O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 20 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Co nowego?

Leona Lewis - Spirit

"Z głosem, którego nie sposób pomylić z niczyim innym i zachwycającym wyglądem, Leona Lewis jest u progu światowej kariery" Harper's Bazaar - październik 2007
W pierwszej połowie 2007 roku, w prasie zaczęły pojawiać się artykuły. Dziennikarze zastanawiali się, co się stało z Leoną Lewis. Pod koniec sierpnia 2007 roku, zaczęły krążyć pierwsze utwory Leony. Docierały do oddziałów wytwórni i do mediów, wzbudzając powszechny zachwyt. Na tym etapie stało się oczywiste, że jej debiutancki album będzie wyjątkowy. Zamieszanie wokół tej artystki było ogromne. We wrześniu Leona zaprezentowała nowy materiał publiczności. Wystąpiła na zamkniętym, branżowym przyjęciu, oczarowując zgromadzonych. Co więc działo się z Leoną?
Cóż, Leona zrobiła sobie przerwę, aby nagrać możliwie najlepszy album. Pracując z najlepszymi na świecie producentami, autorami piosenek i kompozytorami, Leona stworzyła zestaw niezwykłych piosenek. W lutym poleciała do Stanów Zjednoczonych, aby tamtejszym decydentom przedstawić swój dorobek. W roli gospodarza wystąpił legendarny Clive Davis. Lewis i bez jego asysty zdobyłaby jednak serca publiczności oraz najlepszych twórców muzyki. W ten sposób nad płytą pracowali: Dallas Austin, Soulshock i Carlin, Jam i Lewis, Walter Afanasieff i Salaam Remi. Każdy z utworów na "Spirit" to potencjalny przebój. Promujący singel, "Bleeding Love", to doskonały przykład tego, czego należy spodziewać się na płycie.
Po powrocie do Londynu, Leona zaprezentowała kolejne piosenki: "Homeless", "First Time Ever I Saw Your Face", singlowy "Bleeding Love" oraz "Whatever It Takes". "Homeless" to poruszająca ballada, z kolei "and First Time Ever I Saw Your Face " to cover nagrania Roberty Flack. "Bleeding Love" i "Whatever It Takes", którego współautorką jest Lewis zaskoczyły publiczność beatem w stylu Timberlake'a i Timbalanda. Na płycie artystka w pełni ukazuje swe wokalne umiejętności i skalę glosu, którą operuje. Bez wątpienia, jest kimś więcej niż lauratką "X Factor" i nie mogła pozostać niezauważona.
Kiedy w pochodząca z Hackney dziewczyna po praz pierwszy pojawiła się w naszym życiu, od razu wiadomo było, że jest nadzwyczajna. Była pierwszą laureatka międzynarodowej edycji "X Factor'. Jeszcze przed zwycięskim wieczorem, Cowell powiedział "Niewykluczone, że mamy do czynienia z następczynią Whitney Houston". W grudniu 2006 roku ukazał się jej świąteczny singel, "A Moment Like This", który z miejsca dotarł na szczyt UK Charts. Piosenkę ściągnęło 50 tysięcy fanów w przeciągu zaledwie 30 minut. Leona nagle stała się najlepiej sprzedającą się debiutantką w historii. Porównywaną ją do Houston i Mariah Carey. Album "Spirit" dowodzi jednak, że Leona ma własne, niepowtarzalne brzmienie.
Ta płyta to efekt współpracy pomiędzy Simonem Cowellem i Clive'em Davisem. Do polskich sklepów wydawnictwo trafi 28 stycznia. Na pewno łatwiej byłoby nagrać album na fali sukcesu "X Factor" , Lewis jest jednak na to zbyt ambitna. Na dobre rzeczy, warto jednak czekać.
Piekna i młoda Leona Lewis jest ponowniena ustach całej Anglii. Jej hitowy singiel "Bleeding Love" i debiutancki album "Spirit" łamią wszelkie rekordy sprzedaży i popularności. Leona jest obecnie numerem #1 na liście singli i albumów, najlepiej sprzedających się płyt na wyspach. Kawałek "Bleeding Love" kupiło ponad 662 tysięcy wielbicieli talentu Lewis. Singiel nieprzerwanie jest numerem jeden zarówno na liście sprzedaży, jak i najczęściej emitowanych piosenek w angielskich rozgłośniach radiowych. Album "Spirit", z którego pochodzi nucona przez wszystkich piosenka "Bleeding Love" nagrywany był w ciągu ostatniego roku w Atlancie, Miami i Los Angeles pod czułym uchem i nadzorem takich producentów jak, Steve Mac, Dallas Austin, Soulshock & Carlin, Jam & Lewis i Walter Afanasieff. Nad płytą pracowali także Simon Cowell oraz Clive Davis. Album, który ukazał się w Wielkiej Brytanii zaledwie 4 tygodnie temu (europejska premiera 28 stycznia 2007!) trafił do odtwarzaczy blisko 920 tysięcy fanów Lewis! Leona pobiła wszelkie możliwe rekordy! Album "Spirit" w ciągu siedmiu dni od premiery sprzedał się w nakładzie ponad 375 tysięcy płyt, bijąc tym samym ustanowiony w 2006 roku przez zespół The Arctic Monkeys rekord o ponad 15000 płyt CD. Tym samym Leona Lewis jest obecnie najlepiej debiutującą nie tylko kobietą ale także artystką w ogóle w historii brytyjskiego rynku fonograficznego.
"Będzie wielką gwiazdą" The Sun

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony BMG ME.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.01.2008

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019