O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 19 Październik 2019 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Co nowego?

Maroon 5 - It Won't Be Soon Before Long

agroda Grammy za "Najlepszego Nowego Artysty" w roku 2006, oraz sprzedaż ponad dziesięciu milionów egzemplarzy albumu "Songs About Jane", były potwierdzeniem dobrego pomysłu Maron 5, którzy stworzyli brzmienie, oparte na połączeniu rocka i r&b. W maju 2007, po czterech latach intensywnych tras koncertowych w towarzystwie między innymi The Rolling Stones i Steve Wondera, kwintet zaprezentuje długo oczekiwaną, drugą płytę "It Won't Be Long Before Soon". Czego mogą spodziewać się fani? Adam Levine opisuje nowy materiał w taki sposób: "Będzie bardziej seksowny, mocniejszy, teksty będą bardziej... mroczne. To ciągle jest styl Maroon 5, ale jednak nieco inny".
Płyta powstała w Los Angeles. Produkcją zajęli się Mike Elizondo (Fiona Apple, Eminem), Mark "Spike" Stent (Gwen Stefani, Bjork, Keane, Marilyn Manson), Mark Endert (Madonna, Fiona Apple) oraz Eric Valentine (Queens of the Stone Age). Na albumie zadebiutował także nowy perkusista, Matt Flynn, którego mocny styl gry uzupełnił perfekcyjnie resztę zespołu. Lavine: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej płyty. Na "Jane" wszystkie nasze inspiracje były łatwo czytelne, teraz, to brzmi bardziej jak Maroon 5. Stajemy się zespołem z własną tożsamością, wierze, że nowy album pomoże nam to osiągnąć i pokazać światu, kim naprawdę jesteśmy".
Szkolni koledzy, Adam Levine, Jesse Carmichael i Michael Madden, zdobyli lokalną popularność w Los Angeles, pod nazwą Kara's Flowers. Sukces, jakim wydawało im się wydanie pierwszego albumu, nie przełożył się niestety na sprzedaż. Kara's Flowers rozstali się z firmą fonograficzną i jednym sensownym rozwiązaniem w tej sytuacji, był... powrót na studia. Madden został w L.A. gdzie podjął naukę na UCLA, a Lavine i Carmichael przenieśli się na północ, do State University of New York.
Nowy York okazał się być wielką inspiracją dla obu muzyków. Życie tętniło tam w rytmie płyt Biggie Smallsa, Missy Elliot czy Jay - Z. Te wpływy, nałożyły się na wcześniejsze sympatie do The Beatles, Boba Dylana i duetu Simon & Darfunkel, z którymi dorastali przyszli członkowie Maroon 5. Lavine zaczął też słuchać Steve Wondera, co miało bardzo duży wpływ na jego sposób i styl śpiewania. Po powrocie do Kalifornii i spotkaniu z Maddenem, wszyscy muzycy postanowili spróbować jeszcze raz z nowym pomysłem na brzmienie, łączące w sobie elementy r&b i wybuchowego rock'n'rolla. Nowy styl, przypieczętowała nowa nazwa, Maroon 5, oraz nowy muzyk, grający na gitarze James Valentine. Levine wspomina ten moment tak: "James pojawił się równocześnie z nową nazwą. Stało się oczywiste, że już nie jesteśmy Kara's Flowers!".
"Uzbrojeni" w nowy styl, nowe brzmienie i nową nazwę, Maroon 5 natychmiast zaczęli rozmawiać z firmami fonograficznymi. Kontrakt udało się podpisać z Octan Records. Wynikiem tego, była sesja nagraniowa z Mattem Wallacem (Faith No More), w trakcie której zespół zarejestrował materiał na album "Songs About Jane". Co było dalej wszyscy dobrze wiemy, singiel "This Love" stał się hitem na całym świecie, a zespół Maroon 5 międzynarodową gwiazdą pierwszej wielkości!
Dziś, Maroon 5 to wokalista i gitarzysta Adam Levine, gitarzysta James Valentine, grający na instrumentach klawiszowych Jesse Carmichael, basista Mickey Madden i perkusista Matt Flynn. Nowy singiel zespołu, "Makes Me Wonder", już zdobywa serca fanów, a cały album, już niebawem zawojuje ich bez reszty! "It Won't Be Soon Before Long" to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku! Maroon 5 wracają w wielkim stylu!

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 23.05.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Ile to trzeba było czekać...

Opinia: ... ale było warto. Nie znam jeszcze zawartości krążka, ale jaki by nie był i tak go pokocham całym sercem. Sam fakt, że Maroon 5 zńów "są wśród nas" dodaje skrzydeł :):)

Podpis: Ania [gbp242.internetdsl.tpnet.pl]

Adres e-mail: anula190@op.pl

dodano: Wtorek, 29 Maj 2007 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019