O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 19 Październik 2019 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Co nowego?

Queen + Paul Rodgers - The Cosmo Rocks

"Naszymi nauczycielami byli Beatlesi, Jimi Hendrix, blues i soul..."
Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć w przypadku długo oczekiwanego albumu "THE COSMOS ROCKS", będącego pierwszym albumem nagranym przez legendy rocka - zespół Queen i Paula Rodgersa jest to, iż "autorami wszystkim utworów są Queen i Paul Rodgers"...,a "producentami i wykonawcami są Brian May, Paul Rodgers i Roger Taylor" - muzycy sami grali na wszystkich instrumentach, w tym na gitarze basowej - przy czym Paul i Brian zamieniali się rolami.
Ten album to w pełni zespołowe przedsięwzięcie. May, Rodgers i Taylor tworzą całkowicie demokratyczny zespół, nawet w kwestii równego podziału wpisów na liście wykonawców. Dedykowanie tego albumu legendarnemu liderowi grupy Queen - Frieddiemu Mercury świadczy o tym, iż członkowie zespołu nadal czują jego obecność na tyle mocno, aby zadedykować mu w całości swoje nowe dzieło - po blisko 13 latach od ostatniego albumu studyjnego Queen.
Można zadać sobie pytanie, co Rodgers, który przejmuje kontrolę jako główny wokalista we wszystkich trzynastu utworach myśli o tym, że cała jego praca została zadedykowana człowiekowi, którego miłośnicy wciąż modlą się przy ołtarzu grupy Queen.
Brian May i Roger Taylor nigdy nie bali się przyznać do tego, że obecność zespołu na scenie to w dużej mierze zasługa właśnie Mercury'ego oraz, że jego niezwykła kreatywność działała cuda w studio nagrań. Przyznają oni także, że nawet dzisiaj wciąż brakuje im Freddiego.
Jeżeli zaś chodzi o Rodgersa, może być spokojny mając świadomość tego, że Mercury zawsze uważał go za jednego z najlepszych wokalistów swoich czasów. Powszechnie wiadomo, że Mercury bardzo chętnie zaglądał do londyńskiego klubu Marquee czy też każdego innego lokalu w Londynie kiedy Rodgers akurat występował tam ze swoim zespołem Free. W przeszłości Mercury często mówił, że album "Fire and Water" zespołu Free jest jednym z tych albumów, który wywarł największy wpływ na grupę Queen. Co więcej, Rodgers zagrał już jako formacja Queen + Paul Rodgers wystarczająco dużo w całości wyprzedanych i entuzjastycznie przyjętych koncertów, aby wiedzieć, że nagranie płyty zostanie dobrze odebrane.
"Czy tego typu płyty to wciąż jeszcze "albumy"? Nie wiem. Ale to naprawdę, naszym zdaniem, jest album w dawnym tego słowa znaczeniu - coś, co można włożyć do odtwarzacza i przesłuchać w całości, to coś, co zabierze nas w podróż... motywy i tony są od siebie oddalone, niemniej to pewne wyzwanie dla słuchacza, zaproszenie do tego, aby na godzinę odłożył wszystkie sprawy na bok i dał się wciągnąć i przeżyć coś nowego.
"Wydawało nam się, że w dzisiejszych czasach niewiele osób w ten sposób myśli - płyty CD w dużej mierze to dzisiaj zbiory utworów, często produkowane przez różne ekipy, zebrane w sposób nieuporządkowany, z tą myślą, że ludzie i tak zmienią ich kolejność na swoich iPodach. Oczywiście zawsze jest taka możliwość! Ale naszymi nauczycielami byli Bealtesi, Hendrix blues i soul... - to wystarczy, aby dostrzec to, jaki jest nasz cel. "
Płyta "THE COSMOS ROCKS" została nagrana i zmiksowana w studio Taylora - The Priory, w okresie od listopada 2007 r. do sierpnia 2008 r. Współproducentami i aranżerami są Joshua J Macrae, Justin Shirley-Smith oraz Kris Fredriksson. Płyta ta to pierwszy album z nowo nagranym materiałem zespołu Queen i Paula Rodgersa, odkąd razem zaczęli grać w 2005 roku i jednocześnie pierwszy album studyjny grupy Queen od roku 1995.
Pierwszy singiel z nowej płyty to "C-lebrity" - utwór to zdaniem Rogera Taylora "komentarz autorów na temat czasów, w których żyjemy":
"C-lebrity" to tak naprawdę komentarz na temat współczesnego rozumienia sławy - sukcesu i całej reszty, która się z tym wiąże. Wystarczy pokazać się w telewizji - talent się już nie liczy. "Celebrity" to wyraz dzisiaj nadużywany, który stracił już swoją wartość. Myślę, że utwór ten pokazuje, że nie straciliśmy ani trochę humoru grupy Queen!"
Inne utwory na płycie "THE COSMOS ROCKS" to "Cosmos Rockin", "Time To Shine", "Still Burnin'" (wyjaśnienie tego, dlaczego artyści zmuszeni są tworzyć), "Small", "Warboys", "We Believe", "Call Me", "Voodoo", "Some Things That Glitter", "Through The Night", "Say It's Not True" (nowa wersja utworu, który powstał jako dar na rzecz kampanii Nelsona Mandeli przeciwko HIV/AIDS) oraz "Surf's Up, School's Out".

Tracklista:
1. Cosmos Rockin'
2. Time To Shine
3. Still Burnin'
4. Small
5. Warboys
6. We Believe
7. Call Me
8. Voodoo
9. Some Things That Glitter
10. C-lebrity
11. Through The Night
12. Say It's Not True
13. Surf's Up . . . School's Out !
14. small reprise

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 08.09.2008

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019