O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Steve Kuhn Trio w/ Joe Lovano - Mostly Coltrane

Album Mostly Coltrane skupiony jest wokół muzyki napisanej przez Johna Coltrana bądź też silnie z nim kojarzonej. Interesujący jest zakres wybranego materiału, zawierający nie tylko melodie, które Steve Kohn wykonał z Coltranem (np. "Central Park West"), ale również najwcześniejsze kompozycje z początków kariery muzyka np. "Configuration" czy "Jimmy's Mode". Płyta jest pewnym przekrojem przez repertuar Coltrana, choć znajdują się na niej również "With Gratitude" i "Trance" Kuhna.
Celem tego wspaniałego pomysłu - nagrania albumu w takiej a nie innej obsadzie jest nie tylko cofnięcie się do ostatniej dekady dorobku Clotrana ale również odpowiedź na pytanie: Co by było gdyby Kuhn nadal, tak jak w 1960r był pianistą w kwartecie Coltrana? Jaką muzykę by razem tworzyli?
Pochodzący z Brooklynu Steve Kuhn cieszy się ogromnym doświadczeniem, które sięga dnia, w którym jako trzynastoletni pianista wstąpił do grupy Woody Hermana. Od tego momentu zaczął grywać w bostońskich klubach jazzowych z m.in. Coleman Hawkinsem, Chet Bakerem, Vic Dickensonem. Z pewnością na jego karierę wpłynęła edukacja u słynnej pedagog Margaret Chaloff a później w Lenox School of Music, gdzie nagrywał z Ornette Colman i Don Cherrym. Poza Coltranem grał w grupie Stana Getza. Pierwsze swoje trio założył z Pete LaRoca i Stevem Swallow. Gdy w 1960r po czterech latach pobytu pianista wrócił ze Skandynawii do USA nawiązał długo już trwającą współpracę z ECM, która zaowocowała szeregiem znakomitych publikacji. Trzy z nich były wznowione zeszłego roku jako potrójny album Life's Backward Glances zawierający solowy dysk Ecstasy oraz kwartetowe Motility i Playground (z wokalistką Sheilą Jordan). Kolekcja otrzymała mnóstwo optymistycznych komentarzy.
Wśród najświeższych nagrań dla ECM-u Steve Kuhn proponuje nam Promises Kept, na którym fortepian przeciwstawiany jest układom smyczkowym pod kier. Carlosa Franzettiego.
Saksofonista Joe Lovano to wielokrotny zdobywca nagród i lider nagrań dla Blue Note. Sławę przyniosły mu albumy nagrane dla ECM-u z Paulem Motian, z którym nadal Lovano współpracuje. Ostatnie publikacje muzyka z Motianem i Billem Frisell to I Have The Room Above Her i Time and Time Again. Saksofonistę można również usłyszeć u boku Marc Johnsona (Shades of Jade) czy na Open Land Johna Abercrombie.
Joey Baron jest perkusistą w kwartecie Johna Abercrombie. Ich wspólne albumy to m. in Class Trip, Cat'n' Mouse, The Third Quartet.
David Finck - kontrabasista, z którym Kuhn współpracował m. in. przy nagraniu dla ECM-u Remembering Tomorrow i Promises Kept.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.06.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019