O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

Janet Jackson - Discipline

Siedząc naprzeciw rozpalonego kominka zimowym popołudniem w Vail, Janet zwija się w kłębek na ciemnej skórzanej kanapie i porusza mało prawdopodobny temat Dyscypliny, która jest tytułem jej nowego albumu- "DISCIPLINE". Za rozciągającym się od podłogi do sufitu oknem widać długie, pełne wdzięku gałęzie gigantycznych drzew uginające się pod śniegiem. W oddali wyciąg wywozi narciarzy na szczyt imponującej górę zalanej bielą. Janet ubrana jest w czarny dres, włosy ma związane na karku. Jej mowa ciała jest zrelaksowana, a oczy śmieją się. Jest w dobrej formie, ale trochę zachrypnięta, jako że właśnie zwalczyła przeziębienie. Jej głos brzmiący jak szept dodaje rozmowie intymności.
"Dyscyplina była zawsze w mojej głowie," mówi. "Jest to pomysł, który jednoczy wszystkie piosenki na tej płycie. Jako koncepcja, a nawet styl życia dyscyplina może pójść bardzo daleko. Może mieć zastosowanie u nas samych. W moim przypadku, postrzegam ją jako wiodący aspekt mojego charakteru. Dyscyplina była ze mną od początku. Ale dopiero po wydaniu tej płyty zaczęłam w pełni rozumieć jej znaczenie.
"Wystawiając "DISCIPLINE" na plan pierwszy - zarówno jako tytuł albumu oraz tytuł piosenki o seksualnym poddaniu się - chciałam oznajmić, że podjęłam nowe kreatywne wyzwania. Oznaczało to współpracę z producentami takimi jak Jermaine Dupri, Rodney Jerkins oraz Ne-Yo, których piosenki przemawiały do moich emocji. Tak jak wszystkie moje płyty, również i ta, zamierzenie lub nie, ma korzenie autobiograficzne. Jest mi trudno pracować w inny sposób. Nie czuję tego i jeśli w to nie wierzę, nie mogę o tym śpiewać.
"Tak więc "DISCIPLINE", jako opowieść, zaczyna się w moim dzieciństwie, które ktoś mógłby postrzegać jako klasyczne studium dyscypliny. Dyscyplina była częścią mojej kultury rodzinnej, którą wchłonęłam. Urodziłam się z tym."
"Wierzę również, że dyscyplina dała mi pewność siebie gdy opuszczałam rodzinne gniazdo. Kiedy razem z L.A. Reid, Dyrektorem Island Def Jam, rozmawialiśmy na temat produkcji tej płyty, obydwoje zgodziliśmy się, że uczucia muszą być śmiałe i świeże. Byłam zainteresowana zgłębianiem muzycznych scenariuszy - kilku egzotycznych, wielu erotycznych, ale wszystkich bardzo głęboko emocjonalnych. Chciałam przeciągnąć granice. I cieszę się, że "DISCIPLINE", zarówno jako piosenka oraz jako album, właśnie tego dokonuje.
"'Feedback" produkcja Rodney'a Jerkins'a jest inną metaforą, która również zgłębia napięcia seksualne. Jest to prowokująca konwersacja, która zachęca do otwartości w sferze, w której wielu z nas jest zamkniętych w sobie. To samo można powiedzieć o utworze "Roller Coaster" Rodney'a, muzycznej podróży, która odzwierciedla wzloty i upadki romantycznego / fizycznego poruszenia i podekscytowania. Zapytana jak jej pojęcie dyscypliny zmieniało się na przestrzeni lat, Janet sięga po kubek z gorącą herbatą, wypija łyk i zastanawia się kilka sekund przed odpowiedzią.
"Cóż, wydaje mi się, że jeśli cofnę się do początku to zobaczę małą, 10-letnią dziewczynkę, która występuje w "Good Limes" i ustawia swój budzik na 5:30 rano, aby być w pracy na 7:00. Następnie widzę15-latkę zaczynającą wydawać płyty. Przez następne 25 lat obowiązkowo co dwa lub trzy lata wydaje ona swój kolejny album. Idąc dalej, uczy się, że muzyka najbliższa jej sercu tworzy rytmiczną i harmonijną całość, która wymaga pracy. Oznacza to wielogodzinne próby komponowanie tekstów i melodii, które brzmią prawdziwie

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.03.2008

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019