O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Luty 2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Co nowego?

Portishead - Third

Szef brytyjskiego oddziału Island Records, Nick Gatfiled, jest pełen entuzjazmu w związku z tym wydawnictwem: "Udało im się stworzyć całkowicie nową definicję brzmienia Portishead. To nie jest kolejna wariacja na temat "Dummy". Udało im się uniknąć tej pułapki. Oczywiście wszystkie oryginalne elementy są na swoim miejscu, jak na przykład głos Beth. Jednak pojawiają się w zupełnie nowej formule..."
Portishead od początku byli czymś absolutnie wyjątkowym na scenie. Kiedy pojawili się między siermiężnymi riffami zespołów ze Seattle a ostrym, nie skomercjalizowanym jeszcze wówczas tak ekstremalnie hip hopem, nikt nawet nie wiedział jak nazwać ich muzykę. Brak jasnego, gatunkowego zaszeregowania, nie przeszkodził jednak dwóm pierwszym singlom, "Glory Box" i "Sour Times", całkowicie zdominować wszystkich rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Debiutancki album, "Dummy", okazał się jednym z najważniejszych wydawnictw lat dziewięćdziesiątych. Piosenka "Glory Box" pojawiła się w filmie Bernardo Bertollucciego "Ukryte Pragnienia" a także w reklamie... spodni Levi's. A to wcale nie koniec, kolejna piosenka, "Numb", pojawiła się w telewizyjnym hicie "Lost", oraz w reklamie samochodów Nissan. Kilka innych piosenek trafiło na soundtracki do takich filmów jak "Marsjanie Atakują", "Tank Girl", czy "Zabójcy".
Drugi album zespołu, zatytułowany po prostu "Portishead", sprzedał się bardzo dobrze, ale nie powtórzył sukcesu artystycznego debiutu.
Udanym projektem, okazały się za to koncertowy album i DVD "Roseland NYC Live". Cały materiał zarejestrowano w Roseland Ballroom, w Nowym Jorku 24 lipca 1997. Później, całość została uzupełniona o dwa utwory nagrane w salach Warfield i Krystiansand. Ostateczny efekt był doprawdy imponujący! Koncertowe wersje najlepszych kompozycji Portishead, uzupełnione o partie prawdziwej orkiestry, zabrzmiały naprawdę intrygująco! Niestety po tym albumie, nastąpiła niemal dziesięcioletnia przerwa w aktywności zespołu. Pojawiali się, co prawda z jednorazowymi koncertami, głownie u siebie w domu, w Bristolu, ale pierwsza informacja o nowej płycie pojawiła się dopiero w roku 2006.
Dziś już wiadomo, że premiera trzeciej płyty Portishead będzie miała miejsce własnej tej wiosny. Bez wątpienia będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku.
Nick Gatfiled: "To nie jest płyta z "singlami", to nie tego typu album. Dlatego też promować będziemy go w nieco inny sposób. Zgłosiło się do nas kilku reżyserów, którzy chcą nakręcić filmy o zespole. Mam nadzieje, że niebawem powstanie pięć, być może sześć takich produkcji i za kilka miesięcy wydamy to jak specjalne DVD".
Album powstał w studio należącym do muzyków Portishead w ich rodzinnym Bristolu. Premiera "Third" 28 Kwietnia, zespół już rozpoczął trasę koncertową promującą album!

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.04.2008

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020