O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Vicky Christina Barcelona - soundtrack

Ścieżka dźwiękowa do najnowszego filmu Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona"!
Tytułowa, zaśpiewana po hiszpańsku kompozycja "Barcelona", została skomponowana i nagrana przez odkrycie Woody'ego Allena - młodą, indie-rockową grupę z Barcelony - Giulia y Los Tellarini.
Jak wieść gminna niesie, dziewczyna jednego z członków zespołu wysłała kopię pierwszego albumu grupy "Eusibio" do Allena, gdy ten przebywał w Barcelonie. "Przyznaję, że po drugim wysłuchaniu tego utworu, wiedziałem, że idealnie pasuje on do mego filmu" - wspomina Woody Allen. Na ścieżkę dźwiękową trafiła jeszcze jedna kompozycja Giulia y Los Tellarini - melancholijne i duszne "La Ley Del Retiro" (także z albumu "Eusibio").
Nie jest niespodzianką, że większość ścieżki dźwiękowej do "Vicky Cristina Barcelona" wypełniają utrzymane w hiszpańskim klimacie, instrumentalne utwory wykonane na gitarze klasycznej. Legendarny gitarzysta flamenco Juan Serrano, którego kariera trwa nieustanie od 60 lat, dostarczył na płytę dwie zawiłe kompozycje "Gorrion" i "Entre Olas".
Nie można zapomnieć o innych gwiazdach obecnych na ścieżce dźwiękowej. Płytę otwiera kompozycja "Entre Dos Aguas" w wykonaniu wirtuoza flamenco - Paco De Lucia, a w utworze "Granada" słyszymy cenionego, hiszpańskiego gitarzystę Emilio De Benito.
"Wiedziałem, w "Vicky Cristina Barcelona" musi być hiszpańska muzyka, ale nie miałem na jej temat wiedzy. Zacząłem poszukiwania, wybrałem kilka utworów tu, kilka tam i łącząc w całość kompozycje artystów znanych i nieznanych, stworzyłem jeden z najlepszych soundtracków do moich filmów. Jest to eklektyczna mieszanka muzyki, oddająca klimat Hiszpanii, a z pewnością Barcelony - takiej, jaką pokazałem w mym filmie" - opowiada Woody Allen.
Najnowszy film Woody'ego Allena, którego premiera była największym wydarzeniem ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i publiczność. Film został obsypany nagrodami na wielu festiwalach filmowych (m.in. Złoty Glob, BAFTA, Satelite). Za kreację w tym filmie, Penelope Cruz została uhonorowana Oscarem oraz wieloma innymi prestiżowym nagrodami. Jednocześnie film odniósł największy komercyjny sukces spośród wszystkich obrazów Woody'ego Allena.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.05.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019