O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

The Last Goodnight - Poison Kiss

I tak właśnie jest: choć inspiracje zespołu obejmują wielu artystów od Elli Fitzgerald i Richarda Ashcrofta przez Supertramp i Sly'a Stone'a po ELO, U2 i Massive Attack, Poison Kiss wymyka się szufladkom. "Chodzi o klimat. Utrzymujemy spontaniczność i atmosferę przygody pod każdym względem.," wyjaśnia John. "W studio konstruowaliśmy całe piosenki za pomocą różnych automatów perkusyjnych, a dopiero na końcu nagrywaliśmy żywe bębny. Pragnęliśmy, by rytm piosenki sam się objawił podczas tworzenia. Uwielbiam niespodziewane połączenia muzycznej i tekstowej rozpaczy, czy nadwrażliwości z radosnymi, szybkimi melodiami."
W rezultacie powstało 12 spektakularnych, oryginalnych piosenek pełnych odniesień do muzyki z lat 80-tych i klasycznego rocka, ale mających współczesny wydźwięk. Poison Kiss to album przesycony delikatnym fortepianem i ostrymi gitarami, rytmiczny, a zarazem pełen emocji i zmysłowy. Od pierwszego singla "Pictures of You," kolażu przejmujących, wyrazistych obrazów, aż po ostrą piosenkę tytułową, w której dźwięki trzaskającej płyty winylowej mieszają się z melancholijnym, acz narastającym wielowarstwowym klimatem brzmieniowym, Poison Kiss zabiera słuchacza w emocjonalną podróż.
John porównuje Last Goodnight do ulubionych aktorów i filmów: "To jest Tom Hanks w Poza światem, zagubiony i samotny, który jakimś cudem natyka się na Sharon Stone z Nagiego Instynktu, bo naszej muzyce nie brakuje dusznej zmysłowości, do tego zdrowa dawka soulu - Pam Grier w Foxy Brown, ale doprawiona odrobiną mrocznej osobliwości rodem z Mechanicznej pomarańczy."
Z Blue w roli producenta zespół zaczął pracę nad osiągnięciem wymarzonego brzmienia, często używając sprzętu w niecodzienny sposób: "W 'Return to Me,' pocieraliśmy strunami gitary o kanapę z podkręconym pogłosem i delayem," opowiada John, który wcześnie zaczął eksperymentować z muzyką. "Mój ojciec jest niewidomy, ale gra na fortepianie. Uwielbia bluesa i jazz. Kiedy dorastałem, nie mogliśmy pójść pograć w piłkę jak inni synowie z ojcami, ale łączyła nas ta wyjątkowa muzyczna więź" wspomina John. "Kiedy miałem 7 lat, słuchaliśmy Dr. Johna, Billie Holiday i Guns and Roses, a mój tata uczył mnie jak wszystko usłyszeć na fortepianie. Ponieważ nie widzi, nie gra w wyuczony, czy klasyczny sposób. Nadal używam nietypowej techniki palcowej, której nauczyłem się od niego. Tak więc pocieranie strunami gitary o kanapę z pogłosem i delayem w "Return to Me" specjalnie mnie nie zdziwiło. Ojciec powiedział mi kiedyś jedną rzecz, którą zapamiętałem: 'nie kombinuj i włóż w to uczucie.' Nadal mam w głowie te słowa, kiedy komponuję."
Piosenki na Poison Kiss są tego najlepszym potwierdzeniem: Singiel "'Pictures of You' to kolaż z życia, krajobraz słów kreślących obraz tego, co mogłoby się wydarzyć," wyjaśnia John. "Co by było gdyby wybrać inną ścieżkę albo ktoś wylosowałby niefortunny zestaw kart?" Empatia przepełniająca Poison Kiss pokazuje, że The Last Goodnight to nie tylko muzyka- "zespół ma swoistą energię, którą pragnę wykorzystać w najlepszy możliwy sposób," wyjaśnia John. "Chodzi o to, co możemy zrobić, by zmienić świat." To nie czcza gadanina, bowiem The Last Goodnight gra wiele charytatywnych koncertów i pracuje dla organizacji takich jak m.in. Fundacja na rzecz Dzieci Chorych na Raka, czy Fundacja Dzieci z Cukrzycą, jak również akcji dożywiania ubogich i bezdomnych. The Last Goodnight stanowią integralne elementy "kolażu życia," o którym piszą. Do poznania Poison Kiss zachęcają wszystkich - od punkowców po fanów popu. Jak mówi Yurack, "Myślę, że nasza muzyka ma uniwersalny przekaz, ponieważ jest pełna emocji, szczera i nosi w sobie piękno, a to wszystko w rockowo-soulowym kontekście. Rzecz w tym, czy pozwolisz muzyce zawładnąć twoją duszą."

Tracklista:
1. Poison Kiss
2. Back Where We Belong
3. Pictures Of You - pierwszy singiel z płyty! To jest hit
4. Stay Beautiful
5. This Is The Sound
6. One Trust
7. Return To Me
8. Good Love
9. If I Talk To God
10. Push Me Away
11. In Your Arms
12. Incomplete.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.10.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019