O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 18 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Co nowego?

Elvis Costello - Secret, Profane & Sugarcane

Elvis Costello znany jest powszechnie jako piosenkarz i gitarzysta rockowy. Secret, Profane and Sugarcane reprezentuje nowy rozdział w muzycznych poszukiwaniach artysty. Wyróżnia się niecodziennym instrumentarium (banjo, skrzypce, mandolina, akordeon, bas, rezofoniczna gitara dobro) i przede wszystkim stylem country, do którego muzyk powraca po niemal 3 dekadach (Almost Blue, 1981r). Obszerna dyskografia Costello zawiera zarówno jego albumy solowe jak i te nagrywane z założoną przez niego grupą The Attractions. Współpracował z szeregiem przedstawicieli różnych rodzajów muzyki, m. in. z wykonawcą R&B Allenem Toussaintem, muzykiem piosenki klasycznej Burtem Bacharachem czy Paulem McCartneyem.
Płyta została nagrana z udziałem kilku wykonawców z najlepszych amerykańskich orkiestr smyczkowych silnie zakorzenionych w świecie tradycyjnej muzyki country, bluegrass i innych. Są wśród nich: Jerry Douglas, Stuart Duncan, Mike Compton, Dennis Crouch i Jeff Taylor. Jim Lauderdale od początku do końca perfekcyjnie dobudowuje harmonie wokalną, która w "The Crooked Line" dopełniona jest głosem Emmylou Harris. Album został nagrany w Sound Emporium Studio w Nashville.
T Bone Burnett, "mój przyjaciel i brat", jak o nim mówi Elvis, ma swój wkład w powstanie płyty nie tylko jako jej producent ale jako współautor dwóch utworów Elvisa. Ci dwaj przyjaciele spotkali się po raz pierwszy w 1984r, wówczas byli jeszcze tylko wykonawcami. Po zaledwie 2 latach Burnett wydał dla Costello album King of America.
Przeważająca cześć kompozycji to piosenki z tradycyjnego repertuaru m.in. Johnny Casha i Billa Crosby'ego, jak np. zamykająca album "Changing Partners". W piosenkach przewijają się różnorodne wątki i tematy rzek i oceanów, niewolnictwa i poczucia winy, wstydu i kary, pobożności i bezbożności, żądzy i przede wszystkim miłości. "Sprzeczności są wszędzie. Muzyka oferuje wyjście, ucieczkę w stronę domu". Chociaż piosenki pochodzą z różnych źródeł to tworzą jednolity zestaw. Melodie są bogato zdobione, na ogół uspokajające, niekiedy figlarne. Niektóre - np. "She Handed Me the Mirror", "I Dreamed of My Old Lover" są tkliwe i romantyczne. Płyta prezentuje nam perfekcyjne pod względem wykonawczym opowiadanie o prostych, codziennych ludzkich sprawach.

Tracklista:
1 DOWN AMONG THE WINES AND SPIRITS
2 COMPLICATED SHADOWS
3 I FELT THE CHILL
4 MY ALL TIME DOLL
5 HIDDEN SHAME
6 SHE HANDED ME A MIRROR
7 I DREAMED OF MY OLD LOVER
8 HOW DEEP IS THE RED?
9 SHE WAS NO GOOD
10 SULPHUR TO SUGARCANE
11 RED COTTON
12 THE CROOKED LINE
13 CHANGING PARTNERS

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 15.06.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019