O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

FlyKKiller - Experiments In Violent Light

Wedle historii grupy FlyKKiller piosenki, które usłyszymy na tym albumie nagrała istota pozaziemska o imieniu V, która stworzyła je w niewoli w Polskim Instytucie FlyKKillera jako środek przekazu swego pokojowego przesłania do nas Ziemian. Jednak dzieło pozaziemskiej istoty zostało przejęte przez jej porywaczy z Instytutu FlyKKillera, a następnie sprzedane w postaci płyty CD, z której dochód przeznaczono na badania naukowe placówki.
Album stanowi kronikę dziejów istoty V - jej odkrycia, pojmania i ocalenia - za pomocą elektronicznie symulowanej transmisji muzycznej. Genetycznie zmutowane brzmienia mają ostrość i chłód The Knife oraz dzikość Siouxsie Sioux and The Creatures. Frazy piosenek są naszpikowane mikrobeatami, niczym gotyckimi wieżyczkami. Mocna i psychodeliczna muzyka jest doskonałym tłem dla szepczącej i lamentującej wokalistki, która wyśpiewuje pełne magii pieśni niczym groźne zaklęcia. Każda piosenka przypomina niepokojący obrazek z nieistniejącej opowieści Davida Lyncha, a rytmy podkładu terkoczą w stylu minimalnego hip hopu i mechanicznych breaków z electro finezją. Widać, że 96 owadzich oczu FlyKKillera obserwuje każdy najmniejszy ruch muzyczny i artystyczny.
Spisek o nazwie FlyKKiller zawiązali: Pati Yang - jedna z najbardziej cenionych polskich artystek sceny niezaleźnej, która wydała swój pierwszy, świetnie przyjęty album w wieku 18 lat. Specjalistka od elektroballad, której syreni śpiew i muzyczno-artystyczne eksperymenty zdobyły uznanie wśród krytyków i zapewniły artystce występy na stadionowej trasie koncertowej Depeche Mode w roli suportu.
Stephen Hilton - współpracownik Davida Holmesa, współzałożyciel The Free Association i autor beatów do wielu ścieżek dźwiękowych, w tym dwóch filmów o Bondzie, Ostrych Psów (Hot Fuzz), Moulin Rouge, Ocean's 11,12 i 13, producent albumów takich gwiazd, jak Pulp, Depeche Mode czy Trevor Horn. Stephen jest również współautorem piosenek na nowym albumie Siouxsie Sioux.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.02.2008

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019