O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

Enrique Iglesias - Insomniac

Można by przypuszczać, że Enrique Iglesias nie musi niczego udowadniać. W końcu ten urodzony w Madrycie i wychowany w Miami piosenkarz sprzedał ponad 40 milionów płyt, odnosząc jeden z większych sukcesów w historii muzyki pop. Z drugiej strony, Enrique nie jest typową gwiazdą pop. Dowód? Najlepszym mogą być ostatnie trzy lata, spędzone na zmaganiach, podróżach, pisaniu, nagrywaniu i wciskaniu po wszystkim przycisku "usuń", aby zacząć wszystko jeszcze raz, tak długo, dopóki nie pojawi się stuprocentowa pewność, że efekt jest zgodny z wcześniejszą wizją. W końcu... udało się!
Tytuł "Insomniac", jest "oczkiem" puszczonym w stronę bezsennych nocy spędzonych przez Enrique, nad najbardziej wymagającym artystycznie i najambitniejszym projektem w jego karierze. "Kiedy zaczynałem pracę nad tym albumem, nie byłem pewien o jakie dokładnie brzmienie mi chodzi. Przy poprzednich płytach, zaczynaliśmy pracę mając przygotowanych kilkanaście piosenek, tym razem miałem ich prawie pięćdziesiąt!". Artysta spędził wiele długich godzin na rozważaniu, jakie brzmienie nadać nowemu albumowi. Czy odpowiednia ilość hip hopowych i elektronicznych bitów zapewni sukces płycie na początku nowego millenium? "Początkowo chciałem zrobić taką płytę, żeby brzmiała cool. Ale po jakimś czasie powiedziałem sobie, a pieprzyć to! Nie chcę być taki serio przez cały czas... Chcę pisać takie piosenki, jakie mnie się podobają! To proste...". W ten sposób zaczęła się trzyletnia podróż, z przystankami w Miami, Los Angeles i Szwecji. Materiał powstawał przy współpracy między innymi Seana Mansarda, Maxa Martina, Kristiana Lundina, Marka Taylora, Poula Barry'ego i Andersa Bagge. "Kiedy nagrywam nowy album, pracuję w nocy. W taki sposób spędziłem ostatnie trzy lata życia, pracując po nocach i śpiąc całe dnie. Zawsze byłem trochę "nad aktywny", dlatego "Insomniac" było pierwszym słowem jakie przyszło mi do głowy, kiedy planowałem tytuł płyty.
Kilka najlepszych momentów albumu, jak przesycony hip hopem, nagrany z raperem Lil' Wayne "Push", czy nastrojowy "Ring My Bell", Enrique napisał w Los Angeles ze swoimi dwoma ulubionymi współpracownikami, Kristianem Lundinem i Savanem Kotechą. "To jest tak, że czasami małe, przypadkowe wydarzenia zmieniają w efekcie twoje życie. Tak było z "Ring My Bell", to nie był jakiś dramatyczny zwrot, ale nastrój tej piosenki odmienił moją opinię na temat tego jak ma to wszystko wyglądać. Z "Push" było bardzo podobnie. Podjąłem eksperyment z hip hopem po raz kolejny, chociaż nigdy wcześniej nie czułem się dobrze w tej stylistyce". To, że Enrique, nie zaprzestał poszukiwań i eksperymentów, sprawiło, że "Insomniac" uległ poważnej metamorfozie. "Jeżeli słyszałeś ten materiał dwa lata temu, to nie masz pojęcia jak to wygląda dziś!".
Ostateczna wersja "Insomniac", to dwanaście piosenek w języku angielskim i trzy w języku hiszpańskim. Po niespotykanie długich sesjach, zostało jeszcze dwadzieścia dodatkowych piosenek, ale nie odpowiadały wysokim wymaganiom Enrique. "Gdybym chciał, mógłbym z nich zrobić jeszcze jedną płytę. Ale te piosenki raczej nie ujrzą światła dziennego... Nadają się na "b-side", ale nie na album". Urodzony w 1975 roku, Enrique, prowadził w Miami życie typowego nastolatka. Pisać piosenki zaczął w tajemnicy przed rodzicami. Pierwsze demo, opublikował pod pseudonimem "Enrique Martinez". Dopiero, kiedy wytwórnia Fonovista, zaproponowała mu podpisanie kontraktu, zaczął używać prawdziwego nazwiska. Pierwszy album, nagrany w całości w języku hiszpańskim, sprzedał się w ciągu trzech pierwszych miesięcy od premiery w ilości ponad miliona egzemplarzy! (Do dziś, ten wynikł urósł do siedmiu milionów!). Następny, wydany w 1997 "Vivir" zadebiutował na szczycie TOP 40 w USA, a promowała go jedna z najdroższych tras koncertowych w historii. W ciągu trzech kolejnych lat, Enrique stał się najlepiej sprzedającym artystą latynoskim na świecie. Jako jedyny wykonawca tego nurtu, aż szesnaście razy znalazł się na pierwszym miejscu Billboard Latin Hits! Po takim sukcesie, wokalista był gotowy, aby zdobywać także angielskojęzyczne rynki.
Wydany w 1999 roku "Enrique", był jego pierwszym anglojęzycznym albumem, a także pierwszą płytą nagraną dla Interscope Recordings. Wydawnictwo zawierało kilka ogromnych hitów, między innymi "Bailamos", "Rhythm Divine," "Be With You" i "Could I Have This Kiss Forever," nagrany w duecie z Whitney Houston. Klasę tego albumu, potwierdziła podwójna platyna! Ogółem, Enrique osiągnął złoto i platynę w 32 krajach! Ciekawostką jest, że w Indiach stał się najpopularniejszym zagranicznym wykonawcą wszechczasów! Album "Escape", zawierał hity "Hero" i "Escapar". Płyta potwierdziła status międzynarodowej mega gwiazdy i w samej Europie sprzedała się w ilości dziesięciu milionów egzemplarzy. Album "Escape" i singiel o tym samym tytule znalazły się równocześnie na pierwszym miejscu brytyjskich list przebojów. Czwarty hiszpańskojęzyczny album Enrique "Quizas", stał się jedną z niewielu wydanych w USA płyt, które osiągnęły kilkukrotną platynę. Sukces Enrique, trwał nieprzerwanie wraz z wydaniem w roku 2003, kolejnej płyty "7". Ten album przyniósł hity "The Way You Touch Me" i "Brake Me Shake Me". Wszystko to przygotowało grunt, dla... "Insomniac"!.
"Nagrywanie żadnej z poprzednich płyt nie kosztowało mnie tyle wyrzeczeń - mówi ze śmiechem Enrique - to było jak podróż wewnątrz siebie, odkrywanie i badanie zupełnie nowych rzeczy. Nie chcę się chwalić, że to jest mój najlepszy album, ale jedno jest pewne, włożyłem w tę muzykę całego siebie. Serce i duszę...".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 11.06.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Enrique

Opinia: Enrique jest ssssuupppeeeerrr świetny

Podpis: ...Gosia//kike//

Adres e-mail: kike0@vp.pl

dodano: Czwartek, 20 Marzec 2008 r.

Temat: Enrique

Opinia: ...//I love him//...

Podpis: ...Gosia//kike//

Adres e-mail: kike0@vp.pl

dodano: Czwartek, 20 Marzec 2008 r.

Temat: Enrique

Opinia: ...//-->Kiedy będzie miał koncert w Polsce<--//...

Podpis: ...Gosia//kike//

Adres e-mail: kike0@vp.pl

dodano: Czwartek, 20 Marzec 2008 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019