O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 26 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Co nowego?

Air - Love 2

Położone w zielonym zakątku północnego Paryża studio Atlas stanowi twórczą oazę, gdzie powstało 12 nowych piosenek AIR. Komponujący i produkujący muzykę w pełni samodzielnie duet ponownie nawiązał współpracę z pochodzącym z Los Angeles perkusistą Joeyem Waronkerem, który jesienią 2008 roku odbył z grupą kameralne, trzyosobowe tournee "Close up" po Azji Południowo-Wschodniej. Stéphane "Alf" Briat, wieloletni rezydent paryskiej sceny muzycznej i współpracownik AIR od czasów początku zespołu, znów zajął się miksem materiału: tym razem w studiu Atlas. Jako konceptualiści, członkowie Air rozpływają się nad swoją nową siedzibą: "Tak wiele różnych elementów studia może stanowić inspirację: drzwi, ściany, okna, ulica, architektura."
Zespół spędził większość zeszłego roku zamknięty w nowo założonym studiu z perkusistą Joeyem Waronkerem. To pierwszy album grupy napisany po części "na gorąco", co słychać w mocniejszych numerach typu Be a Bee czy Do The Joy, stanowiących zupełne przeciwieństwo minimalistycznych medytacji Pocket Symphony, w których perkusja ginie w tle.
Po eksperymentalnej stylistyce poprzedniej płyty pełnej delikatnych, ozdobnych dalekowschodnich brzmień (zainspirowanej Japonią i zespołem Japan) Love 2 to zestaw oczyszczający kubki smakowe. "Ta płyta," mówi Nicolas, "jest znacznie bardziej energetyczna, żywa i swobodna". JB dodaje: "Uważam, że brzmi świeżo i o to nam chodziło. Nie staraliśmy się świadomie obrać kursu, lecz wyprodukować żywy, dynamiczny materiał."
Płyta Love 2 nabiera dodatkowej siły wyrazu w piosenkach z wokalem. Tym razem zespół nie zaprosił do udziału gości i pozostał przy urzekających refleksjach JB i jego prostej, lecz sugestywnej liryce odwiecznie odzwierciedlającej zachwyt nad kobietą. "Postrzegamy kobiety w bardzo romantyczny sposób, idealizujemy je" śmieje się JB.
"So Light Is Her Footfall" to doskonały przykład tego zjawiska. Podmiot liryczny, wręcz "anioł", to ucieleśnienie romantycznego ideału kobiety Air. Tytuł piosenki zaczerpnięto z "Ducha z Canterville" Oscara Wilde'a i jak mówią muzycy, tekst oddaje ich wizję Anglii (w której zapewne niewielu Anglików rozpoznałoby ojczyznę, dzięki czemu jest naprawdę unikalna). Natomiast "Sing Sang Sung" to numer tak bezczelnie chwytliwy, że może wywołać pandemię. W jego aliteracyjnym tytule również pobrzmiewają echa angielskie, a konkretnie - jak się pewnie domyślacie - nawiązanie do lekcji gramatyki języka angielskiego. "Heaven's Light" to produkcja, która aż się prosi o zostanie wieloletnim przebojem (pasuje jak ulał do playlisty Radio 2): jej werblowy puls i rozdzwonione partie klawiszowe unoszą słuchacza niebezpiecznie blisko słońca. Jednak w przeciwieństwie do nieszczęsnego Ikara, obniżamy lot w odpowiednim momencie ratując utwór... i miłość. "Chcieliśmy oddać uczucie wspinania się coraz wyżej w stronę światła, któremu towarzyszy melancholia," potwierdza JB. Efekt jest niezaprzeczalnym sukcesem.
Jeśli tak właśnie gra duet Air nieskrępowany zewnętrznymi wpływami, zaszyty w swym ekskluzywnym paryskim studiu, to nie możemy już doczekać się kolejnych meldunków z centrali zespołu. "Przenieśliśmy wszystkie swoje graty do Atlasu (nazwa studia), więc teraz możemy tworzyć dokładnie takie brzmienia, o jakie nam chodzi", opowiada z entuzjazmem JB. "Mamy własny statek kosmiczny, którego jesteśmy kapitanami i możemy lecieć, dokąd nam się podoba". Mają nasze pozwolenie na start.

Tracklista:
1.Do The Joy
2.Love
3.So Light Is Her Footfall
4.Be A Bee
5.Missing The Light Of The Day
6.Tropical Disease
7.Heaven's Light
8.Night Hunter
9.Sing Sang Sung
10.Eat My Beat
11.You Can Tell It To Everybody
12.African Velvet

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 28.09.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019