O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Tracey Kent - Breakfast On The Morning Tram

Producentem płyty "Breakfast On the Morning Tram" będzie mąż Stacey, brytyjski saksofonista tenorowy Jim Tomlinson, którego ostatni album "The Lyric", z gościnnym udziałem Stacey, otrzymał tytuł Najlepszego Albumu, podczas gali 2006 BBC Jazz Awards.
"Blue Note to wytwórnia, która wydała mi się idealna," mówi Stacey. "To wytwórnia, o której marzyłam jako dziecko. Podpisując kontrakt z Blue Note poczułam się tak, jak musiała się czuć Steffi Graf wychodząc na kort, by zmierzyć się z Martiną Navratilową. Zawsze darzyłam Blue Note i nagrywających dla tej wytwórni artystów ogromnym szacunkiem. Tak wiele osobowości i różnych metod ekspresji muzyki, a zarazem nieodłączna szczerość i głębia. Dołączenie do rodziny Blue Note i zapisanie się w kartach jej historii stanowi spełnienie moich marzeń."
Na nadchodzącym albumie najbardziej niecodziennym dla Stacey elementem będą autorskie piosenki wokalistki napisane we współpracy z laureatem nagrody Bookera i Whitbread Kazuo Ishiguro. Znajomość Stacey z Ishiguro zaczęła się w 2002 roku, gdy Ishiguro jako jedną z piosenek do programu DESERT ISLAND DISCS (Moja kolekcja na bezludną wyspę) wybrał wykonanie "They Can't Take That Away From Me" artystki.
Stacey jest mocno przesiąknięta repertuarem romantycznych standardów, które śpiewa od początku kariery, ale uwielbia też ojczystą amerykańską muzykę country i folk. Inspiracje wokalistka znajduje w górach Kolorado, gdzie wraz z mężem zawsze spędza część roku grając na gitarze i, jak mówi, "ładując akumulatory". Dlatego właśnie piękna piosenka "Landslide" napisana przez Stevie Nicks z Fleetwood Mac w Aspen, w stanie Kolorado, znalazła swoje miejsce na najnowszym albumie Stacey.
Miłość Stacey do kina jest oczywista - udowadnia to jej dobór repertuaru. Na płycie "Breakfast On The Morning Tram" usłyszymy kompozycję "Samba Saravah" z filmu "Kobieta i mężczyzna", w reżyserii Claude'a Leloucha.
Nawet w smutnych piosenkach, w zaprawionym kroplą goryczy repertuarze, interpretacje Stacey zawsze gdzieś pod skórą tchną niezłomnym optymizmem. "What a Wonderful World," "So Many Stars" i "Never Let Me Go" to idealne utwory dla Stacey i jej umiejętności zachowania delikatnej równowagi pomiędzy radością życia i determinacją, a zrozumieniem rozpaczy. Stacey słynie również z lekkiego, pełnego humoru repertuaru, szczególnie na koncertach. Na płycie tę stronę artystki dostrzec można w utworze "Hard Hearted Hannah".
Stacey, która podobnie jak jej dziadek mieszkała i studiowała we Francji, dorastała otoczona francuską muzyką i literaturą. Ten związek sprawił, że powrót artystki do Francji na koncerty był szczególnie istotny: Stacey zawsze czuła mocną więź z francuską publicznością. Jej album z 2003 roku "The Boy Next Door," na którym znalazły się 2 piosenki po francusku, zdobył we Francji status Złotej Płyty. Na najnowszym albumie ponownie znajdziemy uwielbiane przez artystkę francuskie piosenki, tym razem autorstwa Serge'a Gainsbourga.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 30.09.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019