O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Arctic Monkey - Humburg

Podczas przerwy w komponowaniu i nagrywaniu Nick, Matt, Jamie i Alex mieli okazję realizować indywidualne pomysły na to, jak cieszyć się życiem tuż po dwudziestce.
Matt, wielbiciel nietuzinkowych rozrywek, wrócił do domu w Sheffield. Z początku spędzał dni opracowując z dużym zapałem nowe typy sportów ekstremalnych i testując je w swoim "domu przyszłości": skonstruował liczne prototypy desek wodnych, wielkich broni na pianę, a nawet dwa kieszonkowe odrzutowce. Jego życie było sielanką. Spał jak niemowlę. Potem zaś dogadał się z Seanem Combsem i wspólnie założyli eksperymentalną transatlantycką wytwórnię hip hopową Good Boy Entertainment. Matt zaczął odnosić kolejne sukcesy i wręcz kipieć radością życia. Jamie, który znalazł w sobie upodobanie dla egzotyki i przygód, zdołał bez wysiłku połączyć te dwa nowe zainteresowania podczas ryzykownych wypraw do niezbadanych odległych krain. Poczuł się spełniony, gdy odkrył nieznaną wcześniej, bardzo mocną przyprawę ukrytą w korze drzewa w lasach deszczowych Czarnej Afryki, a także dokonał niepotwierdzonej obserwacji dwóch nowych gatunków mrówkojada wielkiego w sercu Boliwii. Po wyjściu z lasu położonego w pobliżu jego domu w Sheffield (gdzie wiódł pustelniczy, samowystarczalny żywot przez niemal 7 miesięcy) w połowie zeszłego roku Jamie oświadczył, że jest gotów wznowić relacje ze swoją gitarą i kolegami z zespołu. Wyczyny Nicka podczas przerwy w działalności grupy można opisać jako nadzwyczaj osobliwe. Większą część roku 2007 spędził uwikłany w wyczerpującą (lecz owocną) walkę sądową o prawo do nazywania się autorem słowa "chillax". Następnie postanowił pozbyć się obsesji, która zatruwała mu życie podczas pracy z zespołem. Kiedy pozostali jego członkowie pogodnie zdawali się na różnego rodzaju zapięcia i klamerki, Nick poważnie uzależnił się od suwaków: do tego stopnia, że nie mógł wyjść z domu bez przynajmniej sześciu czy siedmiu suwaków w ubraniu. Podczas odwyku wspomagał się mieszanką zatrzasków, guzików i haftek . Dziś Nick jest już czysty, a ostatnio oświadczył, że zamierza całkowicie przerzucić się na rzepy. Alex ukończył prace nad ambitnym audiowizualnym projektem - musicalową wersją powszechnie lubianej serii książek Enid Blyton "Binkle and Flip" - i czując niedosyt zajął się nowym, oryginalnym przedsięwzięciem. Otóż wyszukał, odkrył i zakupił jedenaście opuszczonych stacji londyńskiego metra, wchodząc w posiadanie niemal jednej trzeciej terenów podziemnych stolicy Anglii. Składający się z rozległej i tajemniczej sieci tuneli, bunkrów oraz pełnej przepychu, ogromnej auli pod Berkeley Square podziemny świat Aleksa szybko stał się obiektem zazdrości śmietanki towarzyskiej.
Po tych przeżyciach wypoczęci i gotowi do pracy chłopcy z zapałem, wigorem i całym mnóstwem nowych pomysłów powrócili do muzyki. Owocem ich współpracy jest trzeci album zespołu Arctic Monkeys. Materiał został nagrany na obu wybrzeżach USA: wpierw dzięki idolowi, który stał się ich współpracownikiem, Sir Joshuą Homme'em - w Joshua Tree, a potem z cenionym producentem i znajomym Lordem Jamesem Fordem - na Brooklynie. Nowe utwory zyskują świeżość dzięki różnorodnym (i niemal niewiarygodnym) przeżyciom i osiągnięciom muzyków podczas ostatnich dwóch lat. Zespół ma nadzieję, że przypadną wam do gustu.
- Nagrania rozpoczęły się w Joshua Tree, gdzie muzycy zatrzymali się w przybytku o oryginalnej nazwie Joshua Tree Motel. Nick uznał, że byłoby niegrzecznie z jego strony, nie przyjąć alkoholu pozostawionego pod jego drzwiami przez fanów Grama Parsonsa, który zmarł w tym hotelu. Matt zaś szalenie polubił tabliczkę do seansów spirytystycznych zdobiącą korytarz koło jego pokoju.
- Nowe doświadczenie, jakim była współpraca z Joshem Homme'em, okazało się przyjemne i owocne. Z nową energią, mimo szacunku do podejścia producenta do nagrywania i jego wpływu na ich materiał, chłopcy nieprzejednanie obstawali przy swoich pomysłach. Nawet po tym, gdy Josh kupił każdemu po parze gumowych chodaków - najbrzydszych butów świata.
- Podczas pobytu na pustyni zespół skorzystał z bliskości Integratronu, akustycznie doskonałej komory dźwiękowej skonstruowanej przez ufologa George'a Van Tassella, ponoć ściśle według wskazówek gości z planety Wenus. Zespół przetestował właściwości akustyczne komory odgrywając surową wersję nowej piosenki, natomiast ich menedżer pod wpływem kosmicznej energii emitowanej przez Integratron zasnął i spał jak zabity przez kilka dni.
- Wraz z inżynierem dźwięku Homme'a, który posłużył za łącznik pomiędzy producentami, zespół powrócił do swego dawnego współpracownika Forda. Tam, w harmonii z poprzednimi nagraniami, zaczął opracowywać nowe utwory.
- W przeciwieństwie do strzelania z wiatrówki i konkursów na podciąganie się na drążku, które zdominowały czas wolny muzyków w Kalifornii, na drugim wybrzeżu USA zespół spędzał wieczory z Fordem aktywnie wspomagając życie nocne Nowego Jorku i nadmiernie ekscytując się grami wideo z lat 80. w klubie Barcade.
- Nowe nagranie nie stanowi, jak poprzednie, portretu krótkiego okresu życia w szeregu następujących po sobie piosenek, lecz prezentuje nowe podejście zespołu do doboru utworów i kompozycji albumu.
- Po ukończeniu trasy promującej album Favourite Worst Nightmare zespół rozważał nagranie płyty z ostrzejszym materiałem. Mimo wielu eksperymentów z cięższymi, głośniejszymi brzmieniami wraz z postępami pracy nad płytą muzycy uznali jednak, że mądrzej będzie dążyć do równowagi muzycznej.
- Mimo nagrania ponad dwudziestu piosenek podczas sesji z Homme'em i Fordem, zespół uznał, że wybrana na płytę dziesiątka posiada specyficzny, nieuchwytny klimat, który wyróżnia je spośród innych.
- Alex ponownie uchylił się od gry na gitarze w przedostatniej piosence na płycie 'Pretty Visitors' skupiając się wyłącznie na stworzeniu lotnego i frywolnego tekstu.
- Nieusatysfakcjonowany kręceniem gałkami i powtarzaniem Heldersowi, że gra "jak pieprzona ośmiornica" Homme wepchnął się na siłę przed mikrofon i nagrał chórki do kilku utworów.
- Po długich naradach ustalono, że tytuł albumu będzie brzmiał 'Humbug'. Choć pierwsze wersy drugiego utworu zawierają frywolne odniesienia do różnych rodzajów słodyczy, konotacje tytułu z ulubionym wykrzyknikiem Ebenezera Scrooge'a odzwierciedlają złowieszczy, niesamowity ton przemykający niczym zjawa przez niejedną kompozycję na trzeciej płycie grupy.
- Zespół tymczasowo odłożył na półkę plany nagrania serii albumów opartych na charakterystycznych dickensowskich powiedzonkach. Niewykluczone jednak, że gdy "całe to cholerne tournee" dobiegnie końca, grupa rozpocznie prace nad płytą zainspirowaną licznymi wykrzyknikami pojawiającymi się w odcinkowej powieści łotrzykowskiej "Marcin Chuzzlewit".

Tracklista:
1. My Propeller
2. Crying Lightning
3. Dangerous Animals
4. Secret Door
5. Potion Approaching
6. Fire And The Thud
7. Cornerstone
8. Dance Little Liar
9. Pretty Visitors
10. The Jeweller's Hands

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 17.08.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Znam inne

Opinia: Znam tez inne dobre czeskie kawalki np Susislav Britinić

Podpis: MHM

Adres e-mail: [link]

dodano: Czwartek, 20 Sierpień 2009 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019