schwartz/Howard Dietz "A Shine On Your Shoes", swingujący klasyk Rogersa i Harta "Everything I've Got Belongs To You", czarująca interpretacja "Isn't It A Lovely Day" Irvinga Berlina oraz radosne "Look For The Silver Lining" Jerome'a Kerna i B.G. Desylvy.
Obdarzona niezwykłym głosem wokalistka znana jest ze swoich romantycznych interpretacji klasycznych piosenek. Debiutancka płyta Jane Monheit "Never Never Land" wydana dziesięć lat temu przez ponad rok utrzymywała się na liście jazzowej magazynu Billboard i została uznana debiutem roku. Jej drugi album - "Come Dream With Me" dotarł do szczytu listy, a krążek "In The Sun" był w 2003 roku nominowany do nagrody Grammy. "Surrender" z 2007 roku zadebiutował na pierwszym miejscu jazzowej listy Billboardu, a krążek "The Lovers, The Dreamers And Me" został pochwalony przez dziennik New York Times, za "niebiańską czystość i piękno głosu Monheit". Na nowej płycie jej głos brzmi jeszcze dojrzalej. "Każdy muzyk przechodzi jakiś kryzys" - mówi. - "Każdemu z nas wydaje się, że mamy talent dany raz na zawsze i nic nie jest w stanie go zniszczyć, odebrać. śpiewam, od kiedy nauczyłam się mówić. Robiłam to bez większego wysiłku, ale tym razem po raz pierwszy w życiu musiałam zacząć troszczyć się o mój "instrument". Stałam sie ostrożniejsza. Teraz doceniam go w pełni, bo głos to coś niezwykle delikatnego."

Tracklista:
1. A Shine On Your Shoes2. There's A Small Hotel3. This Is Always4. Tonight You Belong To Me5. Look For The Silver Lining6. I'll Be Around7. Everything I've Got Belongs To You8. It's Only Smoke9. The Eagle and Me10. I Didn't Know About You/All Too Soon11. Isn't It A Lovely Day12. While We're Young

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.10.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019