O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

Sigur Ros - Me? su? í eyrum vi? spilum endalaust

Album With A Buzz... został wyprodukowany wspólnie przez zespół oraz sławnego producenta Flooda, natomiast nagrywany był w Nowym Yorku (w studiu nagraniowym Sear Sound Studios), Londynie (w Assault and Battery Studios i Abbey Road), Reykjaviku (w Alafoss, studiu zespołu oraz w kościele w Reykjaviku), a także w Havanie, na Kubie.
Podczas gdy ostatnie dzieło Sigur Rós - znakomicie przyjęty film z trasy koncertowej pt. Heima, dokumentujący podróż po całej Islandii - zaprowadził zespół do ich ojczyzny, najnowszy krążek, With A Buzz..., to pierwszy album w karierze grupy, który został stworzony poza granicami Islandii. To także pierwszy album, na którym występuje wokalista Jon "Jonsi" Thor Birgisson wykonujący jeden utwór po angielsku (reszta utworów jest śpiewana po islandzku).
Zainspirowany nieograniczonymi emocjami wywołanymi przez koncerty podczas trasy Heima, zespół Sigur Rós zdecydował się na przyjęcie nieco luźniejszego podejścia do pisania i tworzenia piątego albumu. Materiał do tej płyty został napisany, nagrany i zmiksowany w całości w 2008 roku. Bije od niego blask nieomal doskonałej niedoskonałości dźwięków wygrywanych palcami na strunach gitary, fałszywych nut i surowego, bezpośredniego wyglądu, jakiego nie było na poprzednich nagraniach Sigur Rós. Grupa odeszła nieco od echa wywoływanego starymi dźwiękami gitary skupiając się na czymś bardziej delikatnym i wzruszającym.
Pierwszy utwór 'Gobbledigook' określa tony albumu With A Buzz... za pomocą zmiennych dźwięków gitar akustycznych, rozbrykanych wokali, zmian oznaczeń taktowych i wirującej perkusji.
'Inni mer syngur vitleysingur' ('Within me a lunatic sings') z kolei błyszczy będąc jednym z najbardziej reprezentacyjnych utworów Sigur Rós, jakie zespół kiedykolwiek napisał.
'Festival' to kawałek epicki w swojej doniosłości i skali, na 'Illgresi' ('Weeds') znajduje się jedna z najpiękniejszych melodii wokalnych Jonsi'ego wsparta dźwiękach pojedynczej gitary akustycznej, a 'Ára bátur' ('Row boat') jest największym muzycznym przedsięwzięciem w karierze zespołu, ponieważ został nagrany na żywo za pierwszym razem. Utwór ten jest wspomagany przez orkiestrę London Sinfonietta i chór chłopięcy London Oratory Boy's Choir - łącznie 90 osób.
W niektórych utworach, zespół skorzystał także z talentu swoich przyjaciół z kwartetu Amiina oraz z pięcioosobowej sekcji dętej, co stanowiło wspaniałe uzupełnienie i było pierwszym tego rodzaju zabiegiem zastosowanym w procesie pisania/nagrywania nowego albumu - zwłaszcza w jednej z najdelikatniejszych i najpiękniejszych piosenek na płycie, 'Fljótavík'.
Ducha With A Buzz... najlepiej ukazuje zachwycające opracowanie graficzne albumu wspierane przez uznanego artystę wizualnego Ryana McGinley'a. McGinley poznał zespół w czasie sesji zdjęciowej z Jonsim sześć lat temu, zaś pomysł na okładkę płyty został zaczerpnięty z ulotki ogłaszającej najnowszą wystawę McGinley'a.
Skład Sigur Rós: Jon Thor Birgisson (śpiew, gitara), Georg Holm (gitara basowa), Kjartan Sveinsson (keyborardy/pianino), Orri Páll Dýrason (perkusja).

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 16.06.2008

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019