O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Michael Brecker - Pilgrimage

Na swoją, jak się niestety okazało, ostatnią sesję Michael Bracker zaprosił najwspanialszych obecnie muzyków jazzowych. On sam, będąc trzynastokrotnym zdobywcą Nagrody Grammy, także dla tych wybitnych artystów, był postacią absolutnie wyjątkową. Kiedy po długiej i wyczerpującej walce z chorobą, 13 Stycznia 2007 roku, Bracker zmarł, jego ostatni album dokończyli Herbie Hancock, Brad Mehldau, Pat Metheny, Jack DeJohnette i John Patitucci. W ten sposób, złożyli hołd saksofoniście, który jest, obok Johna Coltrane'a, najczęściej cytowanym muzykiem i kompozytorem we wszystkich szkołach jazzowych na całym świecie.
Pomimo trudów związanych z przewlekłą chorobą, Michael Brecker zarejestrował prawdopodobnie najpiękniejsze dźwięki w swojej ponad trzydziestoletniej karierze. "Pilgrimage" jest zapisem ostatniej podróży artysty, który odnalazł w muzyce opiekuńczą siłę. Za nagranie tych niezwykłych nut, zapłacił najwyższą cenę, ale zostawił światu dzieło, które wspaniale podsumowuje jego karierę muzyczną i całe życie.
Pat Metheny: "Mike starał się zostawić nam pewną informację, swoisty komunikat. Teraz widzę, że jest to jedno z największych dokonań we współczesnej muzyce... Tego, co wydarzyło się w ciągu tych kilku dni, w Sierpniu 2006, w studio nagraniowym nie da się opisać. To było jedno z najbardziej niezwykłych i przejmujących doświadczeń, jakie dane było kiedykolwiek przeżyć wszystkim tam obecnym".
Producent i przyjaciel Breckera, Darryl Pitt, wspomina: "Nie byliśmy pewni, na początku sesji, czy Mike podoła temu wysiłkowi. Żyliśmy w ciągłej obawie, co przyniesie kolejny dzień. Z każdym kolejnym nagraniem, Mike robił bardziej słaby i chory. Jednak, muzyka, którą nagrał, prezentuje go w szczytowej formie jako kompozytora! Nie jest to w żadnym wypadku kwestia idealizowania jego twórczości... "Pilgrimage" to portret artysty pełnego pasji i twórczej siły".
"Michael miał bardzo klarowną wizję tego, co chciał przekazać, to nam jest teraz trudno uchwycić ten moment, kiedy kończy się człowiek, a zaczyna muzyka..." Opowiada Brad Mehldau.
Brecker sprawił, że to wszystko stało się możliwe, ta muzyka, ta niespotykana historia. Od czasu, kiedy dowiedział się o swojej chorobie, prowadził aktywną kampanię na rzecz walki z Białaczką. Dzięki jego zaangażowaniu udało się uratować aż piętnaście ciężko chorych osób! Nie udało się tylko uratować jego samego. Odszedł wielki muzyk, ale pozostawił po sobie wspaniałą schedę i wytyczony kierunek dla kolejnych artystów. "Pilgrimage" to jego pożegnanie z muzyką, z przyjaciółmi... z nami wszystkimi.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 23.05.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019