O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 20 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Co nowego?

Morrisey - Years Of Refusal

Nikt naprawdę nie wie kim jest Morrissey. Fakt, że wielu się wydaje że wiedzą, że znają patent na tego faceta, chcą mu dawać rady jak powinien się zachowywać, co robić, jaką i z kim nagrywać muzykę. Jednak to wszystko żarty. Sam Morrissey śmieje się z nich równie często jak i z samego siebie. Robi swoje bez oglądania się na innych i jest w tym dobry. W końcu ze wszystkich ludzi na świcie tylko on jeden jest... Morrissey'em.
Od kiedy w roku 2004 wrócił po siedmiu latach milczenia na scenę z rewelacyjnym albumem "You Are The Quarry" wciąż ogniskuje na sobie uwagę fanów i dziennikarzy. Mało tego, można śmiało stwierdzić, że w tak dobrej formie jak dziś, nie był od czasów The Smiths! Dzięki takim kompozycjom jak "Irish Blood, English Heart" czy "I Have Forgiven Jesus" udało mu się wrócić także do rozgłośni radiowych i na listy przebojów.
Idąc za ciosem, w roku 2006 opublikował płytę "Ringleader of the Tormentors" z takimi kompozycjami jak "You Have Killed Me", "The Youngest Was the Most Loved" czy ""I Just Want to See the Boy Happy" . Płyta zadebiutowała w Wielkiej Brytanii od razu na pozycji numer jeden! Stało się tak nawet pomimo ostentacyjnej przeprowadzki Morrisseya do Rzymu i wielu gorzkich uwag pod adresem rodzinnej Anglii. Jedną z niepodważalnych korzyści jakie przyniósł fakt nagrywania albumu we Włoszech jest z pewnością udział legendarnego Ennio Morricone, który zaaranżował partie orkiestry w utworze "Dear God, Please Help Me".
Nowy album, "Years Of Refusal" nie powstał jednak w Rzymie. Jego nagrywanie rozpoczęło się jeszcze w 2007, w Los Angeles w dobrze znanych Conway Studios (tu nagrywali między innymi Chris Isaak, Christina Aquilera, Dido, James Blunt, Maroon 5, Korn, Red Hot Chili Peppers czy Timbaland). Całość zmiksowano w lutym 2008, chociaż podobno jeden dodatkowo utwór powstał jeszcze w maju. Całość wyprodukował Jerry Finn, Nie było do takie oczywiste od samego początku, po sukcesie poprzedniego albumu wiele osób spodziewało się, że nową płytą także zajmie się Tony Visconti, co z resztą on sam też potwierdzał. Jednak Morrissey ostatecznie wybrał Finna. "Dziś nagrywam z Jerrym, ale bardzo chętnie nagram jeszcze kiedyś płytę z Tonym, to prawdziwe błogosławieństwo muc pracować z tak doskonałymi producentami. Oni obaj są fantastyczni pod każdym względem, żałuje, że nie znałem ich wcześniej".
"Yeras Of Refusal" to dziewiąty solowy album Morrisseya. Zawierać będzie dwanaście kompozycji, wśród których pojawią się także znane z albumu "Greatest Hits" piosenki "That's How People Grow Up" i "All You Need Is Me". Album promuje singiel "I'm Throwing My Arms Around Paris". Znakomita piosenka, którą Morrissey napisał razem z Bozem Boorerem, gitarzystą który towarzyszy wokaliście niemal od samego początku solowej kariery. Pozostałe utwory to jak zwykle kompozycje Alaina Whyte i Jesse Tobiasa.

Tracklista:
1. Something Is Squeezing My Skull
2. Mama Lay Softly On The Riverbed
3. Black Cloud
4. I'm Throwing My Arms Around Paris
5. All You Need Is Me
6. When Last I Spoke to Carol
7. That's How People Grow Up
8. One Day Goodbye Will Be Farewell
9. It's Not Your Birthday Anymore
10. You Were Good In Your Time
11. Sorry Doesn't Help
12. I'm OK By Myself

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 03.03.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019