O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 20 Marzec 2019 r. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Co nowego?

Stereo Total - Party Anticonformiste (Best Of The Bungalow Years)

Jak sam tytuł mówi: największe hity jednego z najważniejszych zespołów estetyki electro-disco-punk-pop, z płyt wydanych dla Bungalow, do tego 2 utwory wydane tylko na singlowych stronach B - łącznie 24 utwory (62 minuty) oraz 5 teledysków (w tym jeden dotychczas niepublikowany).
Muzyka wymarzona wręcz na prywatki, imprezy i szalone zabawy...
Duet Stereo Total narodził się wiosną 1993 w supermarkecie, gdzie po prostu Brezel Göring i Françoise Cactus zderzyli się ze sobą wózkami sklepowymi, potem umówili się na kawę. Okazało się, że oboje zajmują się muzyką pop: Brezel w Sigmund Freud Experience a Françoise w grupie Lolitas. Ale ponieważ oba te projekty wkrótce zakończyły żywot, nasi bohaterowie postanowili nie tylko wspólnie zamieszkać, ale także tworzyć wspólnie muzykę pod nazwą Stereo Total. Połączyli w niespotykany dotąd sposób easy-listening, punk-rocka, disco, elektro, do tego dodali nieco kabaretu i wielojęzyczne teksty śpiewane przez Françoise (po niemiecku, francusku, włosku, angielsku i pewnie jeszcze w jakis innym języku). W czerwcu 1993 zagrali pierwszy koncert w ... Nowym Orleanie, a w lipcu na berlińskim festiwalu Insel Der Jugend. W 1996 roku mały label Peace95 wydał ich pierwszy album "Ah Oh Ah", rok później nawiązali długoletnią współpracę z berlińskim Bungalow, tam ukazała się też druga płyta "Monokini". Płyta została wydana również w Japonii i USA. Zespół nagrał też muzykę do filmu "Der Strand von Trouville".
Dopiero jednak w 1998, wraz z wydaniem "Juke Box Alarm" zespół trafił na listy przebojów na całym świecie, głównie za sprawą dwóch hitów: "Supercool" i "Holiday Inn". Brezel i Françoise wyruszyli na trasy do Japonii i USA wraz z dokooptowanymi dwoma nowymi członkami Stereo Total: Angie Reed i San Reimo (później Jeans Team). W 1999 roku Bungalow wydaje czwarty album "My Melody", na którym Stereo Total to ponownie tylko duet. Następuje jeszcze dłuższa trasa koncertowa: Rosja, USA, Szwecja, Dania, Francja.
Rok 2001 to kolejna płyta pt. "Musique automatique", ostatnia dla Bungalow, który w 2004 roku zawiesza działalność. Po dłuższej przerwie, dopiero w 2005 roku ukazuje się wreszcie nakładem Disko B nowa płyta "Do The Bambi", a w 2006 płyta "Discotheque", na której znalazły się niepublikowane nagrania Stereo Total, ich projektów pobocznych oraz remiksy z "Do the Bambi", min. w wykonaniu Mad Professora.

Tracklista:
(podzielona tematycznie)
I. (CHANSON) Schön von hinten (new unreleased version)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 15.03.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019