O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Miroslav Vitous / Michel Portal - Remembering Weather Report

Miroslav Vitous już jako nastolatek grał w trio z Janem Hammerem i Alanem Vitous. Chęć studiowania w Berkley College spowodowała, że szybko stał się on centralną postacią amerykańskiej sceny koncertując z takimi artystami jak m.in. Miles Davis, Chick Corea, Stan Getz i Herbie Mann. W 1970r Vitus wraz z Wayne Shorter i Joe Zawinul założył grupę Weather Report.
"Remembering Weather Report" jest kontynuacją wcześniejszych nagrań Vitousa dla ECM: "Universal Syncopations" oraz "Universal Syncopations II", za którą otrzymał on nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Niemieckich jako album roku 2007.O nowej publikacji Vitous mówi:"Ten album przypomina o tym, że nowatorski sposób gry, zwrócony w kierunku muzyki przyszłości jest możliwy do całkowitej realizacji. Teraz jest czas na to, aby temu sprostać: nie ma żadnej innej drogi, jeżeli chcesz iść do przodu w stronę muzycznej wolności, powszechnemu pojęciu jednakowego podziału." Vitous dąży do kreowania na nowo swojego talentu improwizatorskiego. Muzyka, z wyjątkiem wariacji na temat "Lonely Woman"( Ornette Coleman) skomponowana jest przez Vitousa i jest hołdem w kierunku Joe Zawinul i Wayne Sorter.
W grupowym muzykowaniu Miroslav najlepiej rozumie się z afro-amerykańskim perkusistą Gerardem Cleaverem. Studiował on jazz na University of Michigan. Występował lub nagrywał takimi muzykami jak Joe Morris, Mat Maneri, Mario Pavone, David Torn, Henry Threadgill, Roscoe Mitchell, Lotte Anker, Reggie Workman i inn. Uważany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków swojej generacji.
Trębacz Franco Ambrosetti jest jedną z kluczowych figur jazzu w Szwajcarii. Rozgłos przyniosły mu występy z Gato Barbieri i z Georgem Gruntz w na początku lat 60-tych oraz później m. in z: Phil Woods, Dexter Gordon, Cannonball Adderley, Joe Henderson, Michael Brecker, Mike Stern, Hal Galer czy Kenny Clarke.
Z Indianapolis, miasta, które wydało wielu wspaniałych muzyków jazzowych pochodzi saksofonista tenorowy Gary Campbell. Zachwycił on wielu słuchaczy swoją grą w "Universal Syncopations II". Podobnie jak jego koledzy z zespołu Campbell ma wspaniałe doświadczenie. Pracował z muzykami od bopowego trębacza Red Rodney'a po kubańskiego perkusistę Ignacio Berroa, a także z basistą Jaco Pastoriusem.br>Michel Portal uważany jest za jednego z najwspanialszych muzyków francuskich zarówno w świecie jazzu, muzyce klasycznej, współczesnej jak i filmowej. Jego bogata dyskografia obejmuje sporą ilość partytur do filmów, podpartych współpracą z Boulezem czy Stockhausenem, jazzu granego z Johnem Furmanem, Martialem Solal czy Joachimem Kühn. Popularne stały się wykonania z Richardem Galliano, prezentujące osobliwe podejście do tanga. Nie sposób nie wspomnieć tu o eksperymentach muzyka z black rockiem w Minneapolis. Ostatnio dla ECM-u nagrywał z piosenkarką jazzową Susanne Abbuehl ("Compass").

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.06.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019