O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 25 Maj 2019 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Co nowego?

Marilyn Manson - Eat Me, Drink Me

Artysta przyszedł na świat 5 stycznia 1969 roku w Canton (stan Ohio) jako Brian Warner. Twierdzi, że od małego uważany był za dziwaka: kolekcjonował protezy kończyn, interesował się okultystyką, z uwielbieniem korzystał z pornograficznej kolekcji swojego dziadka... W wieku 18 lat przeniósł się na Florydę, w rejon zatoki Tampa. Tam parał się muzycznym dziennikarstwem i tam spotkał gitarzystę Scotta Mitchella. Postanowili założyć zespół, przyjmując jednocześnie pseudonimy oparte na schemacie: imię od jakiejś sexbomby, nazwisko od słynnego zbrodniarza. Warnerowi posłużyła Marilyn Monroe i Charles Manson, Mitchellowi: Daisy Duke i seryjny morderca David Berkowitz. W 1990 roku działali już pod nazwą Marilyn Manson And The Spooky Kids, formując skład z udziałem basisty Gidget Gein i klawiszowca Madonny, Wayne-Gacy'ego. Wkrótce też postanowili zaprzestać używania automatu perkusyjnego, zastępując go żywym muzykiem, Sarą Lee Lucasem.
Ważnym wydarzeniem okazało się supportowanie Nine Inch Nails lider tej grupy, Trent Reznor, stał się fanem Marilyn Manson i recenzentem ich kolejnych kaset demo. Od początku słynęli z kontrowersyjnych koncertów (nagość, bluźnierstwa), które przysporzyły im popularności na Florydzie. W 1992 roku doczekali się nominacji w kategorii Najlepszy Zespół Hard i Alternatywny do lokalnych nagród Slammy, w tym samym roku skrócili nazwę do Marilyn Manson.
Kolejna edycja Slammies przyniosła im już triumf w kilku kategoriach, w tym samym 1993 roku Reznor - zakończywszy spory prawne wokół jego firmy Nothing zaproponował grupie kontrakt płytowy. Jego efektem była płyta ''Portrait Of An American Family'', która ukazała się w lipcu 1994 roku. Zespół zdążył już wtedy zmienić skład: Geina zastąpił Twiggy Ramirez. W tym samym roku dali się poznać szerzej jako support Nine Inch Nails podczas ich amerykańskiej trasy. Obfitowała ona w skandale. W Salt Lake City liderzy obu zespołów dobitnie przeciwstawili się ze sceny narzucanym im przez organizatorów ograniczeniom, drąc na strzępy Biblię Mormonów. W Los Angeles Manson spotkał się z Antonem LaVeyem đ założycielem Kościoła Szatana, który nadał mu tytuł Wielebnego, na Florydzie zaś aresztowano wokalistę za obnażanie się na scenie. Gdzie indziej padły oskarżenia o znęcanie się nad zwierzętami (rzucanie kurczaków w tłum). Kulminacją było podpalenie przez Mansona perkusji Lucasa, z którym dochodziło wcześniej do konfliktów. Muzyk opuścił grupę, zastąpiony przez Gingera Fisha.
W 1995 roku ukazała się EP ''Smells Like Children''. Zadebiutowała na 53 miejscu listy Billboardu, zaś pierwszy album osiągnął już w tamtym czasie status złotego. Pochodzący ze ''Smells Like Children'' cover utworu Eurythmics - ''Sweet Dreams (Are Made Of This)'', zapewnił grupie wstęp na anteny rozgłośni radiowych i MTV. Znaleźli się w centrum zainteresowania mediów, promocja koncertowa obejmowała pięciomiesięczną trasę po Ameryce. W kwietniu 1996, gdy zapowiedziano wydanie kolejnej płyty - ''Antichrist Superstar'', grupę postanowił opuścić współzałożyciel, Berkowitz. Jako gitarzysta w opisie albumu podpisany był już niejaki Zim Zum (tym razem przydomek pochodził z Kabały), wybrany spośród kandydatów z prasowego ogłoszenia.
Nagrany w studiu Reznora w Nowym Orleanie ''Antichrist Superstar'' imponująco zadebiutował na trzecim miejscu Billboardu. Znakomicie radził sobie na listach singiel ''The Beautiful People''. Tym razem trasa trwała 18 miesięcy, obejmując również Europę i Amerykę Południową. Wyróżniała ją imponująca oprawa sceniczna. Z rosnącym zainteresowaniem mediów nasilała się niechęć środowisk konserwatywnych, owocująca pikietami i próbami uniemożliwienia występów grupy. Odpowiedzią Mansona było pokazanie światu nagich pośladków podczas uroczystości MTV Video Music Awards w 1997 roku.
W pierwszej połowie 1998 zespół doświadczył kolejnej zmiany składu. Odszedł Zim Zum, zastąpiony przez Johna Lowery'ego, znanego ze współpracy z Robem Halfordem. Nowy muzyk przyjął przydomek John 5. W wynajętym domu w Los Angeles Marilyn Manson zarejestrował kolejny album: ''Mechanical Animals'', będący zwrotem w kierunku łagodniejszych brzmień, zakorzenionych w tradycji glam rocka. Piosenki ''The Dope Show'', ''Rock Is Dead'' czy ''I Don't Like The Drugs (But The Drugs Like Me)'' stały się ogólnoświatowymi przebojami. Płyta błyskawicznie pokryła się platyną a trasa, która po niej nastąpiła, została udokumentowana na koncertowym albumie ''The Last Tour On Earth'' z 1999 roku. Zainteresowanie swoją osobą artysta skutecznie podtrzymywał też za pomocą obrazoburczej biografii, ''The Long Hard Road Out Of Hell''.
Przygotowaniom do nagrania najnowszego albumu grupy, zatytułowanego ''Holy Wood'', towarzyszyły zapowiedzi powstania filmu obrazującego zawartość płyty. Ostatecznie do jego realizacji nie doszło, powstał za to intrygujący materiał muzyczny. Grupa nie powieliła swoich wcześniejszych osiągnięć stylistycznych - tym razem zwracając się w kierunku bardziej klasycznych rejonów ostrego rocka. Mimo kłopotów z cenzurą (kontrowersyjna okładka), album powtórzył rynkowe sukcesy poprzednich, w mediach wielką popularność zdobył singiel - ''Disposable Teens''.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 04.06.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019